PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karbüratör ayarı

gokhan_m
07 Aralık 2008, 19:02
arkadaşlar benim motor 150 lik scooter var bende otamatik vites karbüratör tıkandı gittim servise temizlettim şimdi eskisi gibi çalışmıyor kalkışta hareket ettimi 10km de buguluyo sanki benzini yakmadan atıyo motor hızı gazverdigim halde oldugu yerde kalıyor sonra düzeliyor bide eskisi bigi degil sesi degişti motor yırtınıyo çok bagırıyor egzos saglam kaçak yok hava filitreside yeni degiştim sorun nerde olabilir acaba şimdiden konuya cevap verenlere teşekkür ederim

THE_LANCET
07 Aralık 2008, 19:06
Karbüratör ayarları bozuktur. Tekrar gidip durumu anlat servise. Siz karbüratörü temizledikten sonra motor sorun çıkardı de... Düzeltmeleri gerekir. Olmazsa usta bir tur atıp denesin. Sorunun ne olduğunu daha iyi anlayabilir.

gokhan_m
07 Aralık 2008, 19:23
öle yapıcamda servis uzak gitmek gelmek sorun oluyor kendim yapabilecegim bişeyse ben yapim diyodum

hurricane_cbr
07 Aralık 2008, 19:39
benim karbüratörde de hava ayarı yapılan vida yapışmış yani ayar yapılamıyor ne yapılacak bu durum hakkında yardım edecek biri var mı acaba?

E-M-R-E
07 Aralık 2008, 19:49
yaa bu huyuma sinir oluyorum ama scutur değil de scooter olacak :cat:
servis ne kadar uzak olursa olsun yakıcakğın benzin ne olucak ?
yanlış bişey yapma sonra gerekirse servisdekiler de binsin denesin motoru arızayı anlarlar karbüratör ayarını iyi yapamadılar herhalde..

gokhan_m
07 Aralık 2008, 20:15
haklısın en saglamı servis ama iş nedeni ile zamanım olmuyor işe giderken motorla gidiyorum servise gitmem için bir gün izin almam gerekicek izin almakta cok zor vermiyo adamlar

motorhocası
08 Aralık 2008, 15:11
İnce uçlu düz tornavida ile hava ayar vidası tam sıkılır sonra motosiklet modeline veya hava sıcaklık farklarına göre 2,5 ila 3 tur arası gevşetilerek ayarlanılır.

gokhan_m
08 Aralık 2008, 21:40
sagolasın adaş bi deniyelim inşallah işe yarar