PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağmurda kask kullanmak,,

celalkd
25 Aralık 2008, 21:50
merhaba ben yine yeni grmiş olduğum mtr dünyasını tanımaya çalışıyorum, merk ettğim bir konu var arkadaşlar yağmrda kimi zaman araba silickleri bile nafile kalır motr sürücüleri yğmurda ne yapıyor, görüş nasıl,,

canercamalan
25 Aralık 2008, 21:57
sıfır hele bide kask çizikse boku yedin :D

CBA
25 Aralık 2008, 21:58
su kaydırıcı spreyler var camına sıkıyosun akıp gidiyo zaten hızlandkça rüzgarda bi kısmını götürüyo arkaya doğru

greyhorse
25 Aralık 2008, 22:08
bazı markalar teknolojının nımetlerınde yararlanıyor,kaskın on cam seklı
ve yapısı surucuyu mınımum etkıleyecek sekılde dızayn edılıyor,
ls2 ve ec21 adını hatırladıgım vede ınceledıgım markalar bunlar
muhakkak bunun sayısı artıcaktır

picasso
25 Aralık 2008, 22:10
bende ls2 kask var ve yağmurda kullandım. bi problem olmadı, sadece durduğunda görüşü engelliyor okadar. hızlanınca kaska düşen yağmur damlalarını farkediyorsun ama vizöre gelen yağmur damlacıklarını göremiyosun bile :)

Sertac_cagdas
25 Aralık 2008, 22:10
su kaydırıcı spreyler var camına sıkıyosun akıp gidiyo zaten hızlandkça rüzgarda bi kısmını götürüyo arkaya doğru

Kesinlikle yağmurda kaskınızın camına su kaydırıcı sprey sıkın. Çok işe yarıyo.

Ayrıca kask'ınıza buğu camı takın. Eğer takmazsanız yavaşladığınızda veya durduğunuzda camı açmak zorunda kalısınız. Camı açtığınızda iç tarafa su gelir ve iç taraftaki su özellikle gece sürüşlerde çok can sıkıcı olur. Kaskınızı çıkarmadan iç taraftaki suyu silmek çok zor olur...

flying hellfish
25 Aralık 2008, 22:15
Durdugunda gorusun azaliyor ama ilerledigin zaman arkadaslarin dedigi gibi pek zorluk cikarmiyor. Hele otoyolda gidiyorsan hic yagmur yagdini anlamiyorsun bile :)

Birde yagmurda kasksiz kullanmaya calis bak o zaman neler oluyor :)

anılyuksel
25 Aralık 2008, 22:23
arkadaşlar yağmur yağarken sorun yokta ne kadar yağmur kaydırıcı bile olsa yağmur kesilip dahga yol ıslakken kamyon geçmeyi denemeyin hatta hızınızı düşürün o tekerlerden çıkan çamurlu su buharı gibi şey bırakın kaskın camını farların bile gösterişini düşürüyor tarafımdan denenmiştir onun için sürekli dikkat

berkman
25 Aralık 2008, 22:25
Eldivenle ara sıra silerek ilerlersin. Ancak buğu camı kullanman iyi olur. Hem kask buğu yapmaz hem de vizörü açıp iç tarafın ıslanmasını engellemiş olursun. Ayrıca üst havalandırmaları kapatmak gerek, yoksa kask su alır. hele yağmur kaydırıcı sprey sıkarsan hiç problem yok demektir:cat:

roadmaster
25 Aralık 2008, 22:32
arkadaşlar yağmur yağarken sorun yokta ne kadar yağmur kaydırıcı bile olsa yağmur kesilip dahga yol ıslakken kamyon geçmeyi denemeyin hatta hızınızı düşürün o tekerlerden çıkan çamurlu su buharı gibi şey bırakın kaskın camını farların bile gösterişini düşürüyor tarafımdan denenmiştir onun için sürekli dikkat

tamamen katııyorum ben bi çözümünü bulamadım bulan varsa palaşsın lütfen :cat:

emrahcanyayli
25 Aralık 2008, 22:51
kask vızoruyle arabanınkını karıstırma vizor göze daha yakın olduğu ıcın su damlacıkları gorusunu cok fazla engellemez araba camına oranla ama sağnak yağışta ozellıkle gece dıkkat etmek gerek biraz uzebılır su kaydırıcı sprey kullanabılırsın bellı suratlerın ustunde damlalar akar gıder zaten onun dısında eldıvenlerın buyuk coğunluğunda serce parmak kısmı guderı dıbı bır malzemeden yapılır serce parmagınla soyle bı sılıp yola devam edebılırsın

ancak su cok onemlı yağmurda yağsa kar da yağsa 50 drce sıcak da olsa o kask motor tepesındeyken asla cıkmaz cıkmamalı ... iki kere kafayı sağlam sekılde asfalta gömen bırı olarak kasksız bır surusu hayal bıle edemem .. kafanı kaskla bıle olsa asfalta vurdugunda civcivleri sayıyosun haberın olsun surat 20 km hız olsa bıle...

anılyuksel
25 Aralık 2008, 22:53
arkadaşlar bi fikrim var bu oto sileceklerini biraz kısatsak ona vizör eğilimi kadar eğim versek vede bi şekilde vizör vidasına tuttursak motora gerek yok onu elimizle yukarı aşşağı hareket ettiririz bunu eli marifetli biri deneyebilirmi özellikle Eyong(mod) abi sen denersen bence bu proje tutar gibi birazda sen kendi fikir ve bilgilerini katarsın olmazmı arkadaşlar

Ramazan Can
25 Aralık 2008, 23:02
Kask Camı çiziksiz Ve Yeni Ise Problem Yok... Ama Yıllara Meydan Okuyamıyor... Her Sene Kask Camını Yenilemekte Fayda Var.........

wert_35
25 Aralık 2008, 23:23
ben kasksız yağmurda kullandım hiç hoş olmuyo yağmur damlaları kırbaç gibi vuruyo yüzünüze ne görüş var ne başka bişey çünkü gözünüzü açamıyosunuz:mrgreen:

skletocmia
26 Aralık 2008, 00:07
ben kasksız yağmurda kullandım hiç hoş olmuyo yağmur damlaları kırbaç gibi vuruyo yüzünüze ne görüş var ne başka bişey çünkü gözünüzü açamıyosunuz:mrgreen:

walla yağmuru seven birisi olarakdan bana zevk vermişti :)

wert_35
26 Aralık 2008, 00:23
walla yağmuru seven birisi olarakdan bana zevk vermişti :)

yavaş giderken tamam yağmuru bende severim zevkliydi ama azcık hızlanınca sağanak yağmurda insanın canı çok acıyo...

E-M-R-E
26 Aralık 2008, 00:40
buğu önleyicide gerekli eğer yoksa bide nefesini tutmalısın :mrgreen:

kaskşart
26 Aralık 2008, 00:43
yağmurda pek problem yaşamadım bu güne kadar ama sisde çok kötü oluyo hem kask buhulanıyo hem dışarsı sisli görüs 0 yani :pr:

serkanADH13
26 Aralık 2008, 00:59
bende ls2 kask var ve yağmurda kullandım. bi problem olmadı, sadece durduğunda görüşü engelliyor okadar. hızlanınca kaska düşen yağmur damlalarını farkediyorsun ama vizöre gelen yağmur damlacıklarını göremiyosun bile :)

kesınlıkle katılıyorum,
tek yapmanız gereken vizörünüzü (camınızı) dikkatlı ve çiziksiz kullanmaya çalışmazın olacaktır...

Olcan138
26 Aralık 2008, 01:09
http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/9538-yagmurlu-havalarda-kask-caminizi-nasil-siliyorsunuz.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/38145-yagmurlu-hava-da-kaskin-on-cami.html