PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : teknik servis rezaleti

deliberk
28 Aralık 2008, 01:44
arkadaşlar bugun motorumu bir servise götürdüm yetkili servis bu servis 9000 km bakımı için bakımda yapılanları yazıyorum şimdi size yağ değişimi yapıldı hallwallk midir nedir markası bilmiyorum onuda zaten adan 4 lt bir bidon acmış içinde var allah bilir ondak koyup yağ seviyesi cubuğundan konturol ederek doldurdu arka balatalar kontrol edildi debriyaj teli yağlandı ve zincir GRES yagı ile yağladı bunlarım hiç birine sesimi cıkartmadım sabırla bekledim adamı parcalamayım diye sona borcum ne kadar dedim 50 ytl versen yeter dedi adamı orada vuruyum diye içimden gecirdim sabrettim verdim cıktım
yapması gerkenleri ben sayayım size

buji değişecek
hava filitresi değişecek
sibop ayarı yapması gerekirdi
ve yag değişimi
şimdi ben bu servise neyapayım şikayetmi edeyim gidip hırısımı alaıp işin peşinimi bırakayım

şirket sahibiyle konuşacağım pazartesi ondan sona size hangi servis oldığunu bildereceğim arkadaşlar bu soygıuncuları rezil edecem

vioLence
28 Aralık 2008, 01:48
abicim bnce sen deseydin işte buları değiştir daha iyi olurdu bn anlamıyorum büyük motorlardan ama bence bakımları aksatma kontolden geçir yinede

cousinecruis
28 Aralık 2008, 01:49
Servis sırasında madem başındaydınız müdahele etmeniz gerekirdi diye düşünüyorum. Kymco merkezi arayın bu servise gittim böyle yaptılar, hangi mantığa uygun diye sorun. Servisi arayıp ilgileneceklerdir.

deliberk
28 Aralık 2008, 01:52
adama diyorum hava filitresi değişmesi lazım diye hava filitresi yok zaten yeni diyor bi azımı acsam olay cıkacaktı orada onun için o anda sesimi cıkarmadım biraz sinirim gecsin ondan sona bunun acısını cıkartacağım saçmalık bu ya bi zincir yağlanması bir debriyj teli yağlanması birde 1 lt yağ fiyahı 50 ytl oha yahu

mamt
28 Aralık 2008, 02:11
ağbi senin motorun sağını solunu yağlamışlar yine bende odayok sadece yağdeğişimi okadar yine 50 ytl bende bu cahillerden daha bilgili olduğum için garantiyi bozup bakımlarımı kendim yapıyorum (ilkmotorum ve daha 7000 de )

deliberk
28 Aralık 2008, 02:17
arkadaşım bende aynısı yapacağım gibi gözüküyo zaten koydukları yağ dandik zaten castrolun yagını koyuyrdum ben hep 11 ytl yahu

motorum genel bakımlarını yapabilirim tek yapamayacağım sibop ayarları olmazsa bundan sona bakımları kendim yapıp sibop aarı için birine götüreceğim datcada marmariste hiçbir zaman böle bi densizlikle karşılaşmadım ama ankadara hangi servise gitiysem ne insanlın var nede bi saygı adamlar bizi görünce para görmüş gibi mi oluyorlar anlamadım

Trakonya
28 Aralık 2008, 17:31
ağbi senin motorun sağını solunu yağlamışlar yine bende odayok sadece yağdeğişimi okadar yine 50 ytl bende bu cahillerden daha bilgili olduğum için garantiyi bozup bakımlarımı kendim yapıyorum (ilkmotorum ve daha 7000 de )

Aynı durum bende de söz konusu. Benim de ilk motorum ve 6200 km de ve ben de garantiyi bozdum! Artık yağını falan kendim değiştireceğim. Baskı balata değişimi, supap ayarı içinse özel servise olmazsa bi tamirciye götüreceğiz artık:cat:

motorhocası
28 Aralık 2008, 17:47
Bunu daha büyük yerlere taşımalıyız arkadaşlar genel ,etkili bir forum başlığında organize olup en az 15- 20 arkadaş tüketici mahkemesine gidilmeli tazminatı dahil alınmalı. ''Daha motoru almadan servis ücretleri ve değişen parçaların bilgileri müşteriye yazılı olarak açıklanmalıdır.'' diye bir eklenti sağlanmalıdır. Kolay gelsin.

Gökhan
28 Aralık 2008, 18:05
Firmalar hakkındaki şikayetleriniz için MT Tüketici Köşesi" (http://www.motosiklet.net/forum/mt-tuketici-kosesi/) başlıklı bölüme topic açılmalıdır.