PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorunuzun plastik/lastik parçalarını koruma

two-wheeler
02 Ocak 2009, 00:31
eğer kışın motorunuza binmeyecek ;havalar müsait oluncaya kadar bekletecekseniz , plastik/lastik kısımlarını pudralayın.pudra plastik/lastik aksamın en iyi koruyucusudur.kesinlikle vazelin gibi maddeler sürmeyin vazelin ise plastik/lastik malzemelerinin en büyük düşmanıdır.malzemeyi çatlatır ve eritir .herkeze iyi seneler selamlar.:wiinkk:

ahmet93
02 Ocak 2009, 00:36
Yok ben yaz kış biniyorum:cherry::queen:
Pudrayı ilk defa duydum..

NoVaRiX
02 Ocak 2009, 12:12
pudra mı? bebe pudrası falan mı..?

cbr125faik
02 Ocak 2009, 12:34
hakkaten ılk defa duydum yahu...vardır bı hıkmet mutlaka

Deryali
02 Ocak 2009, 12:43
motosiklete bebek gibi bakmak lazım :)

TOP SPEED
02 Ocak 2009, 12:44
Evet doğrudur pudra faydalıdır hatta buzdolabının kapısında ki lastiklere'de sürülür ömrünü uzatır.

125-MZ
02 Ocak 2009, 20:45
Valla Ne Kadar Dogru Bilmem Ama Bence Faydası Olur Teşşekürler :)

cbr125faik
02 Ocak 2009, 20:47
denemek kanısındayım ıse bıle yaramasa ucar gıder demı...

halilihsan
02 Ocak 2009, 21:01
Pudra mı Bir yaşımada daha girdim be kardesım

cagatay_hepsen
02 Ocak 2009, 21:06
çok saolun pudra iyi gelebilir mantıklı geldi kanımca.

Lucas
02 Ocak 2009, 21:21
Buzdolabı kapı lastiklerine sürülebilir çünki gözle görülmesede nemli olduğundan pudrayı tutar. Ama motosikletlerin plastik aksamlarında işe yarayacağını sanmıyorum, zira pudrayı döktüğünüzde pudra plastik aksama tutunamayacaktır bile. Bu durumda ne tür bir faydası olacak? Plastiğin gözeneği yoktur, içerisine bırakın pudrayı hava bile alamaz. Ukalalık etmiyorum, plastikle ilgili herşeyi üreten bir fabrikada çalışıyorum.. Ve fabrikada bugüne kadar hiç pudra görmedim :)

motorhocası
02 Ocak 2009, 21:27
Naftalin de koyalım mı? Böcekler plastikleri kemirir falan diye:queen:
Pudra iki yüzey arası yapışmayı engellemek için kullanılır arkadaşlar.
Plastik için başka icatlar kullanılır.:bounce:

KUVVETMİRA
02 Ocak 2009, 21:50
pudralamayınca ne olur plastiğe orasını tam anlamadım?
pişik mi?

OGLUMVE BEN
02 Ocak 2009, 21:53
benim aslan parşası dükkanda karşımda temiz temiz duruyor :)
hiç bişeyde kullanmama gerek yok heralde:mrgreen:

thaii_vtec
02 Ocak 2009, 22:00
adam dediği şeye diceği şeye pişman oldu sayenizde he:mrgreen::mrgreen:

ozgurakman
02 Ocak 2009, 22:02
saçma geldi. Ucuz mantık. adam gibi bir yere park ederim lastiklerini mümkünse yerden keserim akü kutup başlarını çıkarırım yağını ve suyunu tamamlar orta sehpanın üzerine alırım :D

fazerr
02 Ocak 2009, 23:17
dogru olabilir ..ama daha kalıcı bakım spryi kullanmak daha dogru ve kesin çözüm olur

two-wheeler
03 Ocak 2009, 00:22
piyasada veya eczanelerde satılan lastik eldivenlerin hepsi pudralı vaziyette satılmaktadır .siz bu eldiveni kullandıktan sonra yıkayın ve saklayın .üzerindeki koruyucu pudra kaybolduktan sonra eridiğini ve parçalandığını göreceksiniz.sert plastiktende şöyle örnek vereyim plajda yattığımız sezlongların eskidiğini ve tebeşir gibi döküldüğünü farketmedinizmi.buda vucudun salgılamış olduğu ter ve yağın plastiği bozduğuna bir örnektir.diğer bir örnekte otomatik yıkamaya giren araçların sürücüleri aman antenim zarar görmesin diye eliyle anteni söküp almakla en büyük hatayı yapmaktadırlar.çünkü parmaklarında bulunan ter ve vucut yağı anteni tuttuğu bölgeye işlemekte ve zaman sonra ne oldu benim antenimin plastiğine böyle dedirtmektedir.benden söylemesi.selamlar.

seccomann01
03 Ocak 2009, 00:30
Paylaşım için saol teşekkürler

motorhocası
03 Ocak 2009, 00:44
piyasada veya eczanelerde satılan lastik eldivenlerin hepsi pudralı vaziyette satılmaktadır .siz bu eldiveni kullandıktan sonra yıkayın ve saklayın .üzerindeki koruyucu pudra kaybolduktan sonra eridiğini ve parçalandığını göreceksiniz.sert plastiktende şöyle örnek vereyim plajda yattığımız sezlongların eskidiğini ve tebeşir gibi döküldüğünü farketmedinizmi.buda vucudun salgılamış olduğu ter ve yağın plastiği bozduğuna bir örnektir.diğer bir örnekte otomatik yıkamaya giren araçların sürücüleri aman antenim zarar görmesin diye eliyle anteni söküp almakla en büyük hatayı yapmaktadırlar.çünkü parmaklarında bulunan ter ve vucut yağı anteni tuttuğu bölgeye işlemekte ve zaman sonra ne oldu benim antenimin plastiğine böyle dedirtmektedir.benden söylemesi.selamlar.

Çok daha basit ve kullanışlı bir ürün var italyan stac marka her türlü plastik-tampon yenileyicisi var ben 3 tane aldım 5ytl'den hiçbir zahmet çekmiyorsun ve laboratuvar onaylı. Niye pudra kullanıp ortalığı toza vereyim?

two-wheeler
03 Ocak 2009, 15:40
Şekildeki gibi :-)

http://img179.imageshack.us/img179/3897/picture004eq7.th.jpg (http://img179.imageshack.us/my.php?image=picture004eq7.jpg)
http://img65.imageshack.us/img65/7750/picture005fm1.th.jpg (http://img65.imageshack.us/my.php?image=picture005fm1.jpg)

motorhocası
03 Ocak 2009, 15:47
Sonuçta mat bir görüntü seni bekleyecek de mi,gene o spreylere talim yani?

anılyuksel
03 Ocak 2009, 16:03
doğru söylüyor ben her sene köyden dönerken evin tentesine denizde oynadığımız bota filan hepsine döküyorum ama motorda başarılı olmaz çünkü kışın yağacak en ufak yağmurda pudra gidicektir en iyisi yağlayıcı bakım spreyleri kullanmak daha başarılı sonuç vericektir:cat:

Süvarİ
03 Ocak 2009, 20:11
niye ki motor pişik mi olmuş :D

bide motorcu dediğin yaz kış biner motoruna be hiç bi kenara kaldırmayı düşünmedim