PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motordan düştüm siyah duman atıyor

secretplay
07 Aralık 2008, 22:46
arkadaşlar sakin sakin giderken refüjden bir köpek yola atladı geldi motorun altına girdi kendi öldürdü benide düşürdü motorla 15-20 mt sürüklendim motor yan yattı düştükten sonra motor hala çalışıyodu tabi ben kendimi topladım olayın şokunu atlattım diyene kadar hiç dikkat etmedim motoru yolun ortasından kaldırdım biraz soluklandım motoru bir çalıtırdım motor egzosdan acayip duman atıyor kamyon gibi duman geliyor egzosdan hemen kontağı kapadım biraz bekledim bi yarım saat falan motoru çalıştırdım hala geliyor nedir bu duman yardım edebilirmisiniz?

motor suzuki an 125 hk

karpatkurdu
07 Aralık 2008, 22:48
motosıkletın markası modeli nedır bılgı vermelısınkı yardım bulasın

canercamalan
07 Aralık 2008, 22:48
geçmiş olsun valla bilmiyorum :(

SuPeR BiKe
07 Aralık 2008, 22:50
sakin sakin giderken düşünce 15-20mt nasıl sürüklendin sen yaw...:silent: sorunun cevabını bilen mutlaka çıkacaktır ama senin tamir edebileceğin bir arıza olabileceğini zannetmiyorum servise götürmek en iyisi...

secretplay
07 Aralık 2008, 22:54
40 -50 km hızla gidiyodum kocaman yol araba yok yürüyen insan bile yoktu kaldırımda 40-50 kmde çok koca yolda bişey değil köapk ön terin altına girince motor zıpladı yan yattım sürüklendim fren bile yapamadın 2 sn sürmedi olay

SuPeR BiKe
07 Aralık 2008, 23:01
geçmiş olsun ne diyebilirim.... inş bilen biri çıkar da yardımcı olur. hep bu köpekler yüzünden oluyo zaten....:pr:

Ramazan Can
07 Aralık 2008, 23:05
motor yan yattığı için karteldeki yağ pistonun tepesine ulaşmıştır.. bir süre sonra kesmesi lazım....

vlad1462
07 Aralık 2008, 23:07
motorun bi yerden hava alıyor sanırım. düşünce karbüratör tarafından falan hasar aldıysa yakıt karışımını tam yapamadığından siyah duman attırabilir.
geçmiş olsun bu arada. görünmez kaza işte. intihar eden köpeğide ilk defa duymuş olduk:)

ExTReMa
07 Aralık 2008, 23:09
Yan yattığı içindir arkadaşım biraz kullan geçer

piranha4
07 Aralık 2008, 23:11
Yan yattıgında kısa süreli duman atması normal sayılabilir(boğulmadan veya silindire yağ hücumundan).Bir süre çalışıp bir km kadar gittigin halde hala devam ediyorsa bir ihtimal daha geliyor aklıma;karbüratörde bulunan muhtemel pislik memede ki deliklerin bir kısmını tıkamış olabilir.Buda motora orantısız yakıt gitmesine sebap olursa eksozundan dumanla birlikte güç kaybıda normal dir... Diye düşünüyorum.Umarız önemli bir şeyş yoktur.Düştükten sonra kalktın;İlk neya baktın...Kendine mi motora mı:queen::queen::queen:Bu arada geçmiş olsun.Birker benimde başıma biraz daha hafifi geldi.Her zaman peşime takılan köpegi aldatma amaçlı farları kapadım(ışıgı görünce atlamasın diye)Beni kekledi keklemesine de meger sesine atlıyormuşşşşşşş,,,,ışıkm olmadıgından olsa gerek kendini bir anda lastigin önünde buldu bi fren o koydu bi fren ben çarpıştı lastikle ama altına almadan durdu maotor kuyrugunu kısıp ince bir inlemeyle kaçtı gittti.

secretplay
07 Aralık 2008, 23:17
Yan yattıgında kısa süreli duman atması normal sayılabilir(boğulmadan veya silindire yağ hücumundan).Bir süre çalışıp bir km kadar gittigin halde hala devam ediyorsa bir ihtimal daha geliyor aklıma;karbüratörde bulunan muhtemel pislik memede ki deliklerin bir kısmını tıkamış olabilir.Buda motora orantısız yakıt gitmesine sebap olursa eksozundan dumanla birlikte güç kaybıda normal dir... Diye düşünüyorum.Umarız önemli bir şeyş yoktur.Düştükten sonra kalktın;İlk neya baktın...Kendine mi motora mı:queen::queen::queen:Bu arada geçmiş olsun.Birker benimde başıma biraz daha hafifi geldi.Her zaman peşime takılan köpegi aldatma amaçlı farları kapadım(ışıgı görünce atlamasın diye)Beni kekledi keklemesine de meger sesine atlıyormuşşşşşşş,,,,ışıkm olmadıgından olsa gerek kendini bir anda lastigin önünde buldu bi fren o koydu bi fren ben çarpıştı lastikle ama altına almadan durdu maotor kuyrugunu kısıp ince bir inlemeyle kaçtı gittti.

ben yerden kalkmadan kollara bacaklara bi baktım kırık varmı diye elimle bi yokladım baktım bişey yok kalktım ayağa bi baktım heryer cam kırığı allah dedim motor gitti motorun yanına gittim kontağı kapadım kaldırdım baktım kırılan hiç bi parça yok demirin üstünde sürüklenmişiz heralde benden önce de bi kaza olmuş orda cam kırıkları vardı köpak öldü ben yaralandım :d

osmanba
07 Aralık 2008, 23:31
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Biz mahalle arasında iki motosiklet birinci viteste arka arkaya giderken önümdeki arkadaşın önüne atlayan köpek motosikletin devrilmesine ve arkadaşin kaşı gözünün tamir görmesine neden olmuştu. Sizin motosikletinizin duman atmasının sebebi; Yan yatması esnasında karbüratör içinde bulunan benzinin hava filitresine akması ve filitre gözeneklerinin tıkanarak hava alamamasından kaynaklanan dengesiz karışım sonucu duman atmasına neden olabilir. Hava filitresini kontrol edin veya filitresiz olarak çalıştırın duman kesilirse filitre artık tıkanmış ve yenisi ile değiştirilecek demektir. Umarım çözüm bu olur.

alp_tunay
07 Aralık 2008, 23:44
Yan yattığına karterdeki yağın emme sübaplarından sızması sonucu eksozdan birsüre duman atması normaldir.... Korkmadan binebilirsin.... Kesicektir... :cat:

secretplay
08 Aralık 2008, 10:45
arkadaşlar motoru sabah çalıştırdım duman falan yoktu heralde dediğiniz gibi bir sorun oldu hepinize çok teşekkür ederim

mach1
08 Aralık 2008, 18:29
Yan yattığı için benzin patlama odasına akmıştır ve boğulmustur biraz kullan geçer:)

ersinpolat
10 Aralık 2008, 17:53

ben dustugumde kalkıp direk motora bakmistim :) yardima gelenler bosver motoru sende bisey varmi diyolardi..

dorlion
15 Aralık 2008, 20:03
geçmiş olsun, benim de önüme bir köpek atlamıştı, yalnız ben köpeği öldürmemek için tarlaya girmiştim :queen: şaka bi yana bazı cahil (!) köpekler önümüze atlayabiliyor :) iyisin ya, önemli olan o... motoru büyüttüğüm zaman, piyasada "dazer" adıyla satılan köpek kovuculardan alıp far düğmesinin yanına monte etmeyi düşünüyorum, aklında bulunsun...:cat: