PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik Bilgi Için Yardım.

engkbb
15 Aralık 2008, 22:00
MZ 301 motorumla yolda giderken 2. vitesten 3. vitese atarken motorun çalışması durdu ve sustu ben de zor bela sağa çekip durdum.Ayaklığa aldım ilk baş sigortadan şüphelendim ,anahtarı açtım elektirik lambaları yanıyor ayaklı marşa bastım ölü gibi motora kompres yapmadı 5-10 kez denedim gine aynı ,kendi kendime motor vitestemi kaldı diye gidondaki debraja ve ayak vitesine baktım debrajın elçikliğinden sıkıyorum depraj kolu geri gelmiyor 5-10 kez denedim yine aynı durum.Motoru ayaklığından aldım 40 metre ileride daha sakin yere geldim .yukarıdaki yazdığım denemeleri bir iki kez yaptım ayak marş kolu komres yaptı ve motor çalıştı ,debrajda çalıştı ,
Sizlere sorum bunun nedeni ne olabilir ? korkum şu eğer bir daha motor böyle susarsa hele otobanda problem olur diye korkuyorum. Şimdilik bir anormallik yok motorda fakat neden oldu bir türlü anlayamadım.

digi_boy26
15 Aralık 2008, 22:50
aynısı arkadaşımda da oluyor. sırf bu yüzden çoğu zaman motoru kapatmıyor. sanırım 2 zamanlı oldugundan oluyor ::)

patron_58
15 Aralık 2008, 22:54
benim mz de de böyle olmuştu debriyaj konigi aşınmış dediler degiştirdim sonra geçti.Aynı dedigin gibi yolda kaldım giderken,debriyaja basıyodum boşta kalıyodu gelmiyodu.Şimdi sorun yok

ExTReMa
15 Aralık 2008, 22:58
aynısı arkadaşımda da oluyor. sırf bu yüzden çoğu zaman motoru kapatmıyor. sanırım 2 zamanlı oldugundan oluyor ::)

2 zamanlı olması ile alakası yok arkadaşım debriyajda sorun var o yüzden

demirgursel
15 Aralık 2008, 23:08
iki zamanla alakası yok 1
iyi bir ustaya götür baksın 2

engkbb
16 Aralık 2008, 23:53
benim mz de de böyle olmuştu debriyaj konigi aşınmış dediler degiştirdim sonra geçti.Aynı dedigin gibi yolda kaldım giderken,debriyaja basıyodum boşta kalıyodu gelmiyodu.Şimdi sorun yokKoniği kaça değiştirdiniz? Motor iniyormu? benim motorda şimdilik problem yok ,sizin bahsettiğiniz arızayı motorsikletiniz arada sıradamı yapıyordu.Yoksa arızadan sonra bir daha çalıştıramadığınızdan dolayı debraj koniğini değiştirdiniz.

Motorsiklette hem debraj kolu hemde motoru çalıştırmaya yarayan ayaklık işlevsizdi .Sizde sadece debrajmı çalışmıyordu?

patron_58
17 Aralık 2008, 21:12
1.)15 ylt verdim ustaya.2.)motorun sol tarafını söktü ordan içeriyide söktü3.)bir defa oldu hemen ustaya gittim4.)hem debriyaj kolu hemde marş kolu işlevsizdi

killing_machine
17 Aralık 2008, 21:25
motor durmasını bilmemde mz'lerde debriaja basarak marşa basıldığında kranka hareket iletilmiyor.