PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Krom Parlatıcı ve Cila

Huysuz
02 Aralık 2008, 23:07
MErhaba Arkadaşlar,
Kış geldi birçok motor garajlara kalktı birçoğuda kalkmak üzere,
Bende garaja çekmeden önce kendimce 1-2 uygulama yapmak istiyorum motora,
Zincirin temizlenmesi ve yağlanması gerekiyordu bunu hallettim,

Bunun yanısıra krom kısımları korumak, parlatmak maksatlı bir ürün ve Cila sürerek motoru bu şekilde bırakmayı düşünüyorum.

Daha önce krom parlatıcı ve cila kullanmadım, birkaç firmadan ürün buldum bunlar hakkında bilgisi olan kullanan varmı veya önerebileceğiniz ürünler varmı?

Benim bulduklarım:
REX krom temizleyici ve parlatıcı
Automix krom temizleyici ve parlatıcı

Birde:
ÇBS BELCO TEFLONLU MOTORSİKLET CİLASI 250 ML

Bu ürünleri kullanan varmı veya tavsiye edebileceğiniz ürünler varmı...
Yorumlarınızı bekliyorum..

ferotr
02 Aralık 2008, 23:16
o'kadar detaya girmene gerek yok bence..motosikletini garaja bırakmadan önce bir pasta cila çek yeterli olur bence ... ben cilayı cbs pastayıda dyo kullanıyorum ve gayette memnunum...

Levsy
02 Aralık 2008, 23:37
Ben krom parlatıcı/temizleticiyi (markasını şu bilmiyorum, evde duruyor) egzozdaki ayakkabı tabanı yanık izlerini temizlemek için kullandım ve iyi sonuç aldım. Ama kışın kaldırılacak bir motosikletteki koruyucu etkisi konusunda bir fikrim yok, ancak muhtemelen bir koruyucu tabaka oluşturuyor, cila özelliği de var çünkü.

E-M-R-E
02 Aralık 2008, 23:46
bende krom olmadığı için kullanmıyorum . . ama cila kullanıyorum temiz oldumu motorumu daha çok seviyorum :mrgreen:

Huysuz
03 Aralık 2008, 01:42
Bilgiler için Teşekkürler.

mrock
09 Aralık 2008, 14:37
kromların durumu iyise koruma amaçlı yapacaksan, bildiğimiz otomobil cilasını temiz yüzeye sürerek üstübü ile sert ve oval haraketler yaparak dağıt, iyice yedir.Kolay gelsin :))

mourndare
09 Aralık 2008, 15:19
bende krom olmadığı için kullanmıyorum . . ama cila kullanıyorum temiz oldumu motorumu daha çok seviyorum :mrgreen:

aynen ben de pisken binmek istemiyorum, süresim gelmiyor (: