PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rusya 'da Motor Ucuz Diye Kim Demiş?

< iLk@yy >
23 Aralık 2008, 04:07
bu gün çok uzun zamandır konuştuğum bi rus arkadaşımdan sadece merakımdan oradaki motosiklet fiyatlarını sordum ve internetten bakıp bana bi 2. el ilanı linki attı ve ohaa dedim :pr::cyclopsan inanılmaz bir fark var sanırım

şu aralar gt250r la ilgilendiğimden doğal olarak onun fiyatını sordum ve 6500$ fiyatı vardı ve bunu ytlye çevirirsek şu anki kurdan 9945 ytl gibi bir fiyat meydana çıkıyor
yani sıkı bir pazarlıkla halen daha 8bine alınabilen motorun 55mildeki 2. eli 10 milyar aradaki 2 milyarla üst baş gibi koruma techizatlarını karşılar insan :farao:

işte ilanın linki
http://www.moto.auto.ru/motorcycle/used/sale/88544.html
motor temize benziyor elbette ama işin aslı farklı olabilir tapikide..

GorkeM
23 Aralık 2008, 04:24
Ukrayna'da 0 km motosiklet fiyatları Türkiye ile hemen hemen aynı.
Fakat 2. elde Türkiye'den biraz daha düşük fiyata motosiklet bulabilmek mümkün.

Ukraynada veya Rusyada motor ucuz kanısı şu yüzden. Buradaki motosikletlerin çoğu kaçak veya çalıntı. Yani belgesiz. Belgesiz motosikletleri çok ucuza bulmak mümkün. Ki Kiev'de bile belgesiz motosiklet kontrolü hala yapılmıyor. Rusya'da yapıldığını duydum. Burada da ileride kontroller başlayacakmış.

Örneğin , 4.000 dolara belgesiz R6 veya 600rr rahatlıkla bulursunuz burada. Fakat polis tarafından çevrilirseniz hiçbirşey demeden motorunuzu alma hakkı var. Ayrıca yabancılara burada polisler tarafından pek iyi gözle bakılmadığından , böyle bir riske girmek istemezsiniz. :)

< iLk@yy >
23 Aralık 2008, 04:27
evet sanırım dediğin gibiymiş az çok :)
haziranda yada sonrasında yazın rusyaya iş için gidebilme durumum var bende kulaktan duyma ucuzdur diye merak edip sordum olesine bide ne göreyim :D
türkiyeye dönünce alırım daha iyi

neyse arkadaşlar bu akşamlık benden bu kadar iyi geceler herkese :cat:

RoLa
23 Aralık 2008, 04:36
elin ruslarıyle ne konuşuyodun çok merak ediyorum :P

bide o arkadaşının fotosunu koysanda bizde görsek :P

cagatay_hepsen
23 Aralık 2008, 04:53
baya fiyatı palıymış bizim paramıza vurursak ama rusyadada dolar çok palı ve ekonomisi çokta iyi değil demekki orda kayıtlı bir motor kullanmak her baba yiyidin harcı değilmiş ben memleketimi palı sanırken dahada beteri varmış ohhh be rahatladım:)

Lucas
23 Aralık 2008, 05:34
Rusya'da Vokta içilir, motor alınmaz demekki :)

NoVaRiX
23 Aralık 2008, 09:13
Arabayı almandan; kıyafeti italyandan; motoru japondan; hatunu rustan alacaksın... Felsefe bu!

:queen:

yürekçe
23 Aralık 2008, 09:18
Arabayı almandan; kıyafeti italyandan; motoru japondan; hatunu rustan alacaksın... Felsefe bu!

:queen:

ve Türk olup kullanacaksın :) globalleşme diye buna derim ben :bounce::cat:

cakalaz
23 Aralık 2008, 20:28
600 RR la hangi poLis durdurabilecek be kardşeim :)

cbr125faik
23 Aralık 2008, 20:55
pahalıymıs hakkaten ama daha cok yenı bı motor yahu...85 km yol yapmıs daha..

gazman
23 Aralık 2008, 21:40
Ukrayna'da 0 km motosiklet fiyatları Türkiye ile hemen hemen aynı.
Fakat 2. elde Türkiye'den biraz daha düşük fiyata motosiklet bulabilmek mümkün.

Ukraynada veya Rusyada motor ucuz kanısı şu yüzden. Buradaki motosikletlerin çoğu kaçak veya çalıntı. Yani belgesiz. Belgesiz motosikletleri çok ucuza bulmak mümkün. Ki Kiev'de bile belgesiz motosiklet kontrolü hala yapılmıyor. Rusya'da yapıldığını duydum. Burada da ileride kontroller başlayacakmış.

Örneğin , 4.000 dolara belgesiz R6 veya 600rr rahatlıkla bulursunuz burada. Fakat polis tarafından çevrilirseniz hiçbirşey demeden motorunuzu alma hakkı var. Ayrıca yabancılara burada polisler tarafından pek iyi gözle bakılmadığından , böyle bir riske girmek istemezsiniz. :)

aynen gorkemcim sana hak veriyorum..cok dogru soyluyorsun..moskova icinde ayni seyler gecerli ..bu arada dostum nasil kiev..okul nasil gidiyor..baya oldu ordasin..

asm
23 Aralık 2008, 22:13
Rus arkadaşlara sesleniyorum ;

Belgeleri eksiksiz ,aksesuarlı GT250R'ı memleketinizdeki emsallerinden daha ucuza satıyorum.

Binerek getireceğim. Yol masrafları bana ait :cherry:

kaskşart
23 Aralık 2008, 22:24
Rus arkadaşlara sesleniyorum ;

Belgeleri eksiksiz ,aksesuarlı GT250R'ı memleketinizdeki emsallerinden daha ucuza satıyorum.

Binerek getireceğim. Yol masrafları bana ait :cherry:

kardeş benim memlekete getirsene bi tane :mrgreen: