PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorun sesi fazla, nasıl azaltılır???

kartalizma07
14 Şubat 2009, 00:05
motordaki ses nasıl azaltılabilir. 150cc motor sesibiraz fazla çıkıyor. başkaları çok çıksın diye ayar yaptırır, ben elletmedim ama ses fazla geliyor.

ybr ye göre çok. karton hava filtresinden olabilirmi acaba. sünger taksam ses azalırmı.

motorhocası
14 Şubat 2009, 00:09
Hangi sesten bahsediyorsun egsoz mu emiş mi motorun kendi mi:silent:

Hay.alper.est
14 Şubat 2009, 00:11
Ses nerden geldiğine önce iyice bir bak egzozdan geliyorsa içinden bir parça kopmuş olabilir veya motor ile egzoz boğazını birleşim yerinde bir gevşeme olmuş olabiliri, vidalarını kontrol et.Hava filitresinden geleceğini sanmıyorum.

kartalizma07
14 Şubat 2009, 00:14
egzostan değil, gaz verince bağırıyor aşırı değilsede biraz fazla geldi. ön taraf ağırlıklı. hava filtresini değiştim biraz arttı sanki. diğerlere nazaran fazla.

motorhocası
14 Şubat 2009, 00:36
egzostan değil, gaz verince bağırıyor aşırı değilsede biraz fazla geldi. ön taraf ağırlıklı. hava filtresini değiştim biraz arttı sanki. diğerlere nazaran fazla.

Kendi ağzınla söylüyorsun gürültü kaynağını, zaten çözüm sağlamak için motorun yanında olmak lazım.

gs500inanc
14 Şubat 2009, 00:59
çin malı motorun sesi çalışmasındaki düzen hiçbir zaman ybr gibi olamaz kardeşim

kartalizma07
14 Şubat 2009, 01:30
çin malı motorun sesi çalışmasındaki düzen hiçbir zaman ybr gibi olamaz kardeşim

doğru söylüyosunda bazı çin motorlarının sesi az ama.

dolak
03 Nisan 2009, 10:21
benim motorumunda sesi fazla motorum crown 150.sesi nasıl azaltacağım?

excalibur90
03 Nisan 2009, 12:18
motoruna uygun hava filtresi kullanmalısın.Degişik tür hava filtresi motorunla uyum sağlamamakla beraben fazla yakıt sarfiyatı başta olmak üzere motor gücünde düşme yapabilir.Yani motor düzensiz hava alır.Sonradan takdığın hava filtresi sanırım daha geçirgen bir filtre o yüzden fazla ses yapıyor.Egsoz contanı ve egsozu kontrol et kolay gelsin.

kartalizma07
23 Nisan 2009, 00:53
egzos değitirsem ses azalırmı? egzosu parmağımla tıkıyorum, deliğin yanından ve alttaki çivi büyüklüğündeki delikten çıkış yapıyo.
değiştiresim var size sorayım dedim, ustayada soracam.
sünger hava filtresi taktım biraz azaldı ama yine bağırıyor.

motorhocası
23 Nisan 2009, 01:13
Egsozcu işi bu götür kaynakla doldursun ,değiştirmeye değerse kendin bilirsin.

kartalizma07
23 Nisan 2009, 01:17
Egsozcu işi bu götür kaynakla doldursun ,değiştirmeye değerse kendin bilirsin.

hoca hızır gibi yetiştin yine sağolasın,
pahalı değilse değiştiririm, yakıt fazla ses fazla egzostan herhalde.
çıkış deliğinin etrafı paslanmış resmen, oralardan çıkış yapıyo, nasıl metal kullanıyolarsa. :pr:

motorhocası
23 Nisan 2009, 01:19
hoca hızır gibi yetiştin yine sağolasın,
pahalı değilse değiştiririm, yakıt fazla ses fazla egzostan herhalde.
çıkış deliğinin etrafı paslanmış resmen, oralardan çıkış yapıyo, nasıl metal kullanıyolarsa. :pr:

Sen de sağol, paslandıysa iyi bir eksozcu bul gene yapar onu:cat:

kartalizma07
23 Nisan 2009, 01:27
Sen de sağol, paslandıysa iyi bir eksozcu bul gene yapar onu:cat:

eyvallah sağol, ses azalırmı ozaman, derdim ses benimde:cherry:

motorhocası
23 Nisan 2009, 02:04
eyvallah sağol, ses azalırmı ozaman, derdim ses benimde:cherry:

Kulak tıkacını denedin mi:cherry: , egzoz patlak,çatlaksa ses yapar tabi:wiinkk:

kartalizma07
23 Nisan 2009, 02:06
Kulak tıkacını denedin mi:cherry: , egzoz patlak,çatlaksa ses yapar tabi:wiinkk:

kulak tıkacı motorcularda satılırmı yarın bakayım bari:queen: güzeldi saol, es es li.
problemi anladım ve çözdüm sayılır sayende.

motorhocası
23 Nisan 2009, 02:08
kulak tıkacı motorcularda satılırmı yarın bakayım bari:queen: güzeldi saol, es es li.
problemi anladım ve çözdüm sayılır sayende.

Kulak tıkacı yerine kulak içi kulaklık al müzik dinle o daha iyi:)

kartalizma07
23 Nisan 2009, 02:17
Kulak tıkacı yerine kulak içi kulaklık al müzik dinle o daha iyi:)

olabilir :)

motorhocası
23 Nisan 2009, 02:18
olabilir :)

Zangırtı problemini çözdük galiba:queen:

kartalizma07
23 Nisan 2009, 02:22
Zangırtı problemini çözdük galiba:queen:

eskisine göre azaldı ama yine var tabiki. cuma bidaha götürcem etkili olursa paylaşırım.

motorhocası
23 Nisan 2009, 02:27
eskisine göre azaldı ama yine var tabiki. cuma bidaha götürcem etkili olursa paylaşırım.

Karışım ayarını 2,5 ile 2,75 arası ayarla , yanma bozuk olunca da sarsıntı yapar.:cat:

kartalizma07
23 Nisan 2009, 02:33
Karışım ayarını 2,5 ile 2,75 arası ayarla , yanma bozuk olunca da sarsıntı yapar.:cat:

o nasıl olacak. nasıl yaparız

KoroqLu14
23 Nisan 2009, 02:44
Sorun hala düzelmediyse Egsoz giriş bolumunde Saplama var 2tane ordaki vidaları kontrol et bakalım..

motorhocası
23 Nisan 2009, 02:45
o nasıl olacak. nasıl yaparız

Karbüratör üstünde 2 ayar vidası vardır önce onları bul, büyüğünü elleme şimdilik, küçüğü sık sonuna kadar sonra tornavidanın ucuna bakarak yarımşar tur 2,5 tur gevşet, yolda bir tecrübe et olmadı çeyrek tura kadar gevşeterek dene bul ayarı ,sonrası büyük vidaya geç, relantini fabrika değerine getir hepsi bu.

kartalizma07
23 Nisan 2009, 02:55
Karbüratör üstünde 2 ayar vidası vardır önce onları bul, büyüğünü elleme şimdilik, küçüğü sık sonuna kadar sonra tornavidanın ucuna bakarak yarımşar tur 2,5 tur gevşet, yolda bir tecrübe et olmadı çeyrek tura kadar gevşeterek dene bul ayarı ,sonrası büyük vidaya geç, relantini fabrika değerine getir hepsi bu.

o vidaları daha önce kucaladım elime bişey geçmedi fark göremedim yani. sonra niye elledim dedim kendi kendime. usta karbüratöre bakıcam demişti, muhtemelen ayar yapmıştır. gittiğimde tekrar sorarım, dediğini söylerim ne dicek bakalım.
belki dediğin gibi yapılabiliyordur, önce sorayım ben.
sağolasın :)