PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karburator Sorunu

canicellat
15 Aralık 2008, 10:17
Gunaydin arkadaslar ;

benim motorum ilk calistigi zaman ve 15-20 kontagi kapattigim zaman sonra tekrar calistirdigimda boguluyor bunun sebebinin motoru durdugum zaman karburatore gelen benzini yakmasi ile alakali diye dusunuyorum bunun sebebi sizce ne arizali olabilir??

yucika
15 Aralık 2008, 10:49
benim motorum ilk calistigi zaman ve 15-20 kontagi kapattigim zaman sonra tekrar calistirdigimda boguluyor
Çok uğraştım ama yukarıdaki cümlenin anlamının çıkaramadım. Biraz anlaşılır cümlelerle sorsan sorunu yardımcı olmaya çalışırız.

canicellat
15 Aralık 2008, 11:02
soyle soyluyum motoru ilk calistirdigim zaman motor boguk calisiyor bir sure gazi sabit tuttugumda geciyor ve tekrar kontagi kapatip bekledigimde ayni sorunu yine yapiyor bunun sorunuda motoru durdugumda karburatore biriken benzin yakmasi ile alakali diye dusunuyorum bunun arizasi nedir?

_OLD_
15 Aralık 2008, 11:09
soyle soyluyum motoru ilk calistirdigim zaman motor boguk calisiyor bir sure gazi sabit tuttugumda geciyor ve tekrar kontagi kapatip bekledigimde ayni sorunu yine yapiyor bunun sorunuda motoru durdugumda karburatore biriken benzin yakmasi ile alakali diye dusunuyorum bunun arizasi nedir?

Karbüratörün üzerinde elektrikli otomatik jigle parçası var.O çalışmıyor.karbüratörün üzerindene bakınca görürüsün.İki elektrik teli olan siyah parça.Fiyatı 7,5 ytl civarında.
Kolaygelsin.

yucika
15 Aralık 2008, 12:11
OLD doğrusunu söylemiş otomatik jikle çalışmıyor ve motor ısınana kadar yeterli devri üretemiyor. Motor ısınınca sorun kalmıyor. Kapatıp hemen yeniden çalıştırısan motor sıcak olduğu için kolay çalışıyor ancak soğuyunca aynı sorun tekrar ediyor.

canicellat
15 Aralık 2008, 16:58
OLD doğrusunu söylemiş otomatik jikle çalışmıyor ve motor ısınana kadar yeterli devri üretemiyor. Motor ısınınca sorun kalmıyor. Kapatıp hemen yeniden çalıştırısan motor sıcak olduğu için kolay çalışıyor ancak soğuyunca aynı sorun tekrar ediyor.

ewt aynen dediginiz olay oluyor bilgileriniz icin tesekkurler kolay gelsin

motorhocası
15 Aralık 2008, 17:12
Otomatik jikle takılmış veya sarmal yay elektrik soketi çıkmış veya sarmal yay sıkışmış veya jikle teli takılmış sorunun belli. Kontrolünü yap.