PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : grenaj tamiri ve boyası

iyireklam10
28 Aralık 2008, 02:07
arkadaşlar elimde ki grenajlardan en buyugu 5 cm olmak uzere kırık bir kaç yer var
kopma yok sadece çatlama şeklinde kırık bunları tamir ettirebilirmiyim ve
tamirden sonra eskisi gibi orjinal olurmu
vede ustune boya atınca dıştan tamir oldugu belli olurmu:?

birde yaptıran varmı daha önce maliyetler nelerdir...

granajlar siyah turuncuya boyatacağım...

Endurocu01
29 Aralık 2008, 14:13
ben yaptırdım 150 ytl ye mal oldu baya bir kırık vardı,

çatlakları tamir edebilirsin,eski hoparlör ön koruyucusundan bul siyah gri ama metal olacak yeni ince örme tel,yada sineklik teli alıcaksın ince gözenekli olacak onlardan küçük parça yani senin grenajdaki çatlaklardan biraz daha büyük kesiceksin sonra kalın uçlu tornavidayı ısıtacaksın ocakta kestiğin parçayı çatlak yere koyacaksın kızgın tornavidayı üstüne yavaşça bastıracaksın kaynayacak,bu işlemi grenajın iç tarafından yapıcaksın,her tarafını yani kırıkların çatlakları bu şekilde kapatabilirsin sonrada üstünden zımpara geç ve boya,bu en ucuz ve basit bir sistem çokda başarılı ben dün kafa grenajını yaptım keşke resim çekseydim

zion1
29 Aralık 2008, 14:29
ben yaptırdım 150 ytl ye mal oldu baya bir kırık vardı,

çatlakları tamir edebilirsin,eski hoparlör ön koruyucusundan bul siyah gri ama metal olacak yeni ince örme tel,yada sineklik teli alıcaksın ince gözenekli olacak onlardan küçük parça yani senin grenajdaki çatlaklardan biraz daha büyük kesiceksin sonra kalın uçlu tornavidayı ısıtacaksın ocakta kestiğin parçayı çatlak yere koyacaksın kızgın tornavidayı üstüne yavaşça bastıracaksın kaynayacak,bu işlemi grenajın iç tarafından yapıcaksın,her tarafını yani kırıkların çatlakları bu şekilde kapatabilirsin sonrada üstünden zımpara geç ve boya,bu en ucuz ve basit bir sistem çokda başarılı ben dün kafa grenajını yaptım keşke resim çekseydim

abi güzel yöntemmiş aklımızda bulunsun :cat:

tanrinin_kirbaci34
29 Aralık 2008, 14:35
arkadaşlar elimde ki grenajlardan en buyugu 5 cm olmak uzere kırık bir kaç yer var
kopma yok sadece çatlama şeklinde kırık bunları tamir ettirebilirmiyim ve
tamirden sonra eskisi gibi orjinal olurmu
vede ustune boya atınca dıştan tamir oldugu belli olurmu:?

birde yaptıran varmı daha önce maliyetler nelerdir...

granajlar siyah turuncuya boyatacağım...

aynı boya tonunu yakalaman iiçin boyanın kodu elinde olmalı ama dıger sekılde çok az bır fark olur anlaşılmaz derecede olabılır.ben grenaj tamırı yapıyorum bırgun getır bakalım bı ayar yaparız mt den oldugun ıcın ındırım yaparız 0534 284 3400 atilla benım adım :cat:

RECOKARAP
29 Aralık 2008, 15:00
Bildiğim kadar ile bu işi motor piyasasında en profesyonel yapan maslak atatürk oto sanayide grenajjı hasan diye bilinen hasan usta yapıyo. Ben 600f imi grenaj onarım full boya ve jant boya ona yaptırmıştım işciliği çok muhteşem ama fiyatı biraz kasabilir.

iyireklam10
29 Aralık 2008, 15:06
fiyatı kasmayacak bişey arıyorum olmazsa tamiri kendim yapıam sadece macun çekip boyamak kalacak
grenajın içinden fiberle desteklenerek yapıştırıp
eski haline getirmek mümkün

dış yüzeydeki kalan çatlak ve çukurlar içinde
biraz macun sornada boya ile halledilebilir sanırım