PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Michael Schumacher Motosikletten Düştü!!!

clemenze
12 Şubat 2009, 02:39
Michael Schumacher motosikletten düştü
İspanya'nın güneydoğusundaki Murcia kentindeki Cartagena Pisti'nde bir test sürüsü sırasında motorsikletten düşen eski Formula 1 Dünya Şampiyonu eski Alman pilot Michael Schumacher'in, hafif yaralanarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Formula 1'de 7 kez Dünya Şampiyonu olan Michael Schumacher'in, Honda CBR 1000 model bir motorsikletle pistte giderken düştüğü ve ilk müdahalenin pistteki sağlık ekibi tarafından yapıldıktan sonra ünlü sporcunun hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Verilen bilgilerde, Schumacher'in ense ve omuzundan hafif biçimde yaralandığı, ayrıca 2 kaburgasının kırıldığı ifade edilirken, hastanedeki doktoru yalnızca ''Durumunun hiçbir ciddiyeti yok'' açıklamasında bulundu.
http://img19.imageshack.us/img19/1705/kazalk9.th.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=kazalk9.jpg)

vlamix
12 Şubat 2009, 02:43
Formula 1'e benzemiyor tabi ki bir yerde :)

motorhocası
12 Şubat 2009, 02:50
Shumi geçmiş olsun:rendeer:, F1 bitti sıra motora geldi galiba ,Shumi düşmüşse inat eder motorsiklet yarışlarına katılır, katır gibi inatçıdır.:cat:

clemenze
12 Şubat 2009, 03:04
Yanlış hatırlamıyorsam, zaten bir firma onu yarışması için ikna etmeye çalışıyordu?!??! Yanlız adama helal olsun; futbol oynuyor, F1'de zaten kral ayrıca motosiklete merağıda yadsınamaz.:cat:

sysroot
12 Şubat 2009, 03:35
Shumi geçmiş olsun:rendeer:, F1 bitti sıra motora geldi galiba ,Shumi düşmüşse inat eder motorsiklet yarışlarına katılır, katır gibi inatçıdır.:cat:

Görende beraber büyüdüler sanıcak :mrgreen:

Shrieker
12 Şubat 2009, 07:37
Haber yanlış.Daha doğrusu haberin detayları yanlış.Hastanede boynu ve sağ el bileğinin ağrıdığından bahsetmiş ama taramalar sonucu bir yaralanma olmadığı anlaşılmış.Kırığı çıkığı yok yani.

Tequ
12 Şubat 2009, 10:48
kaçıncı düşüşü bu adamın yahu :P

muzaffer1968
12 Şubat 2009, 11:38
Madem yüzme bilmiyon, ne işin var Kavak ağacında :mrgreen:

Gökhan
12 Şubat 2009, 11:52
http://img23.imageshack.us/img23/2358/schumachermotor80133213ce2.jpg (http://www.motosiklet.net/forum/motor-sporlari/56486-schumi-motosiklet-kazasindan-yara-almadan-kurtuldu.html#post1428123)

Michael Schumacher, Uluslararası Almanya Superbike Şampiyonası hazırlıklarında Cartegena’da yaptığı testler sırasında geçirdiği motorsiklet kazasından yara almadan kurtuldu.

Alman pilot, kazanın ardından kontroller için hastaneye götürüldü ancak internet sitesinde yaptığı açıklamada iyi olduğunu ve ciddi bir sakatlığının olmadığını söyledi.

Schumacher sitesinde, “Bugün, Cartegena’daki testlerde bir kaza geçirdim ve önlem olarak hastaneye gittim. Kontroller önemli bir şeyin olmadığını gösterdi ve ben iyi olduğumu buradan söylemek istiyorum.” dedi.

Schuamcher’in bir sözcüsü de, kaza anında Schumacher’in bilincini yitirdiği ve ambulans ile hastaneye götürüldüğü konusunda çıkan haberleri yalanladı.

Schumacher’in önlem olarak gece boyunca hastanede kalıpp kalmayacağı belli değil.
Söylentiler, kaza Schumacher’in tümsekli bir virajda fren esnasında kontrolü kaybettiği ve kaza geçirdiği yönünde. Ancak Schumacher kaza anına kadar oldukça rekabetçi tur zamanları elde ediyordu.

Moto Aktüel (http://www.motoaktuel.com/blog/index.php/schumi-motosiklet-kazasindan-yara-almadan-kurtuldu)
Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

Torx
12 Şubat 2009, 11:57
birisinin bu adama motosikletin ona göre olmadığını anlatması gerekiyor.:farao::farao: f1 de harikalar yaratmış olabilir.fakat motosiklet apayrı bir kulvar.

Deryali
Düşe kalka öğrenecek zavallaım :)

AYGÜL
aman aman geçmiş olsun

kızma abisi öğrenicek :)

septimus
12 Şubat 2009, 12:01
Schumi kesinlikle bunu da başarır. Motorhocası'nın da dediği gibi onun kadar inatçı başka bir sporcu ben bilmiyorum.

aykan
12 Şubat 2009, 12:52
yinemi ya bırak sen bu işi sakatlıcan kendini scumi.....

vlamix
12 Şubat 2009, 13:07
Bizde ki genel bir hastalık.Yapamazsın demek ! :)

Niye yapamasın ? Bu zaman kadar oturupta şimdi motor yarışlarına katılacağım diyen birisi değil ki ? Fiziki olarak mı hazır değil ? Alakası yok tosun gibi sporcu tüm gençlerle de baş edebilecek fiziki gücü var.Refleksimi iyi değil yapamasın ? Çok saçma dünyanın en hızlı yarışlarından birinde efsane olmuş bir pilot.Yapmayın Allahınızı severseniz yapamaz edemez hep olumsuz hep olumsuz.Biraz zaman gerekecek ama oldukça iyi işler çıkaracak hep beraber göreceğiz.

Geçen sene Melandri idi sanırım hem sıralamada hemde yarışta düşmüştü.Şimdi kötü pilotmu :mrgreen: .Hepimiz biliyoruz en kralının bile ne gibi kazalar yaptığını hatta efsanelerin öldüğünü.Bknz:Ayrton Senna

yeschim
12 Şubat 2009, 13:24
düş düş nereye kadar :mrgreen:

G.BEREKET
12 Şubat 2009, 13:26
Benzemez tabi f1 aracı motora neyse geçmiş olsun.
Ah şumi ah o kadar söyledim telefonda bırak şu hondayı diye kullanma dedim motor dinlemedi.:)

schumi84
12 Şubat 2009, 14:02
adamım guveniyorum sana başaracaksın bu işi :silent:

DARKDIAMOND
12 Şubat 2009, 14:05
Şurada kaç kere yazdım,Şumi'cim,Sen F!'de üzerine tanımadığım efsane pilotlardan birisin.Neden şampiyon F!'ci yerine ayakta duramayan motor yarışçısı kıvamına geliyorsunki?Yapma kardeşim şu işi:cherry:!

Bizde ki genel bir hastalık.Yapamazsın demek ! :)

Niye yapamasın ? Bu zaman kadar oturupta şimdi motor yarışlarına katılacağım diyen birisi değil ki ? Fiziki olarak mı hazır değil ? Alakası yok tosun gibi sporcu tüm gençlerle de baş edebilecek fiziki gücü var.Refleksimi iyi değil yapamasın ? Çok saçma dünyanın en hızlı yarışlarından birinde efsane olmuş bir pilot.Yapmayın Allahınızı severseniz yapamaz edemez hep olumsuz hep olumsuz.Biraz zaman gerekecek ama oldukça iyi işler çıkaracak hep beraber göreceğiz.

Geçen sene Melandri idi sanırım hem sıralamada hemde yarışta düşmüştü.Şimdi kötü pilotmu :mrgreen: .Hepimiz biliyoruz en kralının bile ne gibi kazalar yaptığını hatta efsanelerin öldüğünü.Bknz:Ayrton Senna

"vlamix",doğrudur,bizde "yapamazsın" demek bi hastalık.Fakat Şumi 40 yaşına gelmiş,ne kadar kondüsyon yerinde olsada yaş itibariyle konsantrasyonu zayıflamış eski bir pilottur.Şimdi 20-25 yaşındaki bir MotoGP pilotuyla F1 otomobiliyle yarışsa bişey demem.Fakat aynı yarışçıyla motosiklet yarışı yaparsa çlme tehlikesinin yüksek olduğunu bağırarak söylerim.Senin anlıycan bu adam 30'una girmedi,40'ına girdi:cherry:.

TOP SPEED
12 Şubat 2009, 14:09
Acemi len bu :P

vlamix
12 Şubat 2009, 14:10
Yaş önemlide o kadar da değil.Geçen sene Kenan superbike'da yoruluyorum diyordu ama Troy Corser 40 yaşındaki adam 20'likleri öttürüyordu birinci geliyordu. Schumacher iyi olur veya kötü olur ama yapabilir.

ruckerpark
12 Şubat 2009, 19:06
kaç oldu bu yaa :)

burakcan65
12 Şubat 2009, 19:29
Adamcağız hep f1 in üstünde yolda bile goğru dürüst yürüyemiyor ne işi var motorda. biz f1 e biniyormuyuz.

kawasaki26
12 Şubat 2009, 19:39
şumi frrariye benzemez aman haa dikkatli ol:D

ruckerpark
12 Şubat 2009, 23:25
Adamcağız hep f1 in üstünde yolda bile goğru dürüst yürüyemiyor ne işi var motorda. biz f1 e biniyormuyuz.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

en güzel cevap buydu gerçekten :mrgreen:

sametrix
12 Şubat 2009, 23:33
şuminin birşeyi becerememesi hepimiz için çok komik ama ben sınırları zorlayıp sonuna kadar gittiği için düştüğünü düşünüyorum inatçılık adamın kanında var.

draggy
12 Şubat 2009, 23:40
Ben araba kullanamam b ehliyetim bile yok, heves bile etmiyorum :mrgreen:

jesse
12 Şubat 2009, 23:40
kendisini gerçekten tebrik ediiyorum.. imkanlar dahilinde herşeyi yapmaya çalışıyor .. adamla dalga geçmeyin boşuna ..düştü yapıştı yerlerde süründü die (: siz F1 kulanabiliyomusunuz .....

adam makina kullanabiliyo :D

_JeM_
12 Şubat 2009, 23:49
hırslı adam valla helal olsun ama bence bu hırsı yüzünden düşüp duruyor. zamanlamada ki farkların virajlarda kapandığını biri anlatsa şumi'ye düz yolda herkes basıyor zaten daha çok viraj çalışması lazım....f1 e benzemez.

tutankhamon
13 Şubat 2009, 00:02
elbet bir gün motosiklet kullanmayı başaracak..:P

blk10
13 Şubat 2009, 00:06
keske scooterla baslasaydı :P ama
azımli ve istekli Düşe kalka ögrencek:wiinkk:

onuray
13 Şubat 2009, 00:27
Pis herif sorsaydı burada söylerdik "Scooterla başla" diye.Varmı öyle hemen 1000 lik makineyle başlamak.Biz bilmiyomuyuz.Bak hala Akbil:queen:

keske scooterla baslasaydı :P ama
azımli ve istekli Düşe kalka ögrencek:wiinkk:

Valla sizin yazdığınızı görmeden yazdım:mrgreen: