PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorum elektrık kesıyor

apsuwa77
28 Aralık 2008, 12:21
öncelikle böyle çözümleme yapmaya çalıştınız için tesekkurler. Arkadaslar bende 100 cc cup hsun marka bı motorsiklet var motorum arıza actı 2 yıllık hazır acmısken bende rektefe attırdım komple fakat hersey yolundayken motor elektrık kesmeye basladı 1 vitesde o kadar kesmıyo vites buyuttukçe kesılıo elektrık elımden gazı çekıyorum topluyo kendini az yuklenıyom gene aynını yapıor.
Motorcu karbiratöre baktı temiz beyinede baktı temiz .hatta baska beyin taktı gene aynını yapıo motor biraz açılsın sonra icabına bakarız dedi motorcu ama benim bu şekilde o motoru açmam imkansız sizde bilgilerinizi aktarırsanız çok sevinirim ilgilenen herkeze şimdiden tesekkurler..

KUVVETMİRA
28 Aralık 2008, 12:24
elektrik kestiğine emin misin? hangi viteste olduğunla ateşleme sisteminin çok alakası yokturda onun için sordum.

apsuwa77
28 Aralık 2008, 12:32
elektrik kestiğine emin misin? hangi viteste olduğunla ateşleme sisteminin çok alakası yokturda onun için sordum.

motorcu motoru almaya gittiğimde onun için uğraşıyordu sordum motora istediğim gibi elektrik gelmiyo dedi bu problem yaparmı diye sordum yapmaz sadece randıman alamazsın dedi keske randıman almasan eve gdene kadar 15 20 kere stop etti..

motopisklet
28 Aralık 2008, 12:50
kim dedi sana cın malı al dıye :P

omerdusmez
28 Aralık 2008, 13:14
kim dedi sana cın malı al dıye :P

kim dedi sana milletin kararları ile dalga geç diye...

motopisklet
28 Aralık 2008, 13:16
kim dedi sana milletin kararları ile dalga geç diye...

kimse demedi ama oyle :cherry:

o kadar secenek varken husun mudur nedir almasi şupheli

apsuwa77
28 Aralık 2008, 13:20
kimse demedi ama oyle :cherry:

o kadar secenek varken husun mudur nedir almasi şupheli

arkadasm motorum çin deyil japon malı ayrıca senı ilgilendirmez ne malı olup olmadığı sen sadece fikrin varmı onu söyle ayrıca motoru 0 almadım arkadasım paraya sıkıştı satıyodu banada lazımdı makul bı fıyata aldım .

motopisklet
28 Aralık 2008, 13:23
arkadasm motorum çin deyil japon malı ayrıca senı ilgilendirmez ne malı olup olmadığı sen sadece fikrin varmı onu söyle ayrıca motoru 0 almadım arkadasım paraya sıkıştı satıyodu banada lazımdı makul bı fıyata aldım .

zor durumdaki birine yardım etmen cok guzel ama motorda iş yok arkadasın bırı almıstı granajları 1 ayda dagıldı sınyaller krıldı farın camı catladı bıde her 15 kmde bı stop edıyor

her ne malı olursa olsun ıse yaramaz marka kendıne yakısacak bır sey al :cat:

fullthrottle
28 Aralık 2008, 13:26
acaba diyorum titresimden falan mi yani bi yerde bi temassizlik mi oluyo? sen motoru devirlendirdikce problem oluyor gazi birakinca toparliyor diyorsun.. hani dedim belki???
akun arizali olabilir bide.. sigortalar falan.. elektrik aksamini komple sayabiliriz.. elektrigin ciktigi yerden adim adim takip et dostum..

tod_kazanova
28 Aralık 2008, 13:26
neymıs su motorun derdı 2 videosunu koyda bi cözelım:)

Unique693
28 Aralık 2008, 13:54
Bi yerde kısa devre olmasın oda yapabılır...

apsuwa77
28 Aralık 2008, 14:37
arkadaslar videosunu koyyım yanlız şasi yapıcak yerı yok ok vıdeo koycam bırazda calıstırarak .

zor durumdaki birine yardım etmen cok guzel ama motorda iş yok arkadasın bırı almıstı granajları 1 ayda dagıldı sınyaller krıldı farın camı catladı bıde her 15 kmde bı stop edıyor

her ne malı olursa olsun ıse yaramaz marka kendıne yakısacak bır sey al :cat:

arkadasım sana gelınce insallah deyiştiricem zaten seni kırdıysam özür dilerim :(

sedat_57
28 Aralık 2008, 14:44
birde buji başligini degiştirsen benim aklima bu geldi ama sorun bundan olsa her viteste ayni arizayi yapar bide şu var motorda tüm elektrik mi kesiliyor yoksa sadece bujiye giden elektrik mi?

lokmanhekim
28 Aralık 2008, 14:54
ateşleme bobınıne baktır kardeş bujını yenı tak olmadı senın sente ayarı ya 1 diş ileri yada gri takılmış olabilir konrol ettir rektefeden sonra olduysa senteyı baktır

apsuwa77
28 Aralık 2008, 15:05
birde buji başligini degiştirsen benim aklima bu geldi ama sorun bundan olsa her viteste ayni arizayi yapar bide şu var motorda tüm elektrik mi kesiliyor yoksa sadece bujiye giden elektrik mi?

kardesım sadece bujiye gelen yapıo diğer tum o kadran ısıkları falan saglam buji kafası derken bujinin üstüne taktılı olan demir dimi ?

tod_kazanova
28 Aralık 2008, 15:26
video istioruz video istioruz bi sesini duyalım yahu:cherry:

sedat_57
28 Aralık 2008, 15:45
kardesım sadece bujiye gelen yapıo diğer tum o kadran ısıkları falan saglam buji kafası derken bujinin üstüne taktılı olan demir dimi ?

evet buji başligi bide onu degişti bakalim belki ondanndir
5 liralik bişet zaten

apsuwa77
28 Aralık 2008, 16:24
video istioruz video istioruz bi sesini duyalım yahu:cherry:

arkadasıom video yu nasıl koyucam .?

birinci viteste komprasör çok var elektrık ıyı gelıo ondan olabılırmı acaba ?

cakalaz
28 Aralık 2008, 16:32
Ben de de böyle bir sorun vardı ama beyindendi ; değişince düzeldi..

motorhocası
28 Aralık 2008, 17:05
Ben de de böyle bir sorun vardı ama beyindendi ; değişince düzeldi..

Bunda beyin falan yok arkadaşım çinli basit bir scooter, sorunun kaynağı büyük ihtimal ateşlemeden kaynaklanıyor bu bobin,distribitör buji kablosu olabilir.

apsuwa77
28 Aralık 2008, 18:35
Bunda beyin falan yok arkadaşım çinli basit bir scooter, sorunun kaynağı büyük ihtimal ateşlemeden kaynaklanıyor bu bobin,distribitör buji kablosu olabilir.

arkadasım japon malı bu bir ikincisi beyin var bunda scooter deyıl 4 vites 100cc cup evet haklısın beyın deyişti yazmıssın ve duzelmiş çünki motorcu beyinden felen bahsetyodu hatta baska beyin taktı eski beynini takarız geri dsedi bole bi idare et bakalım dedi

sedat_57
28 Aralık 2008, 18:39
arkadasım japon malı bu bir ikincisi beyin var bunda scooter deyıl 4 vites 100cc cup evet haklısın beyın deyişti yazmıssın ve duzelmiş çünki motorcu beyinden felen bahsetyodu hatta baska beyin taktı eski beynini takarız geri dsedi bole bi idare et bakalım dedi

dostum motor hocasi hakli motorun çin mali ama beyin varmi yokmu onu bilmyorum

apsuwa77
28 Aralık 2008, 18:41
dostum motor hocasi hakli motorun çin mali ama beyin varmi yokmu onu bilmyorum

beyin varya ama beyinden yaparmı dersin deyiştirdi adam cünki eski beyni geri takmadan bahsetti

sedat_57
28 Aralık 2008, 18:44
sen benim dedigimi yap bakalim beyin öyle kolay sorun çikaran bişey degildir ateşleme ile ilgili ne varsa sırasıla göden gecir ilk önce buj başligini degiştir

Ramazan Can
28 Aralık 2008, 19:16
Arkadaşlar çin Malı çok Arıza Açar Ama Parçadan Kaynaklanmış Bir Sorun Galiba Bu

fullthrottle
28 Aralık 2008, 20:59
Arkadaşlar çin Malı çok Arıza Açar

ama cok da ucuza tamir oluyo meretler:cherry:

apsuwa77
29 Aralık 2008, 00:45
ama cok da ucuza tamir oluyo meretler:cherry:

satıyorum bu mereti :D honda var cross motoru onu alıcam ilgilendiniz için saolun tesekkurler .

motopisklet
29 Aralık 2008, 00:48
satıyorum bu mereti :D honda var cross motoru onu alıcam ilgilendiniz için saolun tesekkurler .

sonunda sozume geldin sanada bu yakişirdi cbr ile başla :)

apsuwa77
29 Aralık 2008, 16:42
sonunda sozume geldin sanada bu yakişirdi cbr ile başla :)

dımı ama :D honda mtx var cross motoru kestrdım gozume alıcam onu

tod_kazanova
02 Ocak 2009, 00:08
valla video koyma forumlarda anlatılıo bi dene bakalım:)