PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar bu kadarınada pes dedim

canicellat
24 Ocak 2009, 11:36
Günaydın herkese arkadaşlar;
Dün sabah işe gitmek için motorumu çıkartım yola çıktım ve benzinimin biticeğini fark ettim bizim ordaki total benzin istasyonuna girdim 20 tl'lik 95 oktan benzin aldım ve motoru tekrar çalıştırdım biraz zor aldı her zaman tek marşta alırdı. Çalıştıktan sonra biraz gitmeye başladım motor kendini silkelemeye başladı durdum gaz verdim acaba boğuldumu felan diye gaıda pek fazla yemiyor neyse işe gittim akşam motorla tekrar eve gidicem motor çalışmıyor biraz çalışır gibi oluyor gaz yemiyor anladımki sabah aldığım benzinden kaynaklı kesin benzin yerine su koydu bu adi ....... motoru orda bıraktım eve geldim şimdi birazdan almaya gidicem bakalım nasıl yapıcazz.:pr::pr::pr:

Deryali
24 Ocak 2009, 11:38
Hayda.. Emin misin benzinden olduğunun. Belki fazla benzinsiz kaldığı karbüratore pislik falan takılmıştır. Ben de çok totalden benzin aldım bi sorun yaşamadım ama son zamanlarda istisnasızm shellden alıyorum.

kevın
24 Ocak 2009, 11:41
İst.teki hangi total yaa. Ben her zaman bostancı köp.deki totalden alırım. Ben de sakata gelmeyeyim. Hatta bu sabah tıka basa doldurdum depoyu eyvah eyvah:silent:

dark_face
24 Ocak 2009, 11:48
umarım benzin diye mazotu basmamışlardır işte ozaman eyvah eyvah :silent:

wert_35
24 Ocak 2009, 11:51
benzinden bile olsa adamlar öyle olduğunu kabul etmicektir ama bi baktır bakalım niyeymiş merak ettim?

ozgurakman
24 Ocak 2009, 12:00
total çok ..... ya. Balıkesir dekinde de bi ara kaçak mazot vardı.

canicellat
24 Ocak 2009, 12:05
eminim benzinden olduğuna arkadaşlar çünki tıkır tıkır çalışan motor benzin aldıktan sonra kendini silkelemeye başladı gaz yemedi

örnek mahallesindeki totalden aldım dünde ordaki benzincinin su bastığını bi kaç kişiden duyunca su olduğuna daha iyi emin oldum.

Dikkat olalım arkadaşlar şimdi motoru alıp tamirciye götürücem bakalım ne olucak sorun

kevın
24 Ocak 2009, 12:07
eminim benzinden olduğuna arkadaşlar çünki tıkır tıkır çalışan motor benzin aldıktan sonra kendini silkelemeye başladı gaz yemedi

örnek mahallesindeki totalden aldım dünde ordaki benzincinin su bastığını bi kaç kişiden duyunca su olduğuna daha iyi emin oldum.

Dikkat olalım arkadaşlar şimdi motoru alıp tamirciye götürücem bakalım ne olucak sorun

Umarım minimum problemle atlatırsın. Çok geçmiş olsun.

egelim
24 Ocak 2009, 12:31
arkadaşım mazot vermiş olmasın sana iyicene bi kontrol et bakalım .:cat:

babaçi
24 Ocak 2009, 12:43

dere yolundaki totalden bahsediyorsunuz sanırım.

o istasyonun total'in hiç bir kampanyasına total clup kartlarına dahil olmadığını biliyormusunuz.adamlar kafasına göre takılır çalışanlar genellikle 50 yaş üzeri son derece işi bilmeyen nezaketten yoksun kişilerdir.

3 senedir altunizade'deki büyük totalden benzin alırım,bugüne kadar ne benzinlerinden nede çalışanlarından şikayet etmedim.

Kostantin
24 Ocak 2009, 13:01
bende sürekli totaldan alıyom no problem

G.BEREKET
24 Ocak 2009, 13:06
Geçmiş olsun aman dikkat et.

sakinseytan
24 Ocak 2009, 13:18
Günaydın herkese arkadaşlar;
Dün sabah işe gitmek için motorumu çıkartım yola çıktım ve benzinimin biticeğini fark ettim bizim ordaki total benzin istasyonuna girdim 20 tl'lik 95 oktan benzin aldım ve motoru tekrar çalıştırdım biraz zor aldı her zaman tek marşta alırdı. Çalıştıktan sonra biraz gitmeye başladım motor kendini silkelemeye başladı durdum gaz verdim acaba boğuldumu felan diye gaıda pek fazla yemiyor neyse işe gittim akşam motorla tekrar eve gidicem motor çalışmıyor biraz çalışır gibi oluyor gaz yemiyor anladımki sabah aldığım benzinden kaynaklı kesin benzin yerine su koydu bu adi şerefsizler motoru orda bıraktım eve geldim şimdi birazdan almaya gidicem bakalım nasıl yapıcazz.:pr::pr::pr:

totaldan shell den fln benzin alınmaz ben hep bp den alırım ve hep aynı benzin istasyonundan alın bizim burda bi shell var oda su koyuyo motorunu seven dikkat etsin bence

by_001
24 Ocak 2009, 14:19
geçmiş olsun..umarım minimum problemle atlatırsın..

CBA
24 Ocak 2009, 14:28
Geçmiş olsun.umarım problemin çözülür

AsortiK_39
24 Ocak 2009, 14:31
arkadaşım BP OPET SHELL PO dan başkası yalan ;)

m.s
24 Ocak 2009, 14:35
Geçmiş olsun....

crazyX
25 Ocak 2009, 23:33
tamırcıye baktırdınmı sorun neymiş

canicellat
26 Ocak 2009, 23:59
ewt arkadaşlar sorun çözüldü dediğim gibi benzinden sorun çıktı adamlar benzin yerine sulu benzin koymuşlar

bu konuda benim canım yandı sizinkisi yanmasın arkadaşlar ucuz atlattık dikkatli olalım mecbur kalmadığımız sürece almayın

CBA
27 Ocak 2009, 00:06
hadı gecmıs olsun.memlekette sahtekar cok.dıkkatlı olmak lazım

digi_boy26
27 Ocak 2009, 00:12
umarım benzin diye mazotu basmamışlardır işte ozaman eyvah eyvah :silent:

o zaman motor çalışır ama ekzozdan da mavi duman atar :)

arkadaşım BP OPET SHELL PO dan başkası yalan ;)

kesinlikle opet derim ben :)

ewt arkadaşlar sorun çözüldü dediğim gibi benzinden sorun çıktı adamlar benzin yerine sulu benzin koymuşlar

bu konuda benim canım yandı sizinkisi yanmasın arkadaşlar ucuz atlattık dikkatli olalım mecbur kalmadığımız sürece almayın

TOTAL'i oldum olası sevmedim. kanım ısınmadı ve aldğım benzinden huzursuz oluyordum. kesin bunlarda da bi iş var. ergenekon çıkabilir :P:P:P:P:P. demedi demeyin :)

cagatay_hepsen
27 Ocak 2009, 00:15
peki o penzinci hakkında bir şikayette bulunmadınmı arkadaşım şikayet etki başkalarında canı yanmasın çok geçmiş olsun onların cezasız kalmasına izin verme.

ozaktasi
27 Ocak 2009, 00:16
Bari hangi total olduğunuda iyice 4//4 lük tarif ette..Adlı adıncak yaz diğer arkadaşların canı yanmasın..

thecoolzzz
27 Ocak 2009, 00:55
valla hocam bence markası değilde çalıstıran adam önemli.bizim burda shell benzine su katar sizin orda total.

biz arabaya 4 yıldır totalden alırız(aynı yerden).hiç bi sorun yasamadık hatta araba totalden alınan mazotla daha fazla kilometre yapıyor.

umarım önemli bişey yoktur.geçmiş olsun

canicellat
27 Ocak 2009, 01:07
sağolsın. Walla doğru söylüyorsun paramızla bile rezil oluyoruz.

babaçi
27 Ocak 2009, 01:28
bahsi geçen istasyon

örnek mahallesinden devam edip ümraniye sapağına gelinen yerde,mustafakemal mahallesi girişindedir.

:cat:

fullthrottle
27 Ocak 2009, 01:30
hemen www.sikayetvar.com a girip durumu yaz, seni hemen geri arayacaklar ve senden numune isteyecekler, gelip alabileceklerini soylersen hemen gelirler, ardindan benzinlige de gidip test yapacaklar ve senden alinan numune, oranin benzini ile uyusuyorsa ve dedigin gibi sulu ise o benzinlik senin tum masraflarini karsilayacak.. bizzat test ettim! benim basima kirecburnu shell'den aldigim yakit sonrasi ayni durum geldi ve sorun bu sekilde cozuldu..

StoneOfDeath
27 Ocak 2009, 03:16
Hepsı sere.siiz bunların ya nası para kazancak dıe sasırıolar !!!

alinazik
27 Ocak 2009, 03:23

faturası yokmuydu aldığın yakıtın onu ibraz ettiğin zaman masraflrını ödemek zorundalar
bu işin peşini bırakma faturan varsa ve istasyon ilgilenmiyorsa total genel müdürlüğü bile arayıp şikayet edebilirsin...

geçmiş olsun

canicellat
27 Ocak 2009, 09:13
gerekli sikayette bulundum arkadaslar bu konuda.

mach1
27 Ocak 2009, 12:41
Kendi pompalarınada zarar veriyorlar 1 yapar 2 yapar 3 cüde pompa arıza verir:pr:Geçmiş olsun

kevın
27 Ocak 2009, 12:53
Vay adiler vay! Ben de hep total den alıyorum. Hiç bir şikayetim yok. Hatta daha iyi performans alıyorum opet e göre. Ama bireysel kazanç işin içine girince bayiler sapıtabiliyor. Tekrardan geçmiş olsun. İyi ki de şikayet etmişsin.

poyraz010
27 Ocak 2009, 15:26
petrol ofisinde ben bu sorun yaşamıyorum Allaha şükür hakkınca koyuyorlar benzini

E-M-R-E
27 Ocak 2009, 15:44
sen motoru bi servise götür istersen belki başka bir problemi vardır, ya da sahiden pompa karıştırıp sana farklı benzin kattı. .

Birkannn
27 Ocak 2009, 16:44
Geçmiş olsun inş çözülür hemen

salina
28 Ocak 2009, 10:18
ben en iyi performansı petrol ofisinden aldım bu güne kadar , en kötüsü ise shell idi . .

ozan_bursa
28 Ocak 2009, 11:31

geçmiş olsun
direkt olarak internet sitesinden şikayet etsen belki bir işe yarayabilir

Selka
28 Ocak 2009, 11:37
Arkadaşlar maalesef bu TOTAL'de hep böyle. Yaklaşık 3 sene önce TOTAL den bende benzin aldım aynı sorunları yaşamıştım. Hatta su emici kimyasalları boca boca ettim ve sonunda depomdaki lanet benzinimsi şeyi yakabilmiştim. Allahtan yakıt sistemine bir zararı olmadı. Sonra her ay yaklaşık 400-500 liralık benzin alırım ve hepsini OPET ten almaya başladım. Hiçbir sorun yaşamama rağmen bilakis performans artışı bile oldu. Hatta birgün benzinliğe dedim ki; arkadaşım biz tüketiciler benzinliklerden hediye değil; benzin gerçek benzin istiyoruz deyince gülmüşlerdi... OPET gerisi sahte.. Bence..:mrgreen:

Dominantx
28 Ocak 2009, 12:09
canicellat, ne yaparsan yap total'e bu istasyonu mutlaka bildir. Hele birde elinde fişin veya kredi kartından ödeme bilgin var ise tuzu biberi olur.

İnanın merkezlere yapılan bu gibi sikayetler tüm firmaların çok dikkat ettiği bir konu. Kendi markasını kötüleyen reklamlara çok dikkat eder benzin firmaları. Mesela BP de benzer bir olay yaşandığında tüm istasyonu denetlemeye tabi tutuyorlar. Eğer bildirmezseniz yarın bir gün başkasınında başına gelebilir. Bu gibi sorunları sadece konuşarak çözemeyiz. Şikayet edip takipcisi olursanız faydalı olacağına inanıyorum.

0800 211 0021 Ücretsiz müşteri hattı
0216 633 7300 Genel Müdürlük
veya
http://www.total.com.tr/os/osturkey.nsf/VS_SWIPSA/1A00B80910B44B30C1256FAA002EB685?OpenDocument&UNI=E8C0E382B4ECE1DCC1256FA9005CA998&LG=TR&