PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasıl Motosiklet Alabilirim?

58 Ymh 58
18 Aralık 2008, 01:32
Biliyorum bu sitede benden küçük arkadaşlarım,yaşıtlarım,abilerim vardır..
Bu açtıgım konuyu umarım küçümsemezsiniz
Küçüklügümden beri supersport racing motosiklet tutkunuyum.
Odamın duvarına ne bir araba resmi ne de ünlü kadın şarkıcılarının resmini yapıştırdım bu zamana kadar.
Her zaman ama her zaman motosiklet vardı duvarlarımda ve hayallerimde.
Yaşım şu an 19..Yaş ilerledikçe sokakta her motosiklet sesi duydugumda bu istegim daha da çok arttı.
Ailem motosiklete çok karşı çıkıyor.Motosiklet almaları için elimden gelen her şeyi yaptım ama nafile hiç ikna olmadılar.
Biliyorum sen bu yaşında supersport racing bir motor nasıl alabilirsinki diyenler olabilir ama sadece fikirlerinize önem vermek istiyorum
Mesela Honda CBR 600 F Almam için hemen hemen 11.000-12.000 Ytl para gerekiyor..
Ne yapıp edip alabilirim acaba?

VaScO1925
18 Aralık 2008, 01:36
rusyaya git evlen bitanesi ile gerisi gelir :P

bu arada avatarindaki adam bizim BOY mehmet abi degilmi ya =)))))))

hondaRED
18 Aralık 2008, 01:37
şimdi yaşla alakası yok kardeş zaten kimsenin aileside(atası motorcu olanlar hariç) demez yani git oğlum motora bin yada git kızım motora bin diye motosiklet tehlikeli bi makina ve konu ss olunca tehlike dahada artıyo çünkü motor gücü ve beygiride fazla kardeşim bence sen hani daha yeni başlıyosun ve super sport için şimdiden honda cbf 600 e gerek yok dediğin gibi 11.000 12.000 ytl gerekiyo en az buda düşük model için bence git bi hoysung 250 gtr al 6.000 ytlye kralını bulursun hadi o sarmadımı git 650 gtr al oda sana 8.000 9.000 3 çok araştırırsan bulursun bence hadi bakalım kardeşim bi araştırıver inşallah istediğin motoruna kavuşursun şimdiden tekerin düz bassın ;):cat:

KUVVETMİRA
18 Aralık 2008, 01:41
600 f iyi başlangıç olmaz genj, daha küçük bişey bak. 11000-12000 ytlde çalışarak kazanılır, kestirme yolları boşver

hondaRED
18 Aralık 2008, 01:43
600 f iyi başlangıç olmaz genj, daha küçük bişey bak. 11000-12000 ytlde çalışarak kazanılır, kestirme yolları boşver

aynen :) allah korusun son binişin olur

KyCd
18 Aralık 2008, 01:50
başlangıç için 600 cc :silent:

bu eğitim almadan pilot olmaya benziyo... bence daha küçük bi motordan başla ailenin sana olan güvenini sağlayabilirsin sonra ileride değiştirirsin.. Benim fikrim...

58 Ymh 58
18 Aralık 2008, 02:02
şimdi yaşla alakası yok kardeş zaten kimsenin aileside(atası motorcu olanlar hariç) demez yani git oğlum motora bin yada git kızım motora bin diye motosiklet tehlikeli bi makina ve konu ss olunca tehlike dahada artıyo çünkü motor gücü ve beygiride fazla kardeşim bence sen hani daha yeni başlıyosun ve super sport için şimdiden honda cbf 600 e gerek yok dediğin gibi 11.000 12.000 ytl gerekiyo en az buda düşük model için bence git bi hoysung 250 gtr al 6.000 ytlye kralını bulursun hadi o sarmadımı git 650 gtr al oda sana 8.000 9.000 3 çok araştırırsan bulursun bence hadi bakalım kardeşim bi araştırıver inşallah istediğin motoruna kavuşursun şimdiden tekerin düz bassın ;):cat:

Teşekkür ederim söylediklerin için..
Haklısınız mantıklı şeyler söledi herkes
hyosung 250 gtr'yi aldım diyelim ne kadar zaman kullandıktan sonra 600 cc'ye geçebilirim sizce?
Evet her şey zamanla ögreniliyor..yeni dogan bebek nasıl yürümeyi ögrenemiyorsa:)

BikerBoyz34
18 Aralık 2008, 02:06
yaşıtmışız kardeşim öncelikle hoşgeldin...motosiklette yaştan önce tecrübe çok önemli 19 yaşında her türlü motosiklet kullanılabiir ancak tecrübe gerekir 600f güçlü bi motor başlangıç için yanlış olur kendini ateşe atarsın eğer daha önce tecrüben yoksa ki ailem izin vermiyor dedin muhtemelen binmişliğin yok.bence sen önce küçük bi vitesli al ikinci el acemiliği at ondan sonra hem ailenin de motosiklete karşı olan fikirleri önyargıları biraz olsun kırılır ama bunda en büyük etken sensin onlara güven vermek senin elinde...

avatarın siteden bi abimizin fotoğrafı:)

inşallah en kısa zamanda istediğin ve senin için uygun olan motosikleti alırsın forumu gezmeyi unutma eminim sana çok yardımcı olacak bilgiler var

dostum bu sana bağlı bakalım sen ss makina aldın onu sevecek misin?önce bu önemli belki fikrin değişir sana uygun olmadığını anlarsın yeni motorlar başlaman gerekir belki cross istersin sonra...önce sen bi al yap bi 10-15bin sonra nasıl olsa gerisi gelir

58 Ymh 58
18 Aralık 2008, 02:09
Bikerboyz çok teşekkür ederim kardeşim.
Sizin fikirlerinizi gördükçe mutlu oluyorum
Avatardaki abimiz eger rahatsız olursa kaldırabilirim ya da en iyisi şimdiden kaldırmak:)

fikirler ortaya çıktıkça hyosung 250 gtr'ye bakıyorum.
Orjinal lastikler vites küçültünce sorun yaşatıyormuş onun dışında iyi bir motor diyenler var

BikerBoyz34
18 Aralık 2008, 02:15
bu aralar benim favorim yamaha yzf125 herkes pahalı desede bence sonuçta bi yamaha verilen para boşa gitmez ama onu da sıfır almak zor gibi.piyasada kullanulmışı çok yok ancak zamanla olacağında inanıyorum şu anca 7500e bulabilirsin 2.el bence gözardı edilemeyecek kadar güzel bi motosiklet

E-M-R-E
18 Aralık 2008, 09:07
motosiklet te önemli olan yaş değil tecrübedir tabi birçok tecrübe yaşla orantılıdır. .
ve tecrübe hayatta en zor kazanılandır. . zannediyorum ki hiç motor kullanmadın . bu işin eğitimini almadan 250r ile başlaman bile doğru değil bence
bu senin için son olabilir. sen ne kadar sağdan giderim gaz açmam desende ibrenin sonunu merak edeceksin herzaman..
öncelikle üzerindeki acemiliği atman adına daha düşük cc leri tavsiye ederim. .:cat:

YÖRÜK
18 Aralık 2008, 09:43
Biliyorum bu sitede benden küçük arkadaşlarım,yaşıtlarım,abilerim vardır..
Bu açtıgım konuyu umarım küçümsemezsiniz
Küçüklügümden beri supersport racing motosiklet tutkunuyum.
Odamın duvarına ne bir araba resmi ne de ünlü kadın şarkıcılarının resmini yapıştırdım bu zamana kadar.
Her zaman ama her zaman motosiklet vardı duvarlarımda ve hayallerimde.
Yaşım şu an 19..Yaş ilerledikçe sokakta her motosiklet sesi duydugumda bu istegim daha da çok arttı.
Ailem motosiklete çok karşı çıkıyor.Motosiklet almaları için elimden gelen her şeyi yaptım ama nafile hiç ikna olmadılar.
Biliyorum sen bu yaşında supersport racing bir motor nasıl alabilirsinki diyenler olabilir ama sadece fikirlerinize önem vermek istiyorum
Mesela Honda CBR 600 F Almam için hemen hemen 11.000-12.000 Ytl para gerekiyor..
Ne yapıp edip alabilirim acaba?

kardeş öyle bir soru sormuşsun ki motoru değil motoru alacak parayı nerden bulabilirim demişsin :P bence asgari ücretle toplayamazsın bu parayı.daha büyük oyna,arkadaşın da dediği gibi rusya'ya git yada almanya'ya :) evlen dönerci dükkanı aç vs.vs.
şaka bir yana bence ailen yardım etmeyecekse ve öğrenciysen biraz hayallerini ertele,iyi bir üniversiteden mezun ol.iyi maaşla bir işe gir ve sonra kendi paranla istediğini al.

58 Ymh 58
18 Aralık 2008, 11:32
Önceden scooter kullanmıştım iyi kullandım demek isterim ama onu da herkes iyi kullanır galiba:).
Honda CBR 125 Ya da Yamaha yzf125 en dogrusu galiba..

Yörük...abi zaten 600 cc'leri erteledim tecrübe kazanana kadar

sysroot
18 Aralık 2008, 11:39
Seçeneklerin şu olsun fiyat açısındanda uygunlar;
YBR 125 , CBR 125 , CBF 150 , TVS APACHE 150 Fiyatlar;
YBR 125 : 3,790
CBR 125 : 5,500
CBF 150 : 3,740
TVS 150 : 4,000
0 Fiyatlar bunlar.

yucika
18 Aralık 2008, 11:42
Önceden scooter kullanmıştım iyi kullandım demek isterim ama onu da herkes iyi kullanır galiba:).
Honda CBR 125 Ya da Yamaha yzf125 en dogrusu galiba..

Yörük...abi zaten 600 cc'leri erteledim tecrübe kazanana kadar

İşte şimdi mantık çizgisine gelmişsin.

pacino
18 Aralık 2008, 12:09
ben böyle bi soru görmedim duymadım
definecilik yap bi ara bulursun

58 Ymh 58
18 Aralık 2008, 12:14
Zaten o hayalimi erteledim pacino

SilentScream
18 Aralık 2008, 12:40
sana ybr 125 öneriyorum , bu alet başlangıç motosikleti olsun diye yaratılmış , düş kalk bozulmaz kolay kolay parçası ucuz rahat satılır sonra büyütürsün...

TanImsIz
18 Aralık 2008, 12:50
Madem racing istiyosun Gt 250 başlangıc icin ideal, cbr 125 3 ay sonra sana yetmicek madem ucu ucuna biriktirip alıcaksın 250 ile basla. Vites küçültünce lastikte nasıl bi sorun oluyormus onuda anlamadım

58 Ymh 58
18 Aralık 2008, 13:02
Bu forumdan bir arkadaş yazmış dün gece okumuştum..
Tekrar bulabilirsem koyayım buraya..galiba orjinal lastikler kayganlaştırıyormuş ve degiştirilmesini öneren bir arkadaştı.

PsyRider
18 Aralık 2008, 13:18
Ybr 125 ile başla alman daha ekonomik olur kendiside ekonomiktir.
Racing makinelerin bakımıda pahalıdır biraz sorunda çıakrtırlar ustasını bulmak zordur biraz motorcuların içden olman gerekir. Daha önce de söylemiştim başlangıç motoru diye bir şey yoktur kulanabiliyorsan, motor sürmeyi biliyorsan ve her şeyden önce motorcuysan suzuki hayabusa bile sürerek bu işe başlayabilirsin...