Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kymco People's

android
06 Şubat 2009, 20:49
Arkadaşlar merhaba.Ben ehliyetimi seneye alacağım.Aklımda bazı motor seçenekleri var ama bu model çok hoşuma gitti.Acaba içi de dışı kadar güzel mi?Kymco nun kaliteli bir marka olduğunu okumuştum.Ayrıca bu motor ilk başlayanlar için uygunmudur?Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

http://scooterpress.rubbermag.com/0602/imgs/kymco_people50.jpg

Ölçüler 2010 x 720 x 1300
Ağırlık (kg) 116
Motor Tipi 4 zamanlı
Soğutma Sistemi Hava
Şanzıman CVT
Motor Hacmi (cm³) 163
Ateşleme Tipi CDI
Yakıt Kapasitesi 6,8
Yağ Kapasitesi 0,9
Sele Yüksekliği 800
Max. Güç (Hp/d/d) 12 / 7500
Max. Tork (Nm/d/d) 12.2 / 6500
Frenler Ön / Arka Disk / Kampana
Tekerlek Ölçüsü Ön 100 / 80 - 16
Tekerlek Ölçüsü Arka 120 / 80 - 16

G.BEREKET
06 Şubat 2009, 22:26
Bu motor gerçekten güzel yeni başlamak içinde uygun sonuçta scooter kısa veya uzun gezilere gidilebilir umarım alırsın.Kymco scooterda gerçekten kaliteli istersen aşağıdaki konuyu gözden geçir bir abinin people'sı var ve sürekli gezi fotolarını koyuyor;

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/13936-kymcocularin-sohbet-mekani.html

ercaan
06 Şubat 2009, 22:33
dostum seneye kafanda ne tilkiler dolaşır sen önce ehliyeti al...şehirdışı performansını pek bilmiyorum ama sen kararını vermişsin sanırım

ferotr
06 Şubat 2009, 22:41
kaliteli olduğu zaten herkesce bilinir özellikle scooter'da bir numara diyebiliriz :cat:

G.BEREKET
06 Şubat 2009, 22:45
dostum seneye kafanda ne tilkiler dolaşır sen önce ehliyeti al...şehirdışı performansını pek bilmiyorum ama sen kararını vermişsin sanırım

Doğru diyorsun sadece şunu istoyrum derken o gidiyor dünyada kadar model düşünüyorsun aç gözlü oluyorsun.:):queen:

ercaan
06 Şubat 2009, 22:58
scooter'da bir numara

neeee :farao:

m.s
06 Şubat 2009, 23:03
sorunsuz yıllarca binersin ...

ferotr
06 Şubat 2009, 23:08
neeee :farao:

arkadaşım sana neeee dedittirecek ne yazmışım açıklarsan sevinirim :wiinkk: bir numara yazdığım kelimeden bahsediyorsan eğer sonundaki yazmış olduğum diyebiliriz kelimesini dikkate almanı isterim...saygılar

ercaan
06 Şubat 2009, 23:12
dostum kusura bakma görmemişim ama ben onuda diyemem
dylan psi150 bence bu sınıfın öne çıkan modelleri

ferotr
06 Şubat 2009, 23:19
dostum kusura bakma görmemişim ama ben onuda diyemem
dylan psi150 bence bu sınıfın öne çıkan modelleri

dylan süper motosiklettir ama!! kymco scooter'ların sağlam olduğunu bildiğim için ben o kelimeyi kullandım :cat: yoksa kymco ve honda'dan daha iyi scooter'larda var ..

GP500-1st
06 Şubat 2009, 23:20
Kymcocuların sohbet mekanı topiğinden istemediğin kadar bilgi sahibi olabilirsin...

Agiliy city de şık ve ucuz bi alternatif olabilir. 125 cc olduguna bakma performansı ona yakındır..

ercaan
06 Şubat 2009, 23:24
dylan süper motosiklettir ama!! kymco scooter'ların sağlam olduğunu bildiğim için ben o kelimeyi kullandım :cat: yoksa kymco ve honda'dan daha iyi scooter'larda var ..

tabi bunlar "ne kadar para o kadar köfte" ile bağlantılı :)

dostum sen önce ehliyeti al seneye bakalım ne olucak halimiz

TORAMAN
07 Şubat 2009, 00:09
Bu sitedeki en faal Kymco People S 200 kullanıcısı olarak diyebilirimki dört dörtlük bir scooter.:cat: Hız sensörlü farlar, ledli stop ve sinyaller, digital odometre ve tripmetre sayacı ve saat, analog km. ve benzin sayacı, giderken rüzgarın kesilmesini sağlayan kısa rüzgarlık, (alyen civatayla çok güzel monte edilmiş) ön torpido gözü,sele altı bagajda cep telefonu soketi, 16 inç jantlar,tubeless Kenda lastikler, iki kişinin rahatça gitmesini sağlayan sele, artçının ayağını koyabilmesi için açılır kapanır ayaklık, her geçen km.de motor açıldıkça daha az benzin yakıyor tüketim düşüyor.:) vs. Vallahi ben çok memnunum tek canımı sıkan (sanırım dolara endeksli olarak) peşpeşe gelen zamlar oldu.:pale: Bu modelle ilgili sorularınız olursa cevaplamaya hazırım. İşte siteye üye olalı henüz 2.5 ay olmasına rağmen yapmış olduğum gezilerden birkaç kare fotoğraf;

http://img519.imageshack.us/img519/8534/s6000991ir0.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/2861/s6001025yp2.jpg

http://img58.imageshack.us/img58/8937/s6001061nz8.jpg

http://img58.imageshack.us/img58/9365/s6001065qz4.jpg

http://img158.imageshack.us/img158/5209/s6001151ox6.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/1411/s6001101na9.jpg

android
07 Şubat 2009, 19:21
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Doğru söylüyorsunuz insan çok aç gözlü oluyor :) Motor gerçekten pahalı diğer schooterlere göre ama daha kaliteli olduğu kesin.Bütçeyi zorlamaya çalışıcam.İnşallah alırım.Motorunuz da çok güzel uzun geziler yapılabiliniyorsa daha ne olsun.

G.BEREKET
07 Şubat 2009, 19:29
Uzun geziler yapılır ama hava soğutmalı olduğu için sıcak havalarda belirli aralarla molalar vermek daha iyi olur.:)

sudabatmayanadam
08 Şubat 2009, 00:11
toraman kardeş benim scooter,bildigin gibi kymco movie 125 lik ben geçen sene onla istanbuldan çanak kale asosa gidip geldim, bu motordan çok çok memnunum. gerçi ben motorumu 2. ci el aldım ama kendim serviste ne lazımsa sıfır gibi yapın talimatı verdim. sagolsun aydın usta gerekeni yaptı, şu an sıfır gibi bakımlı temiz hatta servisteki aydın usta bile söyle söyler senin gibi tiitz bakanını hiç görmedim der, ben aydın ustaya daha önce temiz people düşerse alacagımı veya takas edeceğimi söylemiştim,aydın usta geçen bayram benim motoru peşin paraya çok iyi rakam ile vermemi söyledi hatta istersen hemen kaporasını alayım satayım dedi ,bende ona bana hazır people bulduysan olur dedim, fakat peopel bulamadıgı için ben satmaktan vaz geçtim, zira ben motorsuz kalmak istemiyorum, bu yüzden temiz gene 200 people arıyorum takas etmek isteyen olursa, üstünün farkı peşin olarak verilir yanlız temiz olmak kaydıyla selamlar,,,,

TORAMAN
08 Şubat 2009, 02:38
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Doğru söylüyorsunuz insan çok aç gözlü oluyor :) Motor gerçekten pahalı diğer schooterlere göre ama daha kaliteli olduğu kesin.Bütçeyi zorlamaya çalışıcam.İnşallah alırım.Motorunuz da çok güzel uzun geziler yapılabiliniyorsa daha ne olsun.

android arkadaşım bu model hem güç olarak hemde fiyat olarak orta sınıf bir scooterdir. Yani ne çok ucuz nede çok pahalı.Diyebilirimki motosikletin kendisi fotoğraflardan da güzel.:cat: Kullanmaya başladığın zaman kalitesini anlıyorsun zaten.:)

Uzun geziler yapılır ama hava soğutmalı olduğu için sıcak havalarda belirli aralarla molalar vermek daha iyi olur.:)

Henüz çok uzun bir gezi yapmadım ama tabiki öyle bir yolculukta su soğutmalıda olsa molalar gerekir.:)

toraman kardeş benim scooter,bildigin gibi kymco movie 125 lik ben geçen sene onla istanbuldan çanak kale asosa gidip geldim, bu motordan çok çok memnunum. gerçi ben motorumu 2. ci el aldım ama kendim serviste ne lazımsa sıfır gibi yapın talimatı verdim. sagolsun aydın usta gerekeni yaptı, şu an sıfır gibi bakımlı temiz hatta servisteki aydın usta bile söyle söyler senin gibi tiitz bakanını hiç görmedim der, ben aydın ustaya daha önce temiz people düşerse alacagımı veya takas edeceğimi söylemiştim,aydın usta geçen bayram benim motoru peşin paraya çok iyi rakam ile vermemi söyledi hatta istersen hemen kaporasını alayım satayım dedi ,bende ona bana hazır people bulduysan olur dedim, fakat peopel bulamadıgı için ben satmaktan vaz geçtim, zira ben motorsuz kalmak istemiyorum, bu yüzden temiz gene 200 people arıyorum takas etmek isteyen olursa, üstünün farkı peşin olarak verilir yanlız temiz olmak kaydıyla selamlar,,,,

Üstadım inşallah sende People S 200 e kavuşursun.:cat:

deepdish
10 Şubat 2009, 16:42
Hekese selamlar..

Toraman abi bahsettiğin gibi resimlerden bile oldukça kaliteli duruyor.
Benim de merak ettiğim sele altının yarım kaskı alıp alamadıgı? ( tabiyki yanına eldiven ve mont vs.. beraber...) birde frenlemesinin nasıl oldugu bunu arka fren disk olmadıgı için soruyorum? Kymco sohbetlerinden takip ettiğim bir cok modeldeki orjinal lastik memnuniyetsizliği people s de de var mı acaba?

cevaplara simdiden tesekkurler...

alp_toker
10 Şubat 2009, 16:50
iki fren disk istiyosan agility city yi düşün arkadaşım...küçük lastikli scooter lar bozuk yolda sorun oluyomuş,ama people ın 16 lık jantları süper bence keyifli sürüş imkanı sağlıyo...city de 16 jant... :)

deepdish
10 Şubat 2009, 17:00
alp ben dylan la people arasında zaten bir kararsızlık yasıyorum bir 3. hiç karıstırmasak daha iyi olur :)

alp_toker
10 Şubat 2009, 17:04
o zaman en kısa zamanda ehliyetini alırsın inş. ondan sonra kafan daha da karışacak emin ol :)

deepdish
10 Şubat 2009, 17:06
ehliyet cepte

alp_toker
10 Şubat 2009, 17:12
aa sorry ben seni konuyu açan arkadaş sandım :) :) o zaman hayırlısı olsun alınca resimlerini koyarsın yorumlarımızı yaparız

TORAMAN
10 Şubat 2009, 17:23
Merhaba deepdish
Sorularını cevaplıyayım; sele altı fazla büyük değil en güzeli benim scooterimdeki gibi topcase takacaksın.:)(Ben alırken zaten üzerinde vardı) Sele altına pompa, anahtar çeşitleri, tornavida (düz-yıldız), buji anahtarı, yedek buji, ıslak mendil, bez vs.,topcase'de bir yere gittiğim zaman kaskımı, eldiveni vs. koyuyorum. Birde şunu belirteyim ön torpido gözü ve sele kontaktan açılıyor.:)
Frenlerinden çok memnunum şimdiye kadar bu konuda sıkıntı yaşamadım. Zaten prensip olarak fren yaparken önce hafifçe arkayı sıkarken sonra ön freni sıkacaksın yani her ikisini kullanıp mükemmel bir durma sağlayacaksın.:cat: Birde hayatında hiç scooter kullanmayanlar için yazayım; diyelim bayır aşağı iniyorsun hep frenleme yaparak inmeyeceksin hafifçe gaza basacaksın bu vitesli motorlardaki düşük vites etkisi yapacak ve fazla hızlanmadan emniyetli olarak inmeni sağlayacak.:)
Lastik konusuna gelince; üzerinde Taiwan malı Kenda Lastikler var ve ben yine memnunum. Zaten bu scooter 16 inç jantlı güvenli sürüş için çok mükemmel.:cat:
Kısacası ben modeller üzerinde çok düşündüm (vitesli, scooter, cup) bayi bayi dolaştım araştırmalar yaptım ve şimdiki scooterime kavuştum. Belki pahalı gelebilir ama derim ki bir kere para ver ve yıllarca sorunsuz kullan o kadar kaliteli scooter.:cat:

deepdish
10 Şubat 2009, 17:44
Verdiğin bilgiler için cok tesekkurler toraman abi..Ben aslında ılk agilty city den yola cıkıp bi ara cbf 250 bile dusunmustum vitesli mi otomatik mi cok gidp geldim. Ama en son 2 model var aklımda,dylan veya people bunun kararsızlıgını yasıyorum.Bu arada boyum 1.84 ve 92 kg yum,people sorun yasayam heralde ama gene de bir sormak istedim?

Toraman abi birde 9100km de bir people var 2006 model fiat 2500tl son diye.
Bu km lerde almak nasıl olur sence yeni lastik ister sanırım,fiat oldukca uygun gibi ne dersin?

TORAMAN
10 Şubat 2009, 18:14
Verdiğin bilgiler için cok tesekkurler toraman abi..Ben aslında ılk agilty city den yola cıkıp bi ara cbf 250 bile dusunmustum vitesli mi otomatik mi cok gidp geldim. Ama en son 2 model var aklımda,dylan veya people bunun kararsızlıgını yasıyorum.Bu arada boyum 1.84 ve 92 kg yum,people sorun yasayam heralde ama gene de bir sormak istedim?

Toraman abi birde 9100km de bir people var 2006 model fiat 2500tl son diye.
Bu km lerde almak nasıl olur sence yeni lastik ister sanırım,fiat oldukca uygun gibi ne dersin?

O kararsızlık ortamını çok iyi bilirim deepdish.:) Bende bir anda şimdiki scooterimi almadım dediğim gibi çok dolaştım. Benimde boyum 1.82 kilom 95 hemen hemen aynı boy ve kiloya sahip biraderlerim var.:) Bırak sadece beni taşımasını onlarla bile gezsem sorun olmuyor o kadar kuvvetli ve selesi rahat. Bayır yukarı-aşağı iki kişiyle bile no-problem.:cat:
Söylemiş olduğun bu linkteki scootermi;http://www.sahibinden.com/cok_temiz_people_s_200_kelepir_2500ytlson_fiyat-28WQQaXQQ12158944WQQpXQQdisplayitem
Vallahi temiz motosiklete benziyor üstelik topcase de var. Fiyatıda çok uygun bence yinede gidip yakından görmen gerekir belki lastiklerinin değişmesi gerekebilir.

deepdish
10 Şubat 2009, 19:38
evet abi bu scooter tam ustune bastın.Bana da cok temiz gibi geldi ama iste şu km yuksekliği var ya,sen cok daha dusuk almıstın galiba degil mi? gerci km az olsa o zaman da bu fiat olmazdı heralde.Eger bakımları duzenli yapılmıs yazıldıgı gibi titiz biri kullandıysa sorun olmaz diye düsünüyorum,senin ki şimdi kaç binde toraman abi?

TORAMAN
10 Şubat 2009, 23:49
evet abi bu scooter tam ustune bastın.Bana da cok temiz gibi geldi ama iste şu km yuksekliği var ya,sen cok daha dusuk almıstın galiba degil mi? gerci km az olsa o zaman da bu fiat olmazdı heralde.Eger bakımları duzenli yapılmıs yazıldıgı gibi titiz biri kullandıysa sorun olmaz diye düsünüyorum,senin ki şimdi kaç binde toraman abi?

Sevgili deepdish
Km. yüksekliği kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Kimisi hor kullanır ani gaz verme fren sıkma yapar çukur tümsek dikkatsizce girer motoru fazla sıkıştırarak gider kısacası motosikletin canını çıkarır kimisi motosikletine gözü gibi bakar (ben gibi:))deminkinin aksini yapar ve 10000 km.ye gelse bile ilk günkü gibidir.:cat:
Yani fotoğraflardan göründüğü kadarıyla ilandaki güzel kullanılmışa benziyor zaten km.ye bağlı olarak fiyatı uygun tutmuş.
Bu işlerden anlayan bir arkadaşınla beraber oraya gidip yakınen incelerseniz ve birde tur atabilirseniz az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.:)
Ben People'mi 330 km.de 3750 TL.ye aldım alım satım işlemleri derken 4000 TL ye mal oldu ve şu anda 1950 km.deyim.:)
İsterim ki bu güzel kaliteli evladiyelik scooter kullanıcısı arkadaş sitemizde daha çok olsun ve burada toplanalım bir şeyler paylaşalım.:cherry:

TORAMAN
05 Ocak 2010, 18:08
Bir senedir Kymco'nun People S 200 modelini kullanıyorum ve sorunsuz olarak 7770 km.ye geldim.:):cat:

Bir çok geziler yaptım en son yaptığım gezinin linki;

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/71239-2009-daki-son-gezim%3B-karadeniz-kiyilarindaki-bagirganli-seyrek.html

sudabatmayanadam
06 Ocak 2010, 21:06
Bir senedir Kymco'nun People S 200 modelini kullanıyorum ve sorunsuz olarak 7770 km.ye geldim.:):cat:

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/71239-2009-daki-son-gezim%3B-karadeniz-kiyilarindaki-bagirganli-seyrek.html

toraman kardeş geçen sene yuvacık gezisinde sizle karşılaştığımız zaman motorlarımızın km leri aynıydı hemen hemen benim km şuan 15.000 de canavar gibi hiç sorun yok bu sene 12000 de kayışı değiştim ayrıca lastikte ufak, ufak çatlaklar vardı gerçi daha yeni gibi görünüyordu ama ben ne olur ne olmaz diye 2 adet sıfır pirelli alıp taktırdım... iyiki taktırdım zira motorun performasyonu değişti çekişi bile fark etti ayrıca ufak çukurlarda lastikden dolayı esneklik oluyor sanki düz yoldaymışsın gibi. benimki 2007 model idi nede olsa 3 yıllık lastik zaten orjinal lastiğinden nedense kimse fazla memnun degil,,,size tavsiyem lastikleri bir an önce değişin kymco peopel ın farkını o zaman yaşayın derim sanki değişik motora biner gibi oluyorsunuz...

zenon
06 Ocak 2010, 21:20

Toroman senin boy kilo kac? Motor ustunde bir resim koysana :rendeer:

TORAMAN
11 Ocak 2010, 03:42
toraman kardeş geçen sene yuvacık gezisinde sizle karşılaştığımız zaman motorlarımızın km leri aynıydı hemen hemen benim km şuan 15.000 de canavar gibi hiç sorun yok bu sene 12000 de kayışı değiştim ayrıca lastikte ufak, ufak çatlaklar vardı gerçi daha yeni gibi görünüyordu ama ben ne olur ne olmaz diye 2 adet sıfır pirelli alıp taktırdım... iyiki taktırdım zira motorun performasyonu değişti çekişi bile fark etti ayrıca ufak çukurlarda lastikden dolayı esneklik oluyor sanki düz yoldaymışsın gibi. benimki 2007 model idi nede olsa 3 yıllık lastik zaten orjinal lastiğinden nedense kimse fazla memnun degil,,,size tavsiyem lastikleri bir an önce değişin kymco peopel ın farkını o zaman yaşayın derim sanki değişik motora biner gibi oluyorsunuz...

Benim scooter 2008 model ve 7800 km.deyim orjinal lastikleri en aşağı 1 sene daha idare eder diye düşünüyorum durduk yere masraf yapmaya niyetim yok.:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:38 ----------

Toroman senin boy kilo kac? Motor ustunde bir resim koysana :rendeer:

Üstte yazmıştım ama bir kere daha belirteyim benim boy 1.82 kilom 95 :)

Scooter üzerinde şu an için resmim yok olduğu zaman ilave ederim.

Bu scooter için boy ve kg. pek önemli değil çekişi gayet mükemmel.:cat:

Kyonari
24 Ekim 2011, 13:23
Merhaba Arkadaşlar,

Benim en çok merak ettiğim tamam kymco kaliteli vs ama merak edilen ve önemli olan özellik bunun hangi modeli enjeksiyonlu bundan kimse bahsetmiyor. 2007-2009 modellerine bakıyorum fiyatlar çok uygun ama enjeksiyonlu versiyonları hangi yılda çıktı? Ayrıca 250 si 300ü 300 gti falan var. Ayrıca farklı modelleri de var scooter olmayan QUANNON 150 olarak biliniyor neyse konuyu dağıtmadan Kymco People S 200 ün hangi versiyonu enjeksiyonlu? Ben i versiyonunu injection dan geldiğinden öyledir diye düşünüyorum ama emin değilim.
Teşekkürler

http://www.columbiascooters.com/kymco.htm