PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Cok Benzin Yakiyor

canicellat
03 Aralık 2008, 09:25
Gunaydin arkadaslar motorum gercekten cok benzin yakiyor bu konuda bana yardimci olmanizi istiyorum.Motoru ilk calistirdigim zaman boguk sekilde calisiyor ve kara duman atiyor 1-2 dk elimi gazda tuttuktan sonra geciyor ve cekisi dustu eski performansini vermiyor bana bunun sebebi nedir acaba lutfen yardim edermisiniz????

yucika
03 Aralık 2008, 10:37
Büyük ihtimalle hava filtren tıkalı. Zengin karışım siyah renkli dumana yol açar.
Hava filtresini ve bujini değiştirmen faydalı olur.

yürekçe
03 Aralık 2008, 10:46
HAVA YARAI
KARBÜRATÖR AYARI

bi baktırıver :)

muratcan7
03 Aralık 2008, 11:12
Yukarıdaki yanıtlara alternatif olarak ;

Aldığın benzinden kaynaklanabilir.

teknoali
03 Aralık 2008, 12:14
bencede hava filtresine felan baktır,

erdemd
03 Aralık 2008, 12:17
yükarıdakiler olabilir belki sübap ayarında bozulmuş olabilir.

canicellat
03 Aralık 2008, 12:48
hava filtresi ve buji yeni degisti benzinden kaynaklanicaginida zannetmiyorum subap ayarina yeni baktirdim

hava ayarindan olabilir mi???

Deryali
03 Aralık 2008, 12:54
Motorunu değiştir bence ikinci el japon al.

canicellat
03 Aralık 2008, 14:33
Motorunu değiştir bence ikinci el japon al.

ben ne alicagimi sormadim benim butcemi bu motor yetiyor lutfen dusunerek yazalim birazz

Deryali
03 Aralık 2008, 15:11
ben ne alicagimi sormadim benim butcemi bu motor yetiyor lutfen dusunerek yazalim birazz

..bu şekilde tepki vereceğini bildiğim için bunu bilerek yazdım. Burada sana ne söylense boş. Yine bildiğini okursun.

canicellat
03 Aralık 2008, 15:46
..bu şekilde tepki vereceğini bildiğim için bunu bilerek yazdım. Burada sana ne söylense boş. Yine bildiğini okursun.

biliyorsan nie yaziyorsun benim yazdigimi gormek cok mu hosuna gidiyor. Kimin bana ne soyledigi seni ilgilendirmezz kafama yatar bende onu okurum o seni ilgilendirmezz....

Deryali
03 Aralık 2008, 16:14
:) . haklısın. hata işledim. banane senin çinli motorundan. Bugun fazla benzin yakar yarın fazla yağ yakar... Çilesi hiç bitmez çinlinin. Alanlar bin pişman olur ama kendi motoru bi kere laf söyletmez bile bile çeker çilesini...

muratcan7
03 Aralık 2008, 16:35
Servisi varsa veya anlayan usta ona götürmeyi deneyin derim. Buji falan değişmiş olabilir ama takılan bujide sorun da olabilir.

mach1
03 Aralık 2008, 19:04
:) . haklısın. hata işledim. banane senin çinli motorundan. Bugun fazla benzin yakar yarın fazla yağ yakar... Çilesi hiç bitmez çinlinin. Alanlar bin pişman olur ama kendi motoru bi kere laf söyletmez bile bile çeker çilesini...

O siyah dumanı senin Honda da atabilir alttarafı karburatör ayarı ve buji.:farao:

canicellat
04 Aralık 2008, 09:14
O siyah dumanı senin Honda da atabilir alttarafı karburatör ayarı ve buji.:farao:

sagolasin arkadasim guzel lafti :))))

yucika
04 Aralık 2008, 10:22
Buji ve hava filtresi değiştiyse karbüratör ayarı yaptırman gerekiyor. Birde otomatik jikle varsa (var mı yok mu bilmiyorum senin motorunda) arızalanmış olabilir.

cooper061
04 Aralık 2008, 10:36
Çok yakıyosa sat minübüse bin :P