PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İki Sevgilinin Motosiklet Kazası

skletocmia
11 Aralık 2008, 01:21
Bir kiz ve bir delikanli, bir motosikletin üzerinde 180 Km hizla gidiyorlar ve aralarinda söyle
bir konusma geçiyor;
Kiz : Lütfen yavasla, ben korkuyorum
Delikanli : Hayir, bak ne kadar eglenceli
Kiz : Lütfen, lütfen, çok korkuyorum
Delikanli : Peki, beni sevdigini söyle
Kiz : Seni çok seviyorum, lütfen yavasla
Delikanli : Simdi de bana sikica saril
Kiz delikanliya sikica sarilir
Delikanli : Kaskı alip, kendine takar misin? Basimi çok sıktı..

Ertesi gün gazetelerde söyle bir haber çikti: Motorsiklet Kazasi; Motorsiklet, fren arizasi
nedeniyle,
bir binaya çarpti.

Üzerindeki 2 kisiden sadece biri kurtuldu.

Gerçek ise söyleydi; Yolun yarisinda, delikanli frenlerin bozuldugunu anlamis ama bunu kiza belli
etmek istememisti.
Bunun yerine, kizdan kendisini sevdigini söylemesini istemis ve kendisine son defa sarilmasini istemisti.
Sonra da kendi ölümü pahasina, kizin kaskı takmasini ve hayatta kalmasini saglamisti.
Iste gerçek askin anlami da buydu...

Daha önce verilmişse özür diliyorum.. Bu yaşanmış bir olaydır.Allah göstermesin ama sizin başınıza böyle bir olay gelse ne yapardınız ?( Allah hiçbir motor kullanıcısına böyle bir olay yaşatmaz inşallah.. )

< iLk@yy >
11 Aralık 2008, 01:22
daha önce verilmeme ihtimali yok bence bu yazının bunu geçtim bi ton mail gönderdi millet bunu =)

praetorian
11 Aralık 2008, 01:30
ben durdugum yerde kaski zor takip cikariyorum hizla giden bi ss te bunun olmasi imkansiz..

defalarca verildi bu arada:)

tesekkurler yinede..

skletocmia
özür dilerim verilmişse :) foruma yeni yeni katılıyorum. o yüzden mazur görün verilmişse:wiinkk:

mhrrmkpnr
Daha önce verilmişse özür diliyorum.. Bu yaşanmış bir olaydır.Allah göstermesin ama sizin başınıza böyle bir olay gelse ne yapardınız ?( Allah hiçbir motor kullanıcısına böyle bir olay yaşatmaz inşallah.. )

bu sacma hikaye hakkında cok sey soylendi en basit olanlar
180de bukdr konusamazsn hadi konstun
bu konusma bitene kdr gazı kapamıs olsan 120-130a dusersin
frenlerden biri patladı digeriyle dur en olmadı kompresor yaparak durdurursun

bisuru secenek var ayrıca direk carpmada o kask kafanı korusa bile saglam tek kemigi kalmaz

alp_tunay
11 Aralık 2008, 01:32
Ben inanmadım...Hala da inanmıyorum.... Uydurmaca..... :cat:

cbr125faik
11 Aralık 2008, 01:40
cok buyuk bı uydurmaca madem bunları konusacak vakıt cok 3-2-1 yapar durursun hemde baya kısa bı surede...yalan yalan yalannn

Cr@Zy DuFFy
11 Aralık 2008, 01:41

katiliyorum:cat:

impish
11 Aralık 2008, 01:41
bu sacma hikaye hakkında cok sey soylendi en basit olanlar
180de bukdr konusamazsn hadi konstun
bu konusma bitene kdr gazı kapamıs olsan 120-130a dusersin
frenlerden biri patladı digeriyle dur en olmadı kompresor yaparak durdurursun

bisuru secenek var ayrıca direk carpmada o kask kafanı korusa bile saglam tek kemigi kalmaz

di mi... :) gene de sağol paylaşımın için. her ne kadar gerçek olmasa da etkilendim...

TORAMAN
11 Aralık 2008, 02:08
Her ne kadar inandırıcı olmasada çıkan mesaj; seven insan kendi canı pahasına sevdiğinin hayatını düşünür...

berkman
11 Aralık 2008, 02:12

Zaten inanan varsa aklından şüphe ederim :queen: Motorun ön freni bozulsa arka fren ne güne duruyor. Hani olmaz ya ikiside aynı anda bozuldu diyelim kaskı çıkarıp artçıya verene kadar vites küçülterek motor rahat rahat durdurulur :P
ayrıca madem sevgilisini çok seviyor niye ona kask takmadan yola çıkıyor? burada mesaj filan da yok

TORAMAN
11 Aralık 2008, 02:20
Zaten inanan varsa aklından şüphe ederim :queen: Motorun ön freni bozulsa arka fren ne güne duruyor. Hani olmaz ya ikiside aynı anda bozuldu diyelim kaskı çıkarıp artçıya verene kadar vites küçülterek motor rahat rahat durdurulur :P
ayrıca madem sevgilisini çok seviyor niye ona kask takmadan yola çıkıyor? burada mesaj filan da yok

Ben biraz romantik düşündüm arkadaş aramıza yeni katılmış ve bir hikayeyle konu açmış fazlada kalbini kırmadan konuya yaklaşım yaptım...

sametrix
11 Aralık 2008, 02:24
kafamdan çok kimseyi sevmem kimse sevmemeli vede birini sev sevme kasksız bindirecek kadar kimseden nefret etmem

cagatay_hepsen
11 Aralık 2008, 02:27
saçmalık ya.

skletocmia
11 Aralık 2008, 02:34
kafamdan çok kimseyi sevmem kimse sevmemeli vede birini sev sevme kasksız bindirecek kadar kimseden nefret etmem

son noktayı koydun galiba :)

SonpoL
11 Aralık 2008, 03:08
Madem o kadar düşünceli bir kişi, neden o kadar süre zarfı içinde motor freni yapmak aklına gelmemiş.Belirttiğin konuşmaları, kaskı çıkarıp kıza vermesi ve o kaskı kızın takması derken geçen zaman ortalama 1 dakika sürer. (üstü olur, altı olmaz hatta). Duygusal yönden güzel fakat palavra maalesef. :) Neyse daha çok detaylara girmek isterdim fakat pembe dizi gibi olur inanın ben susayım en iyisi :D

dorlion
11 Aralık 2008, 03:11
yahu tamam romantik bi hikaye ama, F-sürtünme kuvveti ,aerodinami ve yer çekimi ivmesi denen bi hadise var fizikte :queen:

bu fıkraya :queen: fren arızasının yanına, motosiklete bomba yerleştirilmiş 180'in altına düşünce patlıyor (bknz: hız tuzağı :mrgreen: ) ya da gaz teli sıkışmış motor yavaşlamıyor hedesi eklersen belki daha gerçekçi olurdu :queen::queen:

edit: SonpoL isimli arkadaşın dediği gibi kompresyon denilen bi hadise de var tabi, bak ben onu unutmuşum :P

fullthrottle
11 Aralık 2008, 03:15
iyide nasil oluyorda o motorun freninin patladigi anlasiliyor ben onu anlamadim :silent:
yoksa 180 km ile duvara girmis bir motorun frenlerini denemeye mi kalkmislar acaba tutuyor mu diye:mrgreen:

en fena nokta da kasksiz artci aldin 180 yapmak nedir yaaoowww???

wert_35
11 Aralık 2008, 03:40
yahu tamam romantik bi hikaye ama, F-sürtünme kuvveti ,aerodinami ve yer çekimi ivmesi denen bi hadise var fizikte :queen:

bu fıkraya :queen: fren arızasının yanına, motosiklete bomba yerleştirilmiş 180'in altına düşünce patlıyor (bknz: hız tuzağı :mrgreen: ) ya da gaz teli sıkışmış motor yavaşlamıyor hedesi eklersen belki daha gerçekçi olurdu :queen::queen:

edit: SonpoL isimli arkadaşın dediği gibi kompresyon denilen bi hadise de var tabi, bak ben onu unutmuşum :P

ha hadi gaz telide sıkıştı sık debriyajı yada kapat motoru elbet durucak sanırsın 300le keskin viraj alıyolar:silent:

Murat2100
11 Aralık 2008, 03:51
Yaw TAMAM :D Herşey Dogruda (Deyil:P) Sen O Gecen Süre İcerisinde Nie Muhabbet edionki

1 - Kızda KASK YOK
2 - ARTCI O HIZLA CARPSA %40 KEMİKLERİ CITIRT EDER
3 - SENİN AKLIN YOKMU ARTCILA 180 YAPION
4 :D Kızla Arasında Gecen Diyolagları Nerden Biliyor Gazeteci :D O Kızın Komada Olup Birşey Hatırlamaması Lazım :D

koralayilker
11 Aralık 2008, 04:59
geçen gidiyoruz benim hatunla iibreye bi baktım 160 170 bilemedin 250 yaw bi baktım fren yok arka fren oda yok dedim vites küçülteyim anam vites kolu düşmüş o hızla virajda asfalta sürünce tabi kıvılcımlar filan çıkıyo tabi heryerden bi baktım hatun çay demliyo nasıl olsa birimiz ölcek diye güzel ayrılalım filan diye konuşuyoruz bi baktım direk var önümüzde sonra hemen gazeteci bi arkadaş var bizim yaşar abi dedim böyle böyle sen kapat ben geliyorum hallederiz dedi sonrasını hatırlamıyorum...bu duygusal hikayeden öğrendiğim tek şey çaya fazla şeker atınca tadı bozuluyo ve şuan hala tüylerim tiken tiken bende paylaşmak istedim bu saatte saçma salak şeyler :)

emin_arikoglu
11 Aralık 2008, 08:28
180 ile gidiyolar kask yok bişey yok afferim, hadi bunu geçtik o hızda rüzgar ile motor sesinden bişey anlaşılmazki :)

genç kaptan
11 Aralık 2008, 11:30
defalarca verildi bu arada

tesekkurler yinede..

ibrahim16
11 Aralık 2008, 11:35
Eski türk fimlerinin senaryosu gibi olmuş.Yersen

E-M-R-E
11 Aralık 2008, 11:42
ya açıkcası bende inanmıyorum, inanmamam için bir çok neden var mesela bunlar mail olarak nesilden nesile ileti yapılıyo kim yazmış peki? bu kaza nerde olmuş ? ne zaman olmuş ? bencee mantıklı olan şu;

paranoyak bir motorcu sabaha kadar bilgisayar başında oturur ve bu esnada elinde şişelerden biri biter diyerini yudumlar
artık nasıl bir kafaysa böyle bir olayı kurgular tamamen bir manyak eserini bizlerde
gerçek sanıp böyle anlatırız peki benim kurgum nasıl daha gerçekçi değilmi. .:mrgreen:

asfalt meleği
11 Aralık 2008, 12:59
yani onbinmiyonyüzüncü baskısı oldu. artık bay geldi lakin eline sağlık :)

toksom
11 Aralık 2008, 13:05
Demek ki, görüş beyan eden tüm arkadaşların oybirliği ile, bu anlattığın hikayenin gerçek olamayacağına karar verildi. 180 km/h hızda kask değişimi, bu kadar uzun muhabbet, her nedense motorun hızının bir türlü düşmemesi, vs..
Dediğin gibi eğer "Bu yaşanmış bir olay" ise, detayları bizimle paylaşırsan çok makbule geçer.

Szman!
11 Aralık 2008, 13:58
baslıgı gordum ve yınemı dedım :) evet yıne

rEnE
11 Aralık 2008, 14:04
Bu hikaye Camia da efsane oldu yemin ediyorum Forumlarda 1276. Verilişi mailler yoluyla kaç kere dolaştı sayamadım ::baaas::. Kazayı yapan çocuk Efsane oldu öldükten sonra, kız bunu bilse gülermiydi ağlarmıydı bilmiyorum artık.
Dipnot: Enine boyuna da tartışıldı bu üşenilmedi zamanında. Kolpa olduğu kanısında çoğunluk oy verdi bilginize.

Fake Bu fake ::151::::151::,

Lütfen bu bahsi kapatalık artık ::shhh::::shhh::

DOGAN MOTOR
11 Aralık 2008, 14:29
saçma sanki bana öle geldi öle bi şey olamaz

sysroot
11 Aralık 2008, 14:58
geçen gidiyoruz benim hatunla iibreye bi baktım 160 170 bilemedin 250 yaw bi baktım fren yok arka fren oda yok dedim vites küçülteyim anam vites kolu düşmüş o hızla virajda asfalta sürünce tabi kıvılcımlar filan çıkıyo tabi heryerden bi baktım hatun çay demliyo nasıl olsa birimiz ölcek diye güzel ayrılalım filan diye konuşuyoruz bi baktım direk var önümüzde sonra hemen gazeteci bi arkadaş var bizim yaşar abi dedim böyle böyle sen kapat ben geliyorum hallederiz dedi sonrasını hatırlamıyorum...bu duygusal hikayeden öğrendiğim tek şey çaya fazla şeker atınca tadı bozuluyo ve şuan hala tüylerim tiken tiken bende paylaşmak istedim bu saatte saçma salak şeyler :)

Ucuz atlatmışsın wlla çoq romantik etkilendim:D
Şaka bi yana koptum :mrgreen:

aykan
11 Aralık 2008, 15:07
saçma aşırı saçma uydurugun daniskası bi hikaye böyle bişey olamaz kamyonmu bu freni patlıcak ikisidemi.....

Taner YILMAZ
11 Aralık 2008, 16:11
İyide fren patladıysa yavaş yavaş vites düşürürektemi yavaşlayamıyor..Atan destekli atsın biraz yaaa.

ByBaTeR!ST
11 Aralık 2008, 17:38
Yalan 1. Si Kask Ben Dururken Zor Çıkarıyorum.
2. Si Hadi Frenlerin Hiç Biri Çalışmasın Debriyajı Bırakıp Motor Freni Alabilirdi :) Yalan İnanmıyorum.

mhyen
11 Aralık 2008, 22:15
Vakti zamanında yazan yazmış masalı kardeşim ne kurcalıyorsunuz:queen:

vlad1462
11 Aralık 2008, 22:44
yav genemi bu hikaye.:pr:

ylmzzz
11 Aralık 2008, 22:52
Yine mi bu hikaye. Forumu kaç yıldır okurum her okuyuşumda çıkar karşıma belirli aralıklarla :mrgreen:

jeansatar
11 Aralık 2008, 23:15
...........hep aynı hikaye
yıllardır motosiklet forumlarında dolaşan bir şehir efsanensidir
180km/h hızda giderken yapılacak şeymi bu muhabbet
hele bir de o hızda kask değişimi...............

:pr: :pr: :pr: :pr:

ahmet93
11 Aralık 2008, 23:25
video şeklinde bile var hatta hoş bir müzikte vardı..

GorkeM
11 Aralık 2008, 23:39
Hadi Mt ailesi başka bir hikaye yaratın. Bu modası geçmiş hikayeden kurtulalım :P

alper_satriani
12 Aralık 2008, 00:09
motorun hızı düşmediğine göre gaz kolu da takılı kalmış

richy
12 Aralık 2008, 00:56
vakti zamanında buna benzer bir olay benim de başımdan geçmişti. gerçi ben 120km/s ile gidiyordum, artçım yoktu ve frenim patlamamıştı ve de duvara da toslamadım ama olsun. uzaylı da olsa insan insandır.

koralayilker
12 Aralık 2008, 03:12
Ucuz atlatmışsın wlla çoq romantik etkilendim:D
Şaka bi yana koptum :mrgreen:

eyvallah ama yaşanmış abi:queen: ben bizzat şahsen kendim yaşadım

tororosso
12 Aralık 2008, 03:49
bu hıkayeden ne anlıyoruz
kasksız artcı almaıyacağız 180 e vurdurmayacağız ,sürekli firenlere bakım yaptıracağız ,:))))
yada hıç konuşmayacaz

Gökhan
12 Aralık 2008, 07:37
Forumda kaç defa yayınlandıgını unuttum!

Mevcut topic