PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsikletim komple yandı lütfen yardım

Sayfa : [1] 2

iyireklam10
04 Aralık 2008, 19:12
arkadaşlar bu sabah 6 sularında honda cbr 125 r marka motorsikletim tahminen elektrik kontagından çıkan yangın sonucu tamamen yandı
polisi ve olayyeri incelemeyi çagırdım gerekli tututanakları tutturdum onalrda

kısa devre sonucu yandıgında hem fikirler
motorsikletimin garantisinin bitmesine 7 ay var ve kaskosu yok
bu teknik bir arızaya girdiğinden bunu hondanın karşılaması gerekmiyor mu:*
honda türkiyeyi aradım motoriskleti incelememiz gerek fakat muhtemelen
bu tip bir arızayı garanti karrşılamaz dedi
sizce bu doogrumudur sonuçtra garantisi teknik vede mekanık olarak bize satılıyor
eger öyle yaparlarsa yarın dava açacagım
görüştüğümde ilk dakikada dahi
çamura yattılar gibime geliyor
sizce acil cvp bekliyorum :?

aşağıdayanmadan önceki hali ve yangından snrak reismleri mevcut
bu konuda en dogru ne yapabilirim fikirlerinizi bekliyorum....

SilentScream
04 Aralık 2008, 19:19
bence ödemeleri gerekir sonuçta o arızanın çıkmaması gerekiyordu ve bunun sonucu motorunuz yanmış , bence işin peşini bırakma , teknik arızadan yandığını istpatlarsan muhtemelen sen haklı durumda olursun...

mondi.playturk
04 Aralık 2008, 19:41
iyireklam10 üstadım aynı olay benım başımada geldi sigara almaya gittim 1 km lik yol eve gerı dondum motosikletim kablolar yuzunden yanmaya basladi konjektor yanmış elektrik sisteminden bana dedigi su sigorta atmış tamam garantiye giriyor demek sigorta yanmasaydı girmiyecekti sonra motorumu gıcır gıcır yaptılar 1 haftaya kamadan geri verdıler 1 kuruş bile almadılar butun kablo sistemleri komple yenılendı yanan plastıkler gibi onu odemeleri lazım iyice zorla olmazssa dava ac ama genede sen bılırsın..,

ben bu siteye böyle tanıştım motorum ilk yanmasıyla sitedeki arkadasların tavsiyeysiyle motora para vermekten yırrttım garantıye gırı demek benım konuşmalarımı soyleseydım gırmıyecektı sitede buyuk ustalar var sanırım yardımcı olacaklardır bana oldukları gıbı...

iyireklam10
04 Aralık 2008, 20:45
şiMDİ ALDIGIM YER FABRİKAYA TELEFON AÇACAK BENİM SADECE KABLOLAR DEĞİL ARKADAŞIM AKU TARAFI ÖN KAFA MTORDA KUYRUK DIŞIND PLASTİK KALMAMAIŞ cayı cayır yandı reismelri aşağıda...
yarın devam edicem olmazsa dava edicem

yanmadan önceki hali çizik bile yok
http://lh5.ggpht.com/_N9tVH5PNOrQ/R9lP4H__nxI/AAAAAAAABtk/J50AfOKiuzg/s800/PIC_0337.JPG

sonraki hali

http://lh3.ggpht.com/_N9tVH5PNOrQ/STgWyfUBioI/AAAAAAAACKs/ky9Z2w4Q3Yg/s800/Dilek-0027.jpg

http://lh5.ggpht.com/_N9tVH5PNOrQ/STgWyw4pzJI/AAAAAAAACK0/pG2hOwpyiDo/s800/Dilek-0030.jpg

yinede konuda bilgili arkadaşlardan bilgi bekliyorum lütfen yardımcı olun kredisiyle birlikte bana 7000 ytl ye maal oldu
olay yeri inceleme raporum var polisede tutanak tutturdum hondadan gelecek servis elemanlarını beklemekteyim ama aldıgım yer karşılamayabilirler dedi
yine müşteri temsilciside oda garantiye girmeyeiblir dedi çelişkili konuştular

maviergün
04 Aralık 2008, 20:51
Öncelikle geçmiş olsun. Garanti kapsamında tazmin etmeliler,
aksi halde dava açarsın, hukuki süreç uzun sürecektir ama
peşini bırakmazsan sonuç elde edersin, kolay gelsin.

VaScO1925
04 Aralık 2008, 20:51
abi geçmiş olsunda bu motor bu kadar yanasıya kadar sen nerdeydin :silent:

GKN
04 Aralık 2008, 20:56
çok geçmiş olsun yaa.. gerçekten zor bi durum..
en net bilgiyi garanti belgen ve ruhsatınla beraber, motorun resimlerinide çekip elindeki tutanaklarıda alıp Tüketici Hakları Derneğine giderek alabilirsin:cat:

iyireklam10
04 Aralık 2008, 20:59
abi geçmiş olsunda bu motor bu kadar yanasıya kadar sen nerdeydin :silent:

yanma ortalama 20 dk sürdü yanma kafa bölgesindn başlamış dun geceninde istanbulda rüzgarlı olması nedeni ile
ve benzini yeni doldurmuş olmam nedeni ile bnzin deposunun altındaki plastik eriyince bütün ebnzin motorsun üstüne aktı ve söndürmek imkansız oldu
sabah 6,30 da yandı yani yapabilecek bişey kalmamıştı su ile söndürmek zor ve imkansızdı
zaten benzin kısmı devreye girdiğinde iş işten geçmişti ..

Maverick35
04 Aralık 2008, 21:00
Arkadaşım, çok geçmiş olsun.
İnşallah, zararını tazmin edip, sana, yeni bir motor verirler.

2003 yılında buna benzer bir olay, arabayla başıma gelmişti.
Arabanın (Doğan L vardı o zaman), sol ön kapıdan birden bire bir duman bir koku.
merkezi kilitin motoru yanmaya başladı.

Arabada yangın söndürücü vardı, çıkardım söndürdüm.

O zaman için yangın söndürücüye iyi para vermiştim, arkadaşlar, dalga geçmişti.
Ama, o yangın söndürücüyü almasaydım, para vermeseydim, araban yanıp gidecekti.

Arkadaşlar, demek ki; bir yangın söndürücü de motorlarda bulunacak.
Bu olayın, yarın bizim başımıza gelmesi işten değil.

cmüco
04 Aralık 2008, 21:01
Geçmiş olsun,olay yeri incelemede teknik hatadan,kısa devre sonucu yandığına dair rapor tutmuşlarsa pes etme önce güzellikle alttan alarak halletmeye çalış olmadı dava açarsın

ERYİLMAZ
04 Aralık 2008, 21:05
çok geçmiş olsun arkadaşım. en güzeli GKN arkadaşın da yazdığı gibi tüketici mahkemesine gitmek olur.

mach1
04 Aralık 2008, 21:06
10 dakikada bu kadar yanabilir:cat:Geçmiş olsun

iyireklam10
04 Aralık 2008, 21:11
olay yeri yandıgına dair reismleri çekti bir kasıt unsuru görmediğini ama motorun bilirkişinin incelemsi gerektiğini söyledi kimseden şüphlenmediğime ve kontaktn yanmış olma ihtimalinin kısa devre sonu kabloların tutuşmuş olmasının nedeninin önce kafadan başlamış olması ve kafa trafının tmamen yanmasından dolayı bir kundaklama söz konusu değildi zatne yapacak kimsede yok öyle birşeyi bulundugu m yerde zaten polislerde kabloları görünce muhtemelen elektrik arızası dedi hem ifadem hemde olay yeri inceleme raporu var yarın güzellikle haleltmeye çalışagım olmdı motorsikletimi götüreceğim çekici ile hondaya bilirkişi gelip bakacak eger sonuç vermezse ozaman dava açmayı düşünüyorum daha ödemesi ve garantisi bitmeden yandı

ya üstünde olsaydım bukadar seri yandıktan sonra bende yanabilirdim giderken yansa
ozaman maddi ve manevi tazminat davası açacağım hondaya

aYe
04 Aralık 2008, 21:13
Dostum eğer, xenon, beyaz ampül, alarm montajı v.b. bir şey için motorununa elletmediysen(ki yaptıysan inceleme sonucu bunu bulurlar), yani motor tamamen orjinalse ki büyük ihtimalle öyle, %100 garanti kapsamında, sabırlı ol ve azimle Honda fabrika ile ve diğer arkadaşlarında dediği gibi Tükoder ile görüş.

Ne demek elektrik tesisatı garanti dışı?, olurmu öyle şey, elektrik, yol, su, lastik garanti dışı... e ne garanti içi?

Ikınıp kıkınıp sıfır motor alacaksın 7. ay olmadan yanacak...

Şahsen çok sevdiğim, güvendiğim Honda'dan soğumaya başladım...

iyireklam10
04 Aralık 2008, 21:16
bakımları düzenli olarak yapıldı..

12,000 bakımı bir kaç ay önce yapıldı 16,000 çin yılbaşını bekliyordum orjinaline hiç bir şekild dokunulmadı
patlayan lanbasını dahil çok kolay değiştirebilecekken yinede ne olur ne olmaz diye servisinde değiştirttim

motorun 2 yıl garantisi yada 30,000 km garantisi var ve bitmesine daha 7 ay var
14,700 lerde falandı km si

lijoluna
04 Aralık 2008, 21:21
çok geçmiş olsun kardeş umarım zararını tanzim edersin

kocaadam
04 Aralık 2008, 21:26
geçmiş olsun kardeşim... seni net anlıyorum ama yapacak bir şey yok. garantiden halledemiyorsan, kesinlikle kadere bağlamadan davanı aç bence de. aynı şey başıma gelse, maddiyattan çok manevi olarak çökerdim sanırım ama sen güçlü ve sabırlı ol, bence her durumda zararın telafi edilecektir.

iyireklam10
04 Aralık 2008, 21:28
geçmiş olsun kardeşim... seni net anlıyorum ama yapacak bir şey yok. garantiden halledemiyorsan, kesinlikle kadere bağlamadan davanı aç bence de. aynı şey başıma gelse, maddiyattan çok manevi olarak çökerdim sanırım ama sen güçlü ve sabırlı ol, bence her durumda zararın telafi edilecektir.

inşallah bir ümitle onu bekliyorum inanın yandı gitti diye üzülmekten çok daha çiziği bile olmadan HONDA ya güvendiğimden dolayı seçmiş oldugum almışken kaliteisiolsun sorun çıkartmasın diye aldıgım motoriskeltimi öyle cayı cayır yanarken gördüğümde yıkıldım desem yeridir...

Honda ile yarın grüşmelere başlayacgız...

kymcOcUk
04 Aralık 2008, 21:34
sakince durumun süreçlerini tamamla en sonunda istediğin olmazsa adli olaya dönüştürüsün ...

karmacoma
04 Aralık 2008, 21:42
Honda gibi bir markanın böle bi ayıbı örtbas etmek için koşarak seni bulup yeni bir motor vermesi gerekir bence, elindeki resimler bir cbr parasından çok daha fazla zarar verecek kadar kötü reklam olur onlar için,

satış danışmanı, müşteri öpücüsü, dış kapı mandalı ile değilde ulaşabildiğin en yukardan (0 212 23 HONDA gibi) (http://www.honda.com.tr/motosiklet/contact.htm) sesini duyurmaya başla

bu arada valilik ve kaymakamlıklarda bulunan tüketici hakem heyetine de danış bence, firmayı alttan alarak tatlı tatlı konuşma aşamasında işine yarayacak etkili bilgiler alırsın belki :wiinkk:

Geçmiş olsun , resimlere bakınca içim parçalandı.

ruckerpark
04 Aralık 2008, 21:43
dostum çok geçmiş olsun sonuna kadar yanındayız :)

iyireklam10
04 Aralık 2008, 21:45
Honda türkiyeyide aradım
ordaki arakdaşında böyle bir konud tam bilgisi olmadıgından bu tüketici sorunu oldugundan karşılamayabilirler size bir çekici gödnerelim
ücreti 50 ytl dedi
deidm neden para veriyorumki nasıl hzmet bu şuanki sorun tüketici sorunu görünüyor bizden kayanklı görünmüyor dedi oyuzden parasını + kdv alırız dedi

oyuzden bende o görüşmeden sonra bir kaç avukat arayışı içine girdim faakt prosedürü ve tam detayı bilemdiğimden bilgisi olan arkadaşlar için size danışmak isteidm yarın sonu alamazsam kaymakamlıg ve hakem heyetine gideceğim bilgi alacagım gerekirsede bir avukat aracılığı ile dava açacagım inşallah HONDA bu aşamaya gelemden magduriyetimi giderirtek temennim o

E-M-R-E
04 Aralık 2008, 22:04
fotolar çok can sıkıcı ya düşünüyorum da evlat acısı gibi öncelikle geçmiş olsun . .
ödemek zorunda burda haklısın kimse kendi motosikletini kundaklamaz ispat ettikten sonra kazanırsın daavayı

ahmet93
04 Aralık 2008, 22:13
Geçmiş olsun bendce de ödemeleri gerekir

iyireklam10
04 Aralık 2008, 22:20
Ödemezlerse benim gibi HONDA kullanan arakdaşlarla gidip Oturma eylemi yapıcam hondanın kapısında ..

zaten bir kundaklamadan bahsedemezler deliller kundaklama üzerine değil
ayrıca bir motoru kundaklayacak olsanız kafa kısmınımı yakarsınız yoksa benzin döküp motor kısmını yada koltuk kısmının altnımı motora zarar vermek için ..?

mtorsiklet kafa kısmında 1 plastik dahi kalmamış göstergeler ibreler koskoca kafa grenajı erimiş çamurluk sonra eriyen parçalar deponun altınadogru anmya devam etmiş depoda yanınınca geriye dogru hızlı bir yangın başlamış motorsikelt KAFA kısmından muhtemelen kablolardan elelktirik almış .. benim düşüncem ve resimlerde görünen böyle..
Zaten benzin alev aldıgında ben deponun patlamasından korktum okadar çok alev çıkıyorduki ve gürültülü bir şekilde ..
söndürme aşamasında saçlarımın bir miktarı yandı...

muto
04 Aralık 2008, 22:28
Büyük geçmiş olsun, çok sinir bozucu bir olay. Bence de diğer arkadaşların da dediği gibi haklarını kesinlikle aramaya bak.
Tekrardan geçmiş olsun.

tatlisert45
04 Aralık 2008, 22:30
Honda gibi bi firma umarım böyle bi arızayı kullanıcı hatası demez herhalde cok geçmiş olsun...

iyireklam10
04 Aralık 2008, 22:34
Honda gibi bi firma umarım böyle bi arızayı kullanıcı hatası demez herhalde cok geçmiş olsun...

bir motorsikletin böyle yandıgına ilk kez şahi oluyorum HİÇ Bİ MODİFİYE YAPILMADI ve kullanıcı hatsı olması normal koşullarda imkansız
çünkü oynanmadı. motoriskelt sabah 6,30 esnasında ruzgarında yogun olmasından kaynaklanan ve bir muhtemelen kısa devreden ale valdı ve andı böyle bir drumda kullanıcı hatası durup duruken alev alan motorsikeltte sizce olaiblir mi:?

ki alalh korosuun130-140 km hızla giderken yansa inanın yangın esnasında çıkan alevleri görseniz benzinide etkisi ile 2 nci kata kadar ulaşıyordu
siz durana kadar çoktan ölmüş olurdunuz..

tek temennim hondanın suçu üstüme yıkmaya kalkmaması ve dürüst davranması
yarın servise götürücem ve bilir kişi gelip inceleyecek

tatlisert45
04 Aralık 2008, 22:41
kardeşim umarım motorun yenilerler seni üzmek için söylemiyorum ama bu iş kolay olmuycak herhalde daha öncede böylede bi olay duydum olay çözülene kadar cocuğun anasından emdiği süt burnundan geldi yani arkadaşımın anlattığına göre,allah yardımcın olsun cok cok geçmiş olsun...

mhyen
04 Aralık 2008, 22:47
Çok büyük geçmiş olsun.O an yaşadıklarınızı kestiremem ama az çok tahmin edebiliyorum:pale:
Umarım Honda gibi büyük bir firma sizi yarıyolda bırakmaz.Sonuçlarını yine buradan yazarsanız seviniriz.

Tekrardan geçmiş olsun...

iyireklam10
04 Aralık 2008, 22:50
Yarınki görüşmelerim ardından gelişmeleri yazacapım eger aksişeyler söylerlerse nasıl davranmam gerekitği konusnda budan sizle tekrar bilgi paylaşımı yapacağım...

Kartal23
04 Aralık 2008, 23:31
Büyük geçmiş olsun. Motorunuzun yanmış resimlerini görünce içim bi tuhaf oldu. Herkesin her an başına gelebilecek bir olay doğrusu.

Dikkatimi çeken diğer birşey motorunuz merdiven boşluğunda sanırım merdivenleri gördüm. Dua edinde eve yangın sıçramadı... Benzin sonuçta akar ve yanarak ilerler... Allah daha büyüğünden korusun...

iyireklam10
04 Aralık 2008, 23:37
yanında kömürlük vardı orası tutuşmamış olması en büyük şanstı zaten

Mr.Şükoo
04 Aralık 2008, 23:43
Slm.Kardeşim çok büyük bi tehlike atlatmışsın bununla geçmiş olsun yol'da giderkende olabilirdi verilmiş sadakan varmış.koskoca Honda markasının böyle bir kazada garanti kapsmı olmaz!a getireceğini sanmıyorum,yanında olacaklarından eminim.Yapabileceğimiz,elimizden gelecek bir şey varsa sevinirim.Tekrar büyük geçmiş olsun..Şükoo.

Kartal23
04 Aralık 2008, 23:43
yanında kömürlük vardı orası tutuşmamış olması en büyük şanstı zaten

Haklısın... Resmen faciaya ramak kalmış...
Bayram üstü bi fakire sadaka ver... Allah kurtarmış...:cat:

GorkeM
04 Aralık 2008, 23:46
Çekici konusunda... Dedikleri gibi tüketici hatası olup olmadığını bilmedikleri için haklı olarak çekici parası alırlar. Fakat eğer garanti kapsamında çıkarsa çekicinin parasını talep etme hakkınız var ve size geri ödeme yapılır...

iyireklam10
05 Aralık 2008, 00:17
orasını yarın anlıycaz yarın motoru servisine bırakıcam inceliyecekler çamura yatmazlarsa kontak olduğu anlaşılacak

istanbulccc
05 Aralık 2008, 00:57
Bu herkesin başına gelebilir geçmiş olsun insanlar neden çin motosikletlerini değilde japon motorsikletlerini tercih ediyor kalite ve güvenlik için sonucu buraya yazarmısın sonuca göre bir sonraki motosikletimin Honda olmamasını bile düşünebilirim.

uggus12
05 Aralık 2008, 01:16
Çok geçmiş olsun kardeşim sonuçları bekliyoruz..

GorkeM
05 Aralık 2008, 01:30
Bu herkesin başına gelebilir geçmiş olsun insanlar neden çin motosikletlerini değilde japon motorsikletlerini tercih ediyor kalite ve güvenlik için sonucu buraya yazarmısın sonuca göre bir sonraki motosikletimin Honda olmamasını bile düşünebilirim.

Çin veya Japon veya İtalyan yada Alman farketmez dediğin gibi bu tür şeyler herkesin başına gelebilir.
Tabi elektrik bağlantıları iyi yalıtılmamış kalitesiz sistemlerde bu oran çok daha yüksektir. Ve bazı çin mallarının çok baştan savma elektrik sistemleri olduğunu gözlerimle gördüm.

Eski motorumu baştan sona sökmüştüm ve cbr'ın elektrik sisteminin kalite konusunda bir sorunu olmadığını söyleyebilirim.

Fakat tabiki bu hiçbir zaman sorun yaşamayacaksınız demek değildir. Dünyanın en kaliteli motorunu alsanız bile bu sorun çıkartmayacağı anlamına gelmez.

200-250 milyon dolarlık boeing sorun çıkartabilirken bir motosikletin çıkarması çok ilginç bir şey değil.

Fakat kendi kendine oluşmuş ise bu sorun , Honda'nın da bu motoru garantiye sokması gerekir diye düşünüyorum.

CaBRioLeT
05 Aralık 2008, 01:42
geçmiş olsun .................

kartalizma07
05 Aralık 2008, 02:08
geçmiş olsun. yazık olmuş. hakkını ara kardeşim, yoksa karşılığını alamazsın. umarım halledersin.

THE_LANCET
05 Aralık 2008, 03:55
Çok pis yanmış. Umarım hakkın olanı alabilirsin.

Lucas
05 Aralık 2008, 05:26
Geşmiş olsun, aYe zaten belirtmiş, motoruna orjinal olmayan hiç bir ekleme yapmadıysan, ve motorunu herhangi biri gelip yakmadıysa (Bu motorun ve olay yerinin detaylı incelenmesinden sonra kesin belli olacaktır) o motorun 2009 modelini sana ücretsiz vermek yada zararını son kuruşuna kadar karşılamak zorundalar. Hakkını sonuna kadar ararsan, bu günler sana ileride heyecanla anlatacağın sonu mutlu sonla biten bir anı olarak kalacaktır.

Shrieker
05 Aralık 2008, 05:41
Büyük geçmiş olsun :cyclopsan

Umarım Honda adına yakışanı yapar.

iyireklam10
05 Aralık 2008, 10:05
şuan aldıgım yerle görüşüyorum fabrikasındaki yetkili kişiye ulaşmaya çalışıyorlar muhtemelen inceleme için motorsikleti göndereceğim ..
ama sonuç ne oalcak bilmiyorum açıkçası banada atabilirler sıyrılmak çin suçu başka bişeyde olabilir
dunden beri honda ile görüşüyorum fakat daha net bişey söleyen olmadı motorsiklet yandıgı gibi duruyor orda

sabah sigortasına baktım atmışmı yanmışmı kısa devreden diye fakat sigorta yangında akunun ust tarafı ile birlikte eriyip yapışmış oraya..

kaskşart
05 Aralık 2008, 10:25
Kardeşim moralini bozma bunlar muhtemelen çamura yatacaklar ama mahkeme yoluyla zararını karşılarsın biraz uzun sürer o ayrı geçmiş olsun

Deryali
05 Aralık 2008, 10:35
yaw bura yeri değil ama benim hondanınad alttaki ayaklığın sağ taraftaki koca vidası uçmuş motoru ayaklığa alıyorum motor yan yatıyor eğilip baktım vida yok. Şimdi ben gidip bakımlarında neden vidalarını kontrol etmiyorsunuz diye o vidayı beleşe taktırtabilir miyim :)

clemenze
05 Aralık 2008, 10:49
Büyük geçmiş olsun. Motosikletin üzerindeyken böyle birşeyin olmaması sevindirici..Yanlız sana tavsiyem bu gibi durumlarda ihtiyatlı olman, çünkü bu tip konularda satış sonrası hizmetler durumu farklı yorumlayabilir(tabiki önce kullanım hatası varmı yokmu diye yoklayacaklardır. Fakat motosiklete extra herhangi bir şey eklemediysen bir şekilde lehine sonuçlanacaktır kanaatindeyim. Ayrıca Suzuki sempatizanı olarak hemen kullandığın markanı gözardı etme, çünkü bu tip işler fırından ekmek almaya benzemiyor:bounce:

yucika
05 Aralık 2008, 10:50
Mahkeme yolu biraz uzun ve sıkıntılı olabilir nacak yine de sonuca ulaşman mümkün. Hem Tükoder le hemde kaymakamlıklardaki hakem heyetiyle görüşmeni tavsiye ediyorum. Tükoder burada yaptırım gücüne sahip değil ancak sana avukat temin edebilirler ve hukuki destek sağlayabilirler. Bir de son müracaay yeri olarak ankarada sanayi bakanlığında tüketici masası var. Sanayi mallarında oluşan sıkıntılarda sorunu burası çözüyor. Buranın aldığı kararı firmalar uygulamakla yükümlüler. Honda servisinde gelen bilir kişi kendi elemanlarıysa kullanıcı hatası diyebilir. Ancak sende polis ve olay yeri incelemenin raporlarına dayanarak mahkeme tarfından bağımsız bir bilirkişi atanmasını isteyebilirsin. Mahkemeye de gitsen sonuçta bilirkişi raporuna göre kara verilecek. Bilir kişi incelemesi sırasında mutlaka motorunun başında bulun.