PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadan Hafif Darbe Maşayı Yamultur mu?

Jagadam
12 Ocak 2009, 20:07
Arkadaşlar, cumartesi gecesi KGS gişelerinde bir Doğan arkadan dokundu benim motora. Plakayı, stop lambasını, arka sinyalleri taşıyan plastik parça kırıldı ama çok da önemli bir şey değil. Beni asıl düşündüren, maşanın azıcık kavisli görünmesi. Hafif içe doğru bükülmüş sanki. 10 - 15 kilometreyle yapılan bir kazada maşa hakikaten hasar alır mı yoksa ben mi kuruntu ediyorum dersiniz?

GKN
12 Ocak 2009, 20:46
almış olabilir, çok basit kazalarda çok anlamsız hasarlar alabilir motorlar..
bi servise göstermeli en azından aynı motorun bi diğeriyle karşılaştırmalsın:wiinkk:

CBA
12 Ocak 2009, 20:49
geçmiş olsun GKN abinin dediği gibi başka bi motorlar karşılaştırmalısın

mzcı
12 Ocak 2009, 20:53
maşa dan kastınız ön maşamı ya da arka tekerin maşaşımı bükülmüş olamaz arka maşa olsa ondan önce arka jant eğilir ön deseniz amartisörler esner sonuçta bükülmesi mümkün değil tekrar ğeçmiş olsun

Ramazan Can
12 Ocak 2009, 21:42
arka maşa eğilmesi çok zor... arka jant maşa eğilmeden kırılır tahminimce

Jagadam
12 Ocak 2009, 22:24
Sağ olun arkadaşlar. Evet, arka maşa. Janta da daha dikkatli bakayım eve gidince. Ufak tefek bir kaza ama acayip canım sıkıldı. Bir de motorsuz kaldım, arkasını yaptırmadan kullanamıyorum. Bahsettiğim plastik parçanın çok az bir tutar yeri kalmış, o gece eve kadar dayandı ama biraz sürat yapsam düşüp gidecek gibi görünüyor.

yucika
13 Ocak 2009, 12:04
Jantını iyice yamultmadan arka maşayı eğemezsin. Arka maşa motosikletteki en sağlam yerlerden biridir. Kazadan sonra eve kadar gidip bişey farketmediysen (arka maşa eğilmiş olsa yolda düz bir çizgide gitmen imkansız olurdu) bir sorun yok demektir.