PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorsikletin 4-5 km sonra stop etmesi nedendir.?

iyireklam10
16 Aralık 2008, 01:29
slm arkadaşlar
cbr 125 r marka motorsikletimbir kaç hafa önce yanarak kül oldu belki forumda görmüşsünüzdür
sadece işe gidip gelmek amacı ile acilen honda titan aldım 98
fakat belirli bir hıza çıkınca yada belirli bir süre gidince boguluyor gaz yemeyip
istop ediyor
5-6 kere ayak pedalına bastıktan sonra tekrar çalışıyor
ortalama aynı devirlere yakın yada km ye yakın tekrar istop ediyor nedeni ne olaiir sizce .?
buji
karburator
yada başka bişey :?
yardımlarınızı ve çözüm bekliyorum

zaten 3-4 ay kullanıp yeni motorsikelt alacagım

halilihsan
16 Aralık 2008, 01:45
Öncelikle geçmiş olsun.Honda seni yolda nasıl bıraktı onun şokundayım suan.Demekki buji iyi ateşleme yapamıyor yağlama yapıyorsa stop edebilir.Bujiyi değiştirsen öyle dene pahalı bir şey değil zaten ya

iyireklam10
16 Aralık 2008, 01:47
bujiyi değiştirirm daha bugun aldım aldıgım yer tamir sevisi oldugundan kendi kullandıgı motorsikletti ..
oyuzden buji ihtimalini aklıma çok gelmemişti yarın ona göre gidip yaptırıcam

hondaya gelince malesef bu şekide yarı yolda bıraktı..
fabrikadan gelen arkadaş 10 dakika bile incelemeden yakmışlar dedi ve çekti gitti
dogru düzgün inceleme bile yapmadı ...
şuan geçici olarak aciliyetten bunu aldım birdaha asla hondanın urunlerini sıfır olarak almıcam
fazer almaya karar verdim ..

motorhocası
16 Aralık 2008, 02:34
Sorun buji yağlanması ise değişik bir tip buji var atlama aralıklı buji ismi kıvılcımı yağlanmada daha güçlü onu dene.
Honda değil Rolce Royce yansa satıcı kendini savunur. Geçmiş ve sağlık olsun.

iyireklam10
16 Aralık 2008, 03:04
peki sorun bujide değilse
başka nerde olabilir sizce
.?

motorhocası
16 Aralık 2008, 03:11
Boğulma nedeni jiglenin sürekli devrede olması ile olur ve fazla yakıt motoru boğar. Karbüratör jikle devresi de olabilir.

iyireklam10
16 Aralık 2008, 03:18
hmm... jickle titanlarda yukarda ikenmi açık oluyor yoksa aşağıdaikenmi benim cbr da farklıydı ama yukarı kaldırınca devreye giriyor diye hatırlıyorum
motoru ısıttıktan sonra jigleyi en alta aıyorum gidişi rahatlıyır ama bu bogulup stop ediyor 4-5 km normal gidiyor biraz sıkışınca yada belirli km gidince sıkışmadan istop ediyor

THE_LANCET
16 Aralık 2008, 03:43
karbüratörde pislik olma ihtimalide olabilir... Belli devir veya hızlarda motor daha fazla benzin emme ihtiyacı duyduğu için vakumlama sırasında karbüratör memesini tıkıyor olabilir. Temizlemende fayda var. En azından bir ihtimal daha ortadan kalkar. Kolay gelsin.

ibrahim16
16 Aralık 2008, 04:09
Arkadaşım problem benzin akışıyla ilgili gibi

Benzin musluğunu kapat hortumu karbüratör girişinden çıkart iki litrelik bi pet şişeyle bunu kontrol edebilirsin musluğu aç benzin akışını kontrol et akışta sorun varsa şişe dolmadan benzin kesilecektir.

Benzin akışı normalse şişe dolar değilse akış kesilr bunun sebebi depo karağında hava deliği olması lazım o delik tıkanmış veya yeterli oldığından kaynaklanabilir.

Cbr olayıda ne diyeyim Hondanın ayıbı geçmiş olsun.

iyireklam10
16 Aralık 2008, 14:15
Tşk ederim
honda ya diyecek bişey bulamıyorum okadar para verip daha garantisi bitmeden motoriskletimin kül olması hiç içten değil ...

kendiniz benim yerime koyarsanız anlarsınız ...

tşk ederim yardımlarınız için..

benzin filtresine baktım biraz içinde tortu ve pislik vardı giderken yeterli emiş yapmadıgını düüşündüm bende önce basınçlı su ile sonrada basınçlı hava ile temizledim hava filtresinide basınclı hava ile temizledim
ama daha motorsikelti denemedim deneyince buraya gerekenleri aktarırım

tşkler herkese tekrar