PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çevremiz , isanbul , metrobüs ve motosiklet hakkında ne düşünüyor ?

teknoali
11 Şubat 2009, 20:45
merhaba arkadaşlar ;

dün akşam bi mevzuu gecti o yüzden yazma gereği duydum.

Gecenlerde 2 tane motorcu arkadaşımızı çok üzücü şekilde kaybettik. Ve bunun sebebi olarak da metrobüs yüzünden yolların daralması ve bariyerler..

İşte dün akşam bi yerdeyim. Baya bi insan var ve haberlerde seçim dolayısı ile k.Topbaş çıkmış bi şeyler diyor.

Neyse o anda ortam da onun yaptığı işlere döndü , işte metrobüs getirdi istanbul'a felan ....

Bende dedim ki; metrobüs getirdi ama , yollar daha da daralmış ,
hatta daha gecenlerde o bariyerler yüzünden 2 tane motorcu öldü , hemde feci şekilde..
bana cevap : toppaş da dedi o konuda yollarda 120 yapmasınlar diye..
ya orada insan nasıl 120 yapsın felan ,bunun sebebi yolların daralması ve çelik halatlı bariyerler .

Bana verilen cevap özet olarak şu : metrobüs bir sürü kişinin ulaşım sorununa çare oluyor, çözüm oluyor .Arada bu kadar ölen olacak !!!

hemen atladım , nasıl konuşuyorsun sen insan canı bu kadar ucuzmu felan , ya sen olsan..

dedilerki mademki canı tatlı, çıkmasın o zaman o yola , bak ben çıkıyormuyum???

E o zmn oradaki bariyerler daha mantıklı bi şekilde yapılsın , avrupa standarlarınca ?

O boşu boşuna masraf olur , zaten istanbul gibi koca bir şehirde kaç kişi motora biniyor ki ? ( bunu söylerken istanbul un nüfusuna oranla değerlendirme yaptığını düşünüyorum.)

Buradakiler özetle bana söyledikleri onların.

Benim burada demek istediğim ise, biz motorcuları farkedin diye, miting yapıyoruz bi şeyler yapıyoruz ama onlar bırakın bunun farkında olmayı daha motora binmeyi normal görmüyor.

Ben istanbulda yaşamıyorum , ama burada böyle düşünen bir çok insan var.
yaşım daha küçük biraz ama bunları konuştuğum insanlar yaşını başını almış insanlar.

en başta ben , bunları söyleyen bi insandan yarın bana nasıl yolda nasıl yol vermesini bekleyebilirim ?

Sizin de çevrenizde böyle insanlar vardır belki , ben bu abilerimi bilinçlendirmye çalıştım fakat verilen cevaplar ile pek te bi şey olmadı. Yine aynı şeyi düşünüyorlar...

Motoru araç yerine koymadıkları gibi sürenin canının da değersiz olduğunu düşünüyorlar.

AYBERK
11 Şubat 2009, 21:02
ah beeee... ali'cim....

sende var 3-5 tane onlardan,burda her yer o mantıktan adam kaynıyor....

anlatsakta boş...

seni çok iyi anlıyorum; ve onları allah'a (cc) havale ediyorum....