PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Krank Dağıldı Yardımm..??

Sayfa : [1] 2

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 19:30
Arkadaşlar daha tam bugünle birlikte 5 gün oluyo ve motorum KRANK DAĞITTI.... Marka Hyosung GT250R çok hevesle ve mutlulukla aldıgım motorr.... kötülemiyorum amaa çoktaa üzüldüm bununn olmasına.... şimdii sizdenn istediğim başına gelmişş bi arkadaşın motorun toplanması için ödediği fiyat nedirr? krank'ın toplanması için ?? ne kadarr fiyatt ödediniz de düzelttiniz.... Ha ödediniz amaa memnunn kaldınızmıı??

< iLk@yy >
10 Aralık 2008, 19:37
motorun kaç model arkadaşım?
ortalama bin ytl gibi fiyatları vardı sanırım :cat:

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 19:37
2006 modell :(:(:(:(

bur-k@
10 Aralık 2008, 19:42
geçmiş olsun st kanuniden yada globalden yedek parçaları iste ve tanıdığın bi motor ustasına götür toplat garantisi devam ediyorsa yaptır dicem ama st kanuni ilgilenir mi bilmiyorum.. alternatif olarak perte çıkmış bir hyo bumaya çalış ve motor parçalarını al aklıma bunlar geliyor şimdilik.. çok çok geçmiş olsun en kısa zamanda toplatırsın umarım

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 19:43
geçmiş olsun st kanuniden yada globalden yedek parçaları iste ve tanıdığın bi motor ustasına götür toplat garantisi devam ediyorsa yaptır dicem ama st kanuni ilgilenir mi bilmiyorum.. alternatif olarak perte çıkmış bir hyo bumaya çalış ve motor parçalarını al aklıma bunlar geliyor şimdilik.. çok çok geçmiş olsun en kısa zamanda toplatırsın umarım

Dostum çokk saol çokk teşekkür ederimm bilmiyorum bakalımm olucakmı yapabilcekmiyim.... İnşallah bişeyler olcakk bişeyler düşünmek zorundayım cunkuu....:salut::salut:

By_StaR
10 Aralık 2008, 19:49
geçmiş olsun...

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 19:54
geçmiş olsun...

saol dostumm eyvallah..:rendeer:

kaskşart
10 Aralık 2008, 19:56
bu krank meselesi nedir arkadaşlar hyolarda duyuyorum bunu hep nasıl kırılıyo

< iLk@yy >
10 Aralık 2008, 19:58
2006 modelse geçmiş olsun arkadaşım

st kanuni bakmaz ben soliyim baştan
pert modellere gelince 2007 ve 2006 modellerin iç yapıları aynı değil krank kol ve pistonlar birbirlerinden farklı 2006 model bakman gerekiyor bunun için

benm sana tavsiyem istanbul motor dışında bir yerde motorunu yaptırman daha makul olucaktır oraya göre :cat:

bu krank meselesi nedir arkadaşlar hyolarda duyuyorum bunu hep nasıl kırılıyo

2006 modellerde war öyle bir sorun krank olması gerekenden biraz daha yumuşak bir alaşımdan yapılmış söylentilere göre bilinen bu :cat:

bur-k@
10 Aralık 2008, 20:08
yurt dışından parçalarını getirtip burdan da toplayabilirsin ...

ilkay madem söylentiler öyle st grup bu motoru dünyadan toplatması lazımdı ..

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 20:11

burakk kardesımm yurt dısından bu parcaları ne kadara getırtebılırım kı ?

bur-k@
10 Aralık 2008, 20:15
dostum hiçbir fikrim yok... acele etme önce... çözüm yollarını düşün sakin kafayla ;) önce perte çıkmışları ara eğer bulamazsan ebaydan yada ne bileyim st gruptan koreye durumu mail ile bildir. yada anlaşmalı bir servis bul ve ordan parçaları iste ve tanıdığın bi motorcuda toplat aklıma şimdilik bunlar geliyor

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 20:17
onlarr benimde aklıma geldii kardeşş.... tanıdık motorcuya toplatırım zatenn.... :(:(

VaScO1925
10 Aralık 2008, 20:18
geçmiş olsun..

nasıl oldu ya zorladın mı ? bi andamı oldu :s

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 20:20
geçmiş olsun..

nasıl oldu ya zorladın mı ? bi andamı oldu :s

yokk hacı be ne zorlaması bı kacc kere redlıne gırdım oda 11 12 bin devir onuda gorunce hemenn dusurdum devrii bilinçlide yapmadım yani.... motoru daha yeni aldım sahibi bakımm falann yaptırmışş ölee diyo yağını suyunu falanını filanını al benzin koyy binn dedi ee ölee yapalımm dedimm bindimm şu anda motorun yağı yokk.. sanırsam yağsızlıktan kırıldı krank.... motoru geri vermeyi düşünüyorum....

bur-k@
10 Aralık 2008, 20:22
geri alacakmı peki sahibi ?

mrock
10 Aralık 2008, 20:23
geçmiş olsun galiba eski sahibi sürekli redline da kullandı ve yağsızlıkta bunda en büyük etkendir.... Servislerde pert olmş Gt250r dan bulabilirsiniz.

VaScO1925
10 Aralık 2008, 20:24
nasıl vericeksin ki... yag göstergesıne hiç bakmadın mı ? hergun ben bakardım hyo varken bende..

valla çok üzüldüm... en az bin ytl gider yani...

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 20:24
geri alacakmı peki sahibi ?

GÖRÜCEZ.. =)

geçmiş olsun galiba sürekli redline da kullanıdınz... Servislerde pert olmş Gt250r dan bulabilirsiniz.

Hangi servislerde varr kardeşş o pertler :(:(

bur-k@
10 Aralık 2008, 20:27
http://shop.ebay.co.uk/items/_W0QQ_nkwZhyosungQQ_armrsZ1QQ_fromZQQ_mdoZ burda hyo içi tüm parçalar mevcut istersen bi bak belki faydası olur

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 20:33
saol dostumm bakıcam siteye baktımda şimdii birazz.... ölee tadımm tuzumm kaçtıki....

nasıl vericeksin ki... yag göstergesıne hiç bakmadın mı ? hergun ben bakardım hyo varken bende..

valla çok üzüldüm... en az bin ytl gider yani...

o motorr geri giderr o en az 1.000 ytl masraf cıkarsa....

megadeth
10 Aralık 2008, 20:34
geçmiş olsun dostum sana bişey olmamasına sevindim
diğer topiclerde de yazmıştım hyo gt250r modelleri sıkıştırmaya gelmez gerçi tüm hyosunglar için geçerli bu makineler zorlanmaya gelmiyo grankları çok zayıf masrafın 1000 ytl ye mal olabilir.

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 20:34
diğer topiclerde de yazmıştım hyo gt250r modelleri sıkıştırmaya gelmez gerçi tüm hyosunglar için geçerli bu makineler zorlanmaya gelmiyo grankları çok zayıf masrafın 1000 ytl ye mal olabilir.

maalesef kardeşim amaa 1.000 ytl ödeyemem benn bu motora.... geri gitmek zorunda....

OGLUMVE BEN
10 Aralık 2008, 20:40
yokk hacı be ne zorlaması bı kacc kere redlıne gırdım oda 11 12 bin devir onuda gorunce hemenn dusurdum devrii bilinçlide yapmadım yani.... motoru daha yeni aldım sahibi bakımm falann yaptırmışş ölee diyo yağını suyunu falanını filanını al benzin koyy binn dedi ee ölee yapalımm dedimm bindimm şu anda motorun yağı yokk.. sanırsam yağsızlıktan kırıldı krank.... motoru geri vermeyi düşünüyorum....

geçmiş olsun :rendeer: hiç aklına gelmedi yani yagına bakmak he:wiinkk:

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 20:42
geçmiş olsun :rendeer: hiç aklına gelmedi yani yagına bakmak he:wiinkk:

Ağzımı naapıyım artıkk bilmiyorumm hakkaten yağını bugünn yada yarınn degıstırcektımm olan oldu tabı kaldımm ölee maltepede.... küçükyalıya kadar tabana kuvvet....

mrock
10 Aralık 2008, 20:49

dostum insanları yanıltmaya gerek yok.250GT-GTR dan başka krank kıran hyo modeli gösterebilirmisin bana???:farao::farao:

GÖRÜCEZ.. =)

Hangi servislerde varr kardeşş o pertler :(:(

Hyosung resmi sitesinde illerdeki yetkili servisleri tek tek arayın.Bildiğim kadarıyla Ankaradaki serviste kazalı toplanılamayan bir GTR vardı.kargoyla adrese gönderilir bu şekilde daha ucuza kapatmış olursunuz.:( Geçmiş olsun.

megadeth
10 Aralık 2008, 20:53
dostum insanları yanılmaya gerek yok.250GTR dan başka krank kıran hyo modeli gösterebilirmisin bana???:farao::farao:hyo 125 carıon hyo gt650 gv 650 ben kimseyi yanıltmıyorum gördüklerimi burada herkezle paylaşıyorum.

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 20:56
mrock saol abii eyvallah..

ve arkadaşlar tartışmayın ya zatenn üzülüyorum fazlasıyla sizz ölee atışmayınn bide =(

jesse
10 Aralık 2008, 20:59
taylan geçmiş olsun . yarın motoru ismailin oraya getir bi bakalım ... ne gerekirse soyler sana

< iLk@yy >
10 Aralık 2008, 21:00

bu dediğim sadec 2006 modeller içinde hyo 2007de renk olarak değil motor olarakta revize edildi bundan dolayı motor parçaları birbirlerine uymuyor :cat:
2007 ve sonrasında genel olarak sorun yok

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 21:00
taylan geçmiş olsun . yarın motoru ismailin oraya getir bi bakalım ... ne gerekirse soyler sana

abii cok saoll amaa motorr yurumuyo :(:(

mrock
10 Aralık 2008, 21:01
hyo 125 carıon hyo gt650 gv 650 ben kimseyi yanıltmıyorum gördüklerimi burada herkezle paylaşıyorum.

Siz hyo servislerinin dahi bu kadar göremeyeceği kadar olaylara şahit olmuşsunuz.K.bakma o zaman doğrudur valla nediyim. Ah şu hyolar yok mu al birini vur ötekine!!:queen::queen::queen:

kentacdis
10 Aralık 2008, 21:08
opsiyonel devir kesici satsinlar bari
bircok insan zorluyor yada yag koymuyor...

gerci yag yoksa dkesici olsada farketmez

Ramazan Can
10 Aralık 2008, 21:25
Yazık Ya... Tipine Bakan Bişeye Benzetiyor... Krank Kırıyorsa Ne Işe Yarar..........

mach1
10 Aralık 2008, 22:14
Bence eski sahibi biraz hor kullanmış olabilir,bence kranktan başka parçalarıda hasar görmüş olabilir

< iLk@yy >
10 Aralık 2008, 22:19
kol piston hepsi bi arada değişiyor saten sadece krank tek değişmez :cat:

motor yeniden rodaja girecek parça değiştirdiğin için
motorun rodaj süresinde ilk sahibi dikkatli kullanmamışsa sen ne yapsanda pek fark eden bişe olmaz :cat:

denizcimuzaffer
10 Aralık 2008, 22:21
Arkadaş,

Geçmiş olsun, kalbin kırıktır tahmin edebiliyorum:pale:

Bendeniz buraya birşey eklemek istiyorum. Hyo lardan birine sahip bir kardeşim de Krank Kesmişti? Çok zorladım utana sıkıla sonunda söyledi: motorun yağı kalmamış, o da farkına varmamış. Aksi taktirede motorun krank kesmesi gerçekten çokk zor bir ihtimaldir. Ama yağsız kalan her motorun hazin sonu da bu olur, marka farketmez.:pale:

Benim merakım şu, bu motorlar çok hızla mı yağ eksiltiyorlar? ya da yağ hazneleri çok mu küçük ki yağ eksilttiği ve yağlamayı kesebileceği farkedilemiyor?

yalnız_kurt
10 Aralık 2008, 22:46
Ey gusel kardesım sana daha bır kac gun once msn'de acele etme ve paranı bıraz daha bırıktır tanıdıklardan sana bır hyo buluruz demedımmı nıye acele edıp senın elındekı paraya motor verenden alıyosun.Ana olabıleceklerıde anlatmıstım oysaki...Bır arkadasımız daha ıkı hafta once kırdı krankını su an parcalar geldı toplanıyor su ana kadar cebınden parca ıcın cıkan para 1500 ytl.Kusura bakma ama satan kişi o motoru gerı almaz ben sana saglam verdım kontrol edıp aldın bısey yoktu satış yaptık mal senın dıyecektır ve kanunende haklıdır.Cok gecmış olsun artık kendın toplayacaksın...

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 22:58
Arkadaş,

Geçmiş olsun, kalbin kırıktır tahmin edebiliyorum:pale:

Bendeniz buraya birşey eklemek istiyorum. Hyo lardan birine sahip bir kardeşim de Krank Kesmişti? Çok zorladım utana sıkıla sonunda söyledi: motorun yağı kalmamış, o da farkına varmamış. Aksi taktirede motorun krank kesmesi gerçekten çokk zor bir ihtimaldir. Ama yağsız kalan her motorun hazin sonu da bu olur, marka farketmez.:pale:

Benim merakım şu, bu motorlar çok hızla mı yağ eksiltiyorlar? ya da yağ hazneleri çok mu küçük ki yağ eksilttiği ve yağlamayı kesebileceği farkedilemiyor?

hemde ne biçimm kırıkk be abii =( of of of of :salut: :salut: çok saol abii ayrıca teşekkür ederimm çokk şeyy yazmakk isterimm amaa anla noolur :(:(

mhyen
10 Aralık 2008, 23:09
Büyük geçmiş olsun dostum.Motoru almadan serviste iyice kontrol ettirmeli, yağına, tuzuna baktırmalıydın.Ama neyse artık olmuş olan.Noter satışı yapıp adama parasını da verdiysen geri alması da zor olur.Herşeye iyi taratından bak ama ya çok yüksek hızlarda olup da başına o an gelse napardın?
Tekrar geçmiş olsun:cat:

< iLk@yy >
10 Aralık 2008, 23:18
mehmet senin motora ne oldu ya o defteri dürdüm demişsin :D

dreamdark
10 Aralık 2008, 23:20

Ahh be kardeşim, çok geçmiş olsun. Keşke alır almaz baksaydın motorun yağına.:pale:
Acı bir tecrübe olmuştur maalesef bu sana, bundan sonra 2. el yeni motor alır almaz herşeyine baktırırsın mutlaka..

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 23:28
Ahh be kardeşim, çok geçmiş olsun. Keşke alır almaz baksaydın motorun yağına.:pale:
Acı bir tecrübe olmuştur maalesef bu sana, bundan sonra 2. el yeni motor alır almaz herşeyine baktırırsın mutlaka..

O garanti artık ve çokk saoll çokk teşekkür ederimm :pale::pale: çokk acıı bi tecrübe olduu hemdee =(

< iLk@yy >
10 Aralık 2008, 23:32
bence motoru topla iyi bi rodaj yaptır ve sat benim fikrim bu yönde daha sonra üst modelinden al derim aynı motorun daha iyi durumda olan :cat:

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 23:40
bence motoru topla iyi bi rodaj yaptır ve sat benim fikrim bu yönde daha sonra üst modelinden al derim aynı motorun daha iyi durumda olan :cat:

bakalımm bi fiyatt cıksındaa dostumm.. ondann sonraa rodajını uzun yoldaa da yaparımm benn guzell guzell..

Rigel
10 Aralık 2008, 23:51
Motoru alır almaz redline yapmak nasıl birşey acaba? Üstelik yağına filan bakmadan... Tabii yağına bakmayan adamın lastik havalarına, süspansiyonun, gidonun, jantların, zincirin sağlamlığına bakmasını da beklemiyoruz...

Motosiklet kanımca daha ciddiye alınacak birşey...

Yine de geçmiş olsun. Kaza yapmaman bir mucize senin...

thaii_vtec
10 Aralık 2008, 23:54
Motoru alır almaz redline yapmak nasıl birşey acaba? Üstelik yağına filan bakmadan... Tabii yağına bakmayan adamın lastik havalarına, süspansiyonun, gidonun, jantların, zincirin sağlamlığına bakmasını da beklemiyoruz...

Motosiklet kanımca daha ciddiye alınacak birşey...

Yine de geçmiş olsun. Kaza yapmaman bir mucize senin...

saol ağzıma yuzume sevgii yağdırdınn.. nerden biliyosun yağına bakmadığımı?? alıcaktımm hattaa yasinn abiyle konuştukk Castrol tri zone 10-50 al dedı tamamm dedımm ertesı gunn oldu aksamm arkadasımı alcamm snra evee doncemm motorr kıtlendı krank dagıldı..

istanbulccc
11 Aralık 2008, 00:33
saol ağzıma yuzume sevgii yağdırdınn.. nerden biliyosun yağına bakmadığımı?? alıcaktımm hattaa yasinn abiyle konuştukk Castrol tri zone 10-50 al dedı tamamm dedımm ertesı gunn oldu aksamm arkadasımı alcamm snra evee doncemm motorr kıtlendı krank dagıldı..

Testi kırıldıktan sonra nasihat veren çok olur, ama biraz araştırıp girseydin ya bu işe arkadaşım ben şu an kullandığım motosiklet yok iken senin motosikletinden almayı planlıyor idim fakat distribütör davaları yüzünden bu markadan soğudum ve uzaklaştım iyikide böyle yapmışım. Neyse olan olmuş artık umarım fazla masraf açmadan bu işten kurtulursun yaptırdıktan sonra bile hayır geleceğini sanmıyorum. Yaptırdıktan sonra sat diyeceğim ama alana da yazık geçmiş olsun tekrar.

haso4747
11 Aralık 2008, 00:41
Hocam motor şanzıman dağıtmış olamazmı.Motor olduğu yerde çalışmoyormu.Eğer çalışmıyorsa krakdır ama çalışıyor arka teker kitlenmiş ise şanzıman kitlemiştir.Sen motor yürümüyor yazmışsın ama çalışmıyo yazmamışsın.Bi sorayım dedim.Neyse çok geçmiş olsun olan olmuş.

thaii_vtec
11 Aralık 2008, 00:48
Testi kırıldıktan sonra nasihat veren çok olur, ama biraz araştırıp girseydin ya bu işe arkadaşım ben şu an kullandığım motosiklet yok iken senin motosikletinden almayı planlıyor idim fakat distribütör davaları yüzünden bu markadan soğudum ve uzaklaştım iyikide böyle yapmışım. Neyse olan olmuş artık umarım fazla masraf açmadan bu işten kurtulursun yaptırdıktan sonra bile hayır geleceğini sanmıyorum. Yaptırdıktan sonra sat diyeceğim ama alana da yazık geçmiş olsun tekrar.

tekk sözümm iyikide almamışşın.. kawasaki aldığın için tebrik ederim:):rendeer:

Hocam motor şanzıman dağıtmış olamazmı.Motor olduğu yerde çalışmoyormu.Eğer çalışmıyorsa krakdır ama çalışıyor arka teker kitlenmiş ise şanzıman kitlemiştir.Sen motor yürümüyor yazmışsın ama çalışmıyo yazmamışsın.Bi sorayım dedim.Neyse çok geçmiş olsun olan olmuş.

yokk kardeşş hiçç çalışmıyo.. giderkenn tekeri kitledi zatenn daha çalışmadı