PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 700 km lik seyehate mondial uygunmudur?

apithin
19 Ocak 2009, 13:51
Merhaba arkadaşlar antalya-bandırma arası bir gezi düşünüyorum mondial 125 uag uygunmudur bunun için. 1000 km yi yeni geçtim motorum daha cok yeni onun için fazla sıkmadan mola vererek gitmeyi düşünüyorum yorumlarınızı yazarsanız sevinirim...

erdemd
19 Ocak 2009, 13:56
700 km 125 cc motor? motor uygunmudur bilmem ama siz bu havada 700 km lik seyahat yapabilicekmisiniz?

apithin
19 Ocak 2009, 14:00
hava sorun degil teçhizatım tamam mecburen gitmek zorundayım özel işlerimden dolayı motorla gitme fikri soradan geldi aklıma :)

Deryali
19 Ocak 2009, 14:08
İhtimaller
1-Gidersin motorunada sana da birşey olmaz - ki inşallah böyle olur.
2-Sen gidersin motor gidemez, ya hararet yapar ya yine olmadık bi yerden adamı deli eden bi sorun patlak veriverir
3-Motor gider, sen gidemezsin yorulursun, belki üşürsün belki zorlanırsın.

Yolda kalırsan, bin pişman olur sonra motoru satar daha iyi bir motor almak istersin :)

Ani durumlarda fren kabileyetinin yetersizliği, Yeteri zamanda yeteri hızlanmayı sağlayamama, teknik olarak düşük not almış olan çin yapımı motorlarla malasef o yola çıkmayı tercih etmezdim.

Tercih sizin.

JaNTi
19 Ocak 2009, 14:15
Dinlenme aralarını iyi ayarlarsan ve motorunu yola çıkmadan bir bakıma sokarsan degil 700km , 1700 km bile yaparsın

SercysSs
19 Ocak 2009, 14:24
Merhaba;

700km gidersin fakat motor yavaş gideceğinden ve sende daha fazla hız isteyeceğinden motoru muhtemelen son gaz bağırta bağırta yol alacaksın ve sonunda motorun o bağırması seni erkenden yoracak ve 700 km gittiğinde yaşlanmış olacaksın :P. İşin doğrusu gidersin belki ama çok fazla yorucu olur diye düşünüyorum. Gidersende kazasız belasız yolculuklar dilerim.

CBA
19 Ocak 2009, 14:26
bolbol dinlenerek gidilir bencde yanlız senin motorun lastiği tubeless değil şamrelli galiba onun için o sorun olabilir,Onu bi araştır

sakinseytan
19 Ocak 2009, 14:50
başkası 5 saatte gidiyosa sen 8 yada 10 saatte gidersin :) böle üstüne üstüne agırlık geliverir yorgunluktan harap olursun bence her 60km de mola ver cay iç ama ölede 11 kere mola vermen lazım yani 2 günde gidersin :D ama git bence foto makinasıda al bütün tecizatını al yolda kalırsan motoru tamir edebilicek durumda biriysen git bence hiç degilse benim gibi motoru alıp uzun yol yapamadım die için içini yemez :P

Deli Çerkes
19 Ocak 2009, 14:53
Uşak ve denizlide yol buzlu veya kar varsa özellikle rampa aşağı inişlerde yol tutuşu olmayacağından dolayı kaza yaparsınız.bakın yapabilirsiniz demiyorum yaparsınız.yaralanırmısınız yaralanmazmısınız o da tamemen nereye, nasıl düştüğünüzle alakalı.bu rotada en önemli etken yol tutuşu..altınızda atv yoksa o kadar uzun yolu karlı ve buzlanma olan bir yolda gitmek tamemen işkence olur..arada hipotermia geçirmekde cabası.

ilkbahar veya yazın çok keyifli bir rota olacağı kesin ama bu mevsimde o yola değil mondialla , enduro tarzı motorla çıkmak bile akıl kar'ı değil. bence atlayın bir otobüse sağ salim antalyaya gidin.

Deryali
19 Ocak 2009, 15:00
Uşak ve denizlide yol buzlu veya kar varsa özellikle rampa aşağı inişlerde yol tutuşu olmayacağından dolayı kaza yaparsınız.bakın yapabilirsiniz demiyorum yaparsınız.yaralanırmısınız yaralanmazmısınız o da tamemen nereye, nasıl düştüğünüzle alakalı.bu rotada en önemli etken yol tutuşu..altınızda atv yoksa o kadar uzun yolu karlı ve buzlanma olan bir yolda gitmek tamemen işkence olur..arada hipotermia geçirmekde cabası.

ilkbahar veya yazın çok keyifli bir rota olacağı kesin ama bu mevsimde o yola değil mondialla , enduro tarzı motorla çıkmak bile akıl kar'ı değil. bence atlayın bir otobüse sağ salim antalyaya gidin.

bence başka cevaba gerek yok. Çok yerinde bir cevap olmuş.

apithin
19 Ocak 2009, 15:14
yardımınız için tşkler arkadaşlar en iyisi otobüsle gidiyim nasılla mayıs ayında bi daha gitmem gerekicek ve o zaman motorla gitmek en iyisi gibime geliyo

mterayes26
19 Ocak 2009, 15:32
Deli Cerkes Abım Dogru Demiş . . . Mondial Mct 250 Ile 130 Km Hızla ( Ortalama ) Gemliğe Ordan Da Antalyaya Gitti Kuzenim

Deryali
19 Ocak 2009, 15:35
yardımınız için tşkler arkadaşlar en iyisi otobüsle gidiyim nasılla mayıs ayında bi daha gitmem gerekicek ve o zaman motorla gitmek en iyisi gibime geliyo

Vallahi bravo seni taktir ettim.
Ben olsam söz dinlemem inatçının tekiyimdir.
Ama seni taktir ettim.

CBA
19 Ocak 2009, 15:48

en iyisini yaparsın hava koşullarınıda göz önünde bulundurmak lazım

Lucifercod
19 Ocak 2009, 16:26
Tam gaz vermeden fazla sıkışdırmadan dinlene dinlene gidersin arkadaşım ("motorun bakımlıysa")

osmaniyeli
19 Ocak 2009, 16:32
eğer gittiğin yerde motor lazım değilse bin otobüse akşam sabah orada olursun uyuya uyuya gidersin at iki uyku hapı horul horul git otobüste hırsızlara dikkat et .
bilader ne çile çekecen soğukta eğer daha önce 300 500 gitmediysen yapma eziyet etme kendine
antalya sıcaktır ama adapazarına doğru kasıkların iş görmez olur buz tutarsın erkekliğin elden gider maazallah:P

Özer
19 Ocak 2009, 16:49
hafta sonlarınde 750-800km yaptığım oldu mct250 ile.
Arkadaşım Torro 100cc Cub ile bir hafta sonunda 700km yaptı ve biz o cub lar ile 20.000km nin üzerinde yol gittik sadece birer kez debriyaj balatalı değişti o da keyfen! bittiklerinden dolayı değil yani.

ÖZETLE: havalar soğuk malum kış...üşümem demezsen bin ve git birşey olmaz:cat:

huceyn
19 Ocak 2009, 17:05
gidilir gidilir.
iş kafada biter.
kafa sağlamsa motorda sağlamdır zaten...
gidilir...
hadi yolun açık olsun

okayyorukcuoglu
19 Ocak 2009, 17:15
motor zaten yeniymiş bakıma götürmene gerek yoktur tabi motorun durumunu görmeden bişey diyememde ben 1 günde 2 kişi tam gaz nerdeyse hiç gaz kesmeksizin toplam 300 km yol gittiğimi bilirim daha fazla bile gidilir de gideceğim yer okadardı uzun yolda motorum şişeceğine dahaçok açmıştı kendini bende anlamadım amaiyiydi :mrgreen: motor gider ama çok yorulursun söyleyeyim uzunyolda ufak motor sıkıcı oluyor bence doğru kararı vermişsin otobüsle git

G.BEREKET
19 Ocak 2009, 17:15
Bencede çin falan önemli değil kendine güveniyorsan motorun bakımlıysa gidersin ama diğer arkadaşların abilerin dediği gibi hava şartları seni zorlar o kadar yolu o motorla yazında yapsan seni yine yorar.Ama gidersin.(hava şartları iyi olunca tabi)

OGLUMVE BEN
19 Ocak 2009, 17:37

budur işte bu sitenin arkadaşlığın dostlugun buluştuğu yer ::tutkuy::::tutkuy::::tutkuy::::tutkuy::::tutkuy:: ::tutkuy:::rendeer:

mzcı
19 Ocak 2009, 17:48
arkdaşım şu havada o motorla cekilecek dert değil

Arvasi3
19 Ocak 2009, 17:49
Bir büyük olarak benden nasihat istersen kesinlikle bu havada gitme derim.çünkü yollar çok buzlı ve kaygan.havalar azıcık yumuşak olsa tehlike olmasa san teminat veririmki 700 km değil 70.000 km bile gidebilirsin o motorla.ama abi sözü dinlemek istersen sakın bu havada yola çıkma derim.

apithin
19 Ocak 2009, 17:53
yazın cok yol yaptım ybr ile ama bu çindir filandır diye korkuyorum ve sizinde dediginiz gibi kış şartlarından dolayı otobüsle gideceğim ama mayıs ayını ucundan görünce kralını dinlemem bakımını yaptırır basar giderim :)

canicellat
19 Ocak 2009, 17:56
cin olup olmamasi hic onemli degil is sende biter sen gitmek istedikten sonra motor herturlu gider yeterki isini bil

G.BEREKET
19 Ocak 2009, 18:31
Tabi hava şartlarına göre kendini ayarla;)

Lucas
19 Ocak 2009, 18:54
Şu anda Antalya'da da Bandırma'da da kar olmayabilir ama güzergahtaki şehirlerrde kar olmasada muhakkak buzlanma olacaktır Çerkes abimizin dediğine katılıyorum bu yüzden..

mrock
19 Ocak 2009, 19:47
c.tesi günü 650cc motorla buz üstünde istanbul-Kütahya arası yaptım alet 240 kg ve atçımla beraber 400 geçkinkde olsak motor yolda zor tutundu.Buzlanmalar çok dikkat kıyafet sağlam bile olsa ellere yapcak pek bişy yok.Bencede hiç deneme....

ibrahim16
19 Ocak 2009, 20:19
Yollardaki gizli buzlanma soğuk problem nisandan falan gidersen süper bi gezi olur o motoru yaklaşık bir yıldır kullanıyorum günde 500 km yol yaptığım oldu yani motor gider.

attraction
19 Ocak 2009, 20:31
cin olup olmamasi hic onemli degil is sende biter sen gitmek istedikten sonra motor herturlu gider yeterki isini bil
emin misin? biz işi bildikten sonra sorun cıkartmicak yani :queen:
arkadaşım hiç olmicak bişey olur en basitinden beyin yandı ne yapcaz biz istedikten sonra gidicek yani ilginçmiş :queen:

Szman!
19 Ocak 2009, 21:33
bence hic bulasma otobus en iyisi

E-M-R-E
19 Ocak 2009, 21:42
gidiş geliş 700km mi?

eğer öyleyse şahsi fikrim olabilir.. şayet 1400km ise hiç düşünme otobüse bin..:cat:

yiğit48
19 Ocak 2009, 22:12
125 cc sıkıcı olur,mondial'e güwenilmez özellikle uzun yolda

Ramazan Can
19 Ocak 2009, 22:34
allah yardımcın olsun.. gidersin neden gitmeyesin.......

Cem_0707
20 Ocak 2009, 01:06
daha önce 125 cc ile 500 km yol tercübesi olarak sana DENEME derim 100 km gittikten sonra soğugu hissetmeye başlayacaksın...buna artı olarak korumasız yani kasksız kıyafetsizdim ama bundan yaklaşık 3 ay evvel ben 500 km yolu 125 lik ramzey ile tam 12 saatte geldim motor sıkışır ve hız yapamazsın buda zaman kaybına zaman kaybıda üşümene sebep olacaktır 125 lik ile 500 km lik yol terccübeme dayanarak deneme derim. yolda kalırsın...
Sana bir fikir vereyim mondial125 lık ufak ve otobüs bagajına girer ver 30/40 bagaj parası orda motorla gör işini tekrar gelirkende aynı işlem:)

yt_servan
20 Ocak 2009, 01:22

mayısta gitmek daha keyifli olacaktır

Unique693
20 Ocak 2009, 02:02
İhtimaller
1-Gidersin motorunada sana da birşey olmaz - ki inşallah böyle olur.
2-Sen gidersin motor gidemez, ya hararet yapar ya yine olmadık bi yerden adamı deli eden bi sorun patlak veriverir
3-Motor gider, sen gidemezsin yorulursun, belki üşürsün belki zorlanırsın.

Yolda kalırsan, bin pişman olur sonra motoru satar daha iyi bir motor almak istersin :)

Ani durumlarda fren kabileyetinin yetersizliği, Yeteri zamanda yeteri hızlanmayı sağlayamama, teknik olarak düşük not almış olan çin yapımı motorlarla malasef o yola çıkmayı tercih etmezdim.

Tercih sizin.

1 ve 3 e katılıyorum ama hava soguk pek hararet yapacagını zannetmem...Ama hararet dışında baska sorunlar olabılır gıbıme gelıyor nede olsa made in China...