PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : her çin malının yedek parcası aynımıdır?

lutteur
19 Aralık 2008, 01:02
arkadaslar benım 100 luk arora motorumun arka dıslısının baglandıgı cantla dıslı arasındakı taplam catladı ankara yıba carsısında bıraz dolastım fakat aroranın yedek parcasını bulamadım bıtek mondıal var sızce aroranınkı uyarmı degısırmı cın malından cın malına tesekkurler

mach1
19 Aralık 2008, 01:03
Dişli gibi teknik parçalar uyuyor:cat:

lutteur
19 Aralık 2008, 01:12
hadi ya inşallah bakalım 40 kaat bayılacam barı bosa gıtmesın motorda konyada ben ankarada
hadı bakalım sagol

TORAMAN
19 Aralık 2008, 01:13
Çin malları hep kötülensede en iyi tarafı birbirine benzeyen çok modeller olduğu için parça sıkıntısı olmamasıdır. Sanırım aradığın parçayı bulabilirsin.:)

lutteur
19 Aralık 2008, 01:16
parcayı buldum ama bırbırıne uyarmı bılmıyorum neyse kumar oynucaz bakalım sagolun

kartalizma07
19 Aralık 2008, 01:38
bence bazı parçalar uyar. fabrika üretiyo, firmalar markalayıp satıyo. :)

teknoali
19 Aralık 2008, 01:40
bence uyar , bnm mondial in çoğu parcası ramzey e , ramzey de mondial e uyuyo :)

AYGÜL
19 Aralık 2008, 01:41
motorların dış görüntüleri aynı ise parçalarıda hemen hemen aynı bulmak kolay bu yüzden
yine de motorunu bi ustaya göster (fotografını-yada benzer motoru) aradıgın parcayı soyle onlarda yardımcı olur

Makine
19 Aralık 2008, 09:56
Çin mallarının bir çoğu özellikle motor mekaniği olarak birbirine çok benzer ve ortak parçalar kullanırlar. Gövde elemanlarında ise uyumluluğa bakmak gerek. Genelde cup ve scooter tipi motosikletlerin birbiriyle uyumlu olacağını tahmin ediyorum. En doğrusu parçayı söküp tüm diğer markaların parçalarıyla karşılaştırmak ve eşleşen ile yenileme işine gitmek. Eğer arada çok küçük farklar var ise yeni parça işlenerek uyumu sağlanabilir. Tüm bu işler için iyi bir usta bulmanızı tavsiye ediyorum.

İyi çalışmalar.

motorhocası
19 Aralık 2008, 19:47
Çin mallarının bir çoğu özellikle motor mekaniği olarak birbirine çok benzer ve ortak parçalar kullanırlar. Gövde elemanlarında ise uyumluluğa bakmak gerek. Genelde cup ve scooter tipi motosikletlerin birbiriyle uyumlu olacağını tahmin ediyorum. En doğrusu parçayı söküp tüm diğer markaların parçalarıyla karşılaştırmak ve eşleşen ile yenileme işine gitmek. Eğer arada çok küçük farklar var ise yeni parça işlenerek uyumu sağlanabilir. Tüm bu işler için iyi bir usta bulmanızı tavsiye ediyorum.

İyi çalışmalar.

Benim düşüncemi çalmışsın,tam ben yazacaktım:salut: