PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KT-125 garip Problem Acilinden....

bladebj
14 Aralık 2008, 01:45
Şimdi arkadaşlar benim bir arkadaşım Mondial KT 125 i var geçen çalıştırdık motor yan ayaklıkta duruyor. her neyse motoru azıcık düzeltmeye kalkınca motor susuyor. yan dururken çok güzel gaz yiyor rolanti sesi de güzel ama düzeltmeye yeltendiğimiz anda susuyor.:) şöyle azıcık doğrultalım yani milimetre kıpırdasın susuyor:) gazı açıp sabit tutarak düzeltmeyi test ettiğimde düzelirken gaz yemeyip susuyor:) çıldırmak üzereyim karbürator de pisliktir , arızadır diye düşünüyorum ama o kadar hassas harakete nasıl böyle bir tepki veriyor anlamadım:silent: ek olarak düz tutunca da çalışmıyor illa ayaklıkta olacak ya inanır mısınız şöyle dizimle düzeltmek için dokununca bile susuyor motor ya :silent::silent::)

killing_machine
14 Aralık 2008, 01:46
:mrgreen:heehehe walla garip bir durum ayaklıkta sensörmü var acaba:P
ama şöyle olabilir;bir kablo filan kopmuştur yan yatarken değmesi gereken yere değiyodur düzelttiğinizde oradan çekiliyordur ve motor duruyordur.çok küçük ihtimal ama olabilir belli olmaz.

bladebj
14 Aralık 2008, 01:50
:mrgreen:heehehe walla garip bir durum ayaklıkta sensörmü var acaba:P

sensör muhabbetine iki varsayım ve bir deneme yaptık ayaklık sensörü için (ki o kadar hassas koyamazlar herhalde :P) ayaklık pozisyonuna ayaklığı kapatıp getirdik çalıştı doğrultmaya basladıgımız anda sustu ayaklıkla alakasının olmadıgına karar verdik ikinci varsayım ise içinde bi yag sensörü var ve motor yanken sensörün üstüne yag geliyor fakat dogrultmaya baslayınca yag çekiliyor ve motor susuyor yag seviyesi az olmasından dolayı

killing_machine
14 Aralık 2008, 01:55
:Pyaw ayaklıkta ki sensör diye şaka yaptıydım:Pneyse ama eğer yağ sensörü varsa bu alette yağ müşiri gibi bişey olması gerek.

xufuk
14 Aralık 2008, 01:55
o kadar hassas sensörler falan yok o motorda belki yeterince ısınmamış olmasından ola bilir yada benzin az ise motoru düzettinizde benzin akışı azala biliyordur

bladebj
14 Aralık 2008, 01:57
o kadar hassas sensörler falan yok o motorda belki yeterince ısınmamış olmasından ola bilir yada benzin az ise motoru düzettinizde benzin akışı azala biliyordur

ya esasen benzin olayını da düşündüm ama karbüratordeki benzini o mili saniyelerde yakamaz pat put biraz çalışır diye düşünüyorum ama denicem tekrar emin değilim ki

Denemeyi düşündüğüm bir diğer nokta da buji düz dururken ateşliyor mu o bobin sisteminden bişeyler gevşediyse belki düzeltirken oynayıp ateşlemeyi kesiyordur

:Pyaw ayaklıkta ki sensör diye şaka yaptıydım:Pneyse ama eğer yağ sensörü varsa bu alette yağ müşiri gibi bişey olması gerek.

abi kaç uzunca zamandır motor kurcalıyorum böyle bişeyi ne gördüm ne duydum ne yapacagımızı şaşırdık her olasılıgı deniyorum :)

canicellat
14 Aralık 2008, 12:51
günaydın arkadaşlar;

aynı soruna benzer bi problemde bende wardı motoru çalıştırmak istediğim zaman direksiyonu sağ çevirdiğimde çalışıyordu başka türlü çalışmıyordu sebebi kablolardan birisi kopmuştu direksiyonu sağ çevirdiğimde kablo birbiriyle temas ettiği zaman çalışıyordu seninkide muhtemel benimki gibi sorun wardır bi ustaya götürsen sorunu çözebilirsinn

kolay gelsin

bladebj
15 Aralık 2008, 01:33
ya oyle keskin bi durus olsa anlarim bi yerde temasssizlik var diye ama yavsalayarak duruyo egik durumdayken gaz yemeden de calisiyo karburator diye dusunuyorum ama anlamda veremiyroum

Lucas
15 Aralık 2008, 01:44
Motorun dengesi bozulmuş bence :P Şaka bi yana Killing_machine'ye katılıyorum, elektriksel bir problem olabilir..

bladebj
15 Aralık 2008, 01:51
deli olmamak elde mi boyle arizami olur :) demek ki bu tur motorlari belli konumlarda calistirip belli acilarla kullanabiliyourz :)

gokhan_m
15 Aralık 2008, 01:57
motor yatarken çalışıyo anlıyoki düzeltilince biri üzerimebinecek uyanık bu motor :D valla yan ayakta bi sensör var o modelde varmı bilmem bi arkadaşında başına gelmişti scootr bi motorda yan ayaktaydı sorun ordaki sensörü iptl ettik devreden çıkardık düzeldi sendeki sorunda aynı olabilir gerçi denedim diyorsun ama sen yinede bi iptal et öle dene