PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Üretime Ara Veriyor

Gökhan
20 Ocak 2009, 11:40
http://img132.imageshack.us/img132/56/yamaha20logork1lg9.jpg (http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/55654-yamaha-uretime-ara-veriyor.html#post1400654)
Yamaha Motor Company, cuma günü yaptığı açıklamada global ekonomik gelişmelerden ötürü Şubat ve Mart aylarında 11 tesiste üretimi 7-10 gün durdurabileceğini açıkladı.

Moto Aktüel (http://www.motoaktuel.com/blog/index.php/yamaha-uretime-ara-veriyor)
Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

aggressive
20 Ocak 2009, 11:43
vay be krız herkezı kalbınden vurdu

VaScO1925
20 Ocak 2009, 11:45
sen yaparsan yamahayı r1 38 milyar durdurursun tabi :)

emomen
20 Ocak 2009, 12:05
Kriz bahane para şahane , Firmalar zam yapmamak ve işçi çıkarmak için krizi bahane ediyor.

serkanzat
20 Ocak 2009, 12:08
doğru söylüyorsun emomen zaten yamaha çinde üretim yapıyor.orada işçilikte ucuz daha ne istiyorlar.maksat kriz bizide vurdu desinler.

tororosso
20 Ocak 2009, 12:51
okadar pahalı motor satmaya çalışırlarsa olaqcağı bu zaten
fiyatları düşürüp satmak tan zıyade kapatıp yıne işçi kesiımıne fatura keser bunlar ucuza satın herkes motor a bıtsın. fabrıkayıda kapatmayın ,
bıtarafı sıkışan ya işçi cıkartıyor yada uretıme aravarıyor ,
baksan kımse (patronlar)kendını kısmaz ,

CBA
20 Ocak 2009, 13:56
hamdolsun bizi teğet geçti :) ama dünya kırım kıvranıyo

TOP SPEED
20 Ocak 2009, 14:10
Fiyatları biraz aşağıya çeksinler olmuş R1 38 gayme yavaş yaw,ne bu belki satarlar eee ben dedim ama dinlemediler bak şimdi üretim mortingen şıtrayze :queen::queen::queen:

Deryali
20 Ocak 2009, 14:42
Üretimi durduracağına fiyatları indirse daha iyi olmaz mı

barannet
20 Ocak 2009, 15:01
kriz aslında bazı kesimlerin işine çook iyi geliyor. mesela faiz yükselterek kredi veren bankaların,daha az personele daha az para verip, eleman çıkartan işverenlerin mesela.
Her hafta sonu alışveriş merkezlerinin otoparklarında boş yer olmuyor nasıl bir kriz var anlamıyorum.

Bana kalırsa yamaha elindeki fazla stoğu eritmeye çalışıyor.

attraction
20 Ocak 2009, 15:03
fabrikalar aynı politikayı kullanıyo kriz olan da olmayan da bunları uyguluyo

asfalt meleği
20 Ocak 2009, 15:35
üretime ara vereceklerine motosikletleri daha rahat satılabilir hale getirmeyi düşünselerdi ya.. ama olmaz.. neden .. yamahanın piyasası düşer.. hay ben o piyasanın...

GorkeM
20 Ocak 2009, 15:51

Biz öyle sanıyoruz... Sonumuz hayır olsun...

MaRaNtZz
20 Ocak 2009, 16:14
Kriz bahane para şahane , Firmalar zam yapmamak ve işçi çıkarmak için krizi bahane ediyor.

Haklısın dostum yapay kriz yaratıyorlar...:rendeer:

iptaluyelik02
20 Ocak 2009, 19:38
Kriz Japonya'yı da,Amerika'yı da,Avrupa'yı da vurdu.vurdu,vurdu,vuracaaaak.
Daha yolun başındayız
Şu ana kadar finansal krizi gördük
Şimdi reel sektörün krizi başlayacak.
İmalat sanayii % 33 kapasite ile çalışıyor.Kapasite kullanımı giderek azalıyor,
kayıtlı işsiz sayısı 3 milyona dayandı,2 milyon kadar da kayıtsız işsiz var.
Bu hızla giderse 3 ay sonra toplam işsiz 8 milyonu geçecek.
Krizi yapay zannedenlere,işçi çıkarmak için bahane diyenlere selam olsun.
Altı ay sonra da ,bir sene sonra da buradayız.

ozaktasi
20 Ocak 2009, 20:39
sen yaparsan yamahayı r1 38 milyar durdurursun tabi :)

Abim R1 türkiyeye girişi 8.000 dolar civarı..bizim doymaz meşhur kemal ve aç gözlü çok yüksek karlar düşünen ithalatçılar sayesinde fiyatlar oraya çıkıyor..Yüzde 65 vergilerin olduğu hırsızın ve arsızın bol olduğu başka bir ülke ..bence yoktur.

MasterFK
20 Ocak 2009, 20:43

:cat::cat::cat::cat::cat::cat:

mhyen
20 Ocak 2009, 20:56
Çok pahalı yapmışlardı fiyatları ne diyelim eden buluyor işte:)

ercaan
20 Ocak 2009, 21:08
teğet mi geçti diyorsunuz yoksa gönderme mi var anlamadım ama delip geçeceğini biliyorum :)

CERRAHI
20 Ocak 2009, 21:13

Soylediklerine kimi firmalar sıgınıyor haklısın :wiinkk:

Ancak biz bir Logistic / Forwarder firması olarak ( çalışan sayısı yaklasık 1000 civarında ) sadece uzak dogu ihracatı $ 120.000.000.00 dan $12.000.000.00 a kadar geriledi.

Bunun her yeri kar olsa ne olur !

Yapmayın arkadaslar gormeye calısın inan bana gercekten buyuk sıkıntılar var ve bir sure olacakta.

Kriz veya kotu durum icinde olmamız birilerinin ekmegine yag suruyor ve istedigi sekilde insanları daha fazla kullanabiliyor.

5 adamın yaptıgı işleri simdi 1 veya max 2 adama yukleyeyip bindirdiler.
Piyasalar duzeldiginde o eksilen adamları alacaklarmı ?
Hiç sanmıyorum. Neden daha fazla para versinlerki..

Neyse insallah bu gunleride atlatır ve daha rahat / sıkıntısız bir sekilde hayatımıza devam edebiliriz.

MrSpark
20 Ocak 2009, 21:29
Soylediklerine kimi firmalar sıgınıyor haklısın :wiinkk:

Ancak biz bir Logistic / Forwarder firması olarak ( çalışan sayısı yaklasık 1000 civarında ) sadece uzak dogu ihracatı $ 120.000.000.00 dan $12.000.000.00 a kadar geriledi.

Bunun her yeri kar olsa ne olur !

Yapmayın arkadaslar gormeye calısın inan bana gercekten buyuk sıkıntılar var ve bir sure olacakta.

Kriz veya kotu durum icinde olmamız birilerinin ekmegine yag suruyor ve istedigi sekilde insanları daha fazla kullanabiliyor.

5 adamın yaptıgı işleri simdi 1 veya max 2 adama yukleyeyip bindirdiler.
Piyasalar duzeldiginde o eksilen adamları alacaklarmı ?
Hiç sanmıyorum. Neden daha fazla para versinlerki..

Neyse insallah bu gunleride atlatır ve daha rahat / sıkıntısız bir sekilde hayatımıza devam edebiliriz.

Arkadaşım seni ayakta alkışlıyorum. Doru söze ne denir..

vioLence
20 Ocak 2009, 21:31
:S hgayırlısı neyse o olsun ama gercekten 2009 yamahalar cok pahalıydı olacagı buydu :S r1 38 milyar ne özelliği varki bunun ? hayabusadan bile daha pahalı

MrSpark
20 Ocak 2009, 21:48
Abim R1 türkiyeye girişi 8.000 dolar civarı..bizim doymaz meşhur kemal ve aç gözlü çok yüksek karlar düşünen ithalatçılar sayesinde fiyatlar oraya çıkıyor..Yüzde 65 vergilerin olduğu hırsızın ve arsızın bol olduğu başka bir ülke ..bence yoktur.

:cherry::cherry::cherry::cherry::cherry::cherry::c herry::cherry::cherry:

R1 = 38.500 TL

R1 = 38.500 - 5.872,88 (kdv %18 ) - 8.811,70 (ötv %37)= 23.815,42 TL

R1 = 23.815,42 / 2.15 = 11.075 Euro...

http://www.yamaha-motor.fr/produits/motos/2009/yzf-r1.jsp
http://www.yamaha-motor.de/products/motorcycles/supersport/yzf_r1.jsp

Avrupa ortalaması 15.000 Euro.... :pr::pr::pr:

Gelde gülme..... :queen::queen::queen::queen:

Ne vergiymiş beeee....

asfalt meleği
20 Ocak 2009, 22:03

8000 USD.. bu en fazla 12.880 ytl bilemedin hadi 13.000 ytl olsun...
hadi buna devletimizin koyduğu %65 lik girdirim bindirimini de ekleyelim..
bu şekilde de 21.250 ytl ediyor..

şimdi 21,250 ytl nerede 38,500 ytl nerede?
arkadaşlar şimdi bu para yamahayı getiren ve satışını yapan bayilerin elinde kalan paraysa cidden..
ben o motosikleti getiren ve satan insancıkları en derin şekilde selamlıyorum..
ki umuyorum ben yanlış hesaplamışımdır gerçekler bundan daha farklıdır..

38500-21250 = 17250 ytl ..... aradaki fark neredeyse %100 de..
yani iki motosiklet fiyatına bir motosiklet almış gibi mi oluyoruz biz?
yani naslında bu mudur? ? ?

yani aslında benim hep hayal ettiğim r6 s motosiklet aslında bayiyide ihya ederek 10000 e rahat rahat alınabilir bir motosiklet miydi? iyiymiş...

elalem ayda altı bin usd kazanırken 8000 usd ile motosikletin kralına binecek..
biz ayda 1500 usd ye canımızı çıkartırken 24000 usd ye yani üç katını ödeyerek ancak ve ancak binebileceğiz..

yani bir avrupalı olmak ile bir türk olmak arasındaki fark bu mudur?
biri 4 kazanacak X kadar ödeyecek ve alacak..
bizse 1 kazanacağız 3X kadar ödeyeeck ve alacağız..

yani avrupalı 1 emek veriyorsa biz 12 emek vererek..... yani adamın bir ayı bizim 12 ay sürünmemize bedel.. ee nede olsa avrupalı.. o insan biz mahlukat..

benim çıkarım yaptığım esas nokta doğru mduur gerçekten emin misiniz?

hakanx
20 Ocak 2009, 22:32
vergiler ciddi yüksek ama kayıp dışı ekonomininde buna katkısı oluyordur aşagıdan yukarı herkez vergisini tam ödese kaçırmasa vergiler bukadar yüksek olmaz diye düşünüyorum ama bununda nedeni var türkiyede vergi adaleti daha tam saglanamadı

CERRAHI
20 Ocak 2009, 22:52
vergiler ciddi yüksek ama kayıp dışı ekonomininde buna katkısı oluyordur aşagıdan yukarı herkez vergisini tam ödese kaçırmasa vergiler bukadar yüksek olmaz diye düşünüyorum ama bununda nedeni var türkiyede vergi adaleti daha tam saglanamadı

Merak etme arkadasım sen 4x4 luk versende vergini asla simdiki vergi duzeni degismez.
Kopruler yapılırken maliyetini cıkartana kadardır !
N oldu ?
sadece 2. köpru nun yapımından bugune kadar 16 kopru yapılacak para cıkarttı.
Artık ucretsizmi ?

Benim verdigim vergileri cukka eden o besyuz babanın tek evlatları oldukca ne bu delik kapanır nede biz bunları vermeyi bırakırız...

asfalt meleği
20 Ocak 2009, 23:04
o beşyüz papa aslında beşyüzelli papa..

alican başlamış annem hemşire babam doktor olsaydı ben hastabakıcı olurdum. annem hostes babam pilot olsa ben şu olurdum.. gevezeliğine dayanamayan taksi şöförü alicana sormuş hani... annen şöyle baban böyle olursa ne olurdun diye.. cevap belli...

aykan
20 Ocak 2009, 23:11
bu krizde fırsatçılara gün doğduya en çok ona üzülüyorum işten çıkan çıkana vs vs ......

Ramazan Can
20 Ocak 2009, 23:22
kriz bahane... ybr 250 10500 ytl... kriz olması gayet normal.......

DARKDIAMOND
21 Ocak 2009, 05:24
Bide bu gelmemiş hali:cherry:.
Sonumuz hayrolsun...
Daireyi teğet geçen çizgiye selam olsun:mrgreen:.

cbr125faik
21 Ocak 2009, 13:59
erhan ben baslıgı acarken ıcımden senı yazdıgını gecırdım

sen yaparsan yamahayı r1 38 milyar durdurursun tabi cok sacma bı duruma soktu yamaha kendını...eger suzuki ve honda akıllı bır polıtıka ızlerlerse pazarı bu yıl cok fecı derecede satıssız kapatır yamaha...