PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kymco agility 125 kullanıcıları yardım!!!

exxvoo
02 Aralık 2008, 00:12
yaklaşık 2 ay önce sıfır km agility 125 satın aldım.almadan önce forunlarda bayaa araştırdım.suzuki an 125 almaktan vazgeçip son anda kymco aldım.almaz olaydım.motorum şuan 1000 kmdeçyakında bakıma götüreceğim.300 bakımına servise götürdüğümde usta sağını solunu kontrol etti yağını değiştirdi.istemediğim halde yamalube 10w-40 yağ koydu.ben 15w-40 koymak gerektiğini söylediğimde en iyi yağ yamalube dedi.tabi ben tatmin olmadım ama olan oldu yamalube kondu yani.300 bakımı ücretsiz yalnızca yağ bedeli alacağız dedi 25 ytl aldı.motora koyduğu yağ piyasada 14 ytl.11 ytl işçilik geçirdi.şanzuman yağı değişmeli dediğimde,yok öyle birşey şanzuman yağı değişmez saçmalık dedi.rica minnet seviyesine baktırdığımda yağın eksik olduğunu gördü ve sae 90 olan yağa 80-90 yağ ilave edip vizikozitesini bozdu.motor rolantideyken gazı hafif çevirdiğimde stop edecek gibi oluyor tekliyordu.onuda söyledim hava ayarını kontrol edelim dedi.10 dakika uğraştı tamamdır dedi.yola çıktığımda 5 km sonra motor rolantide durmamaya başladı.kapağı açıp baktım hava ayar vidası düşmüş.hava ayarı çok fazla açıldığından 1-2 tur gevşeyip yerinden çıkmış.eğer yerinden çıkmasaydı ve farkına varmasaydık motor haliyle fazla hararet yapacak ve kısa sürede bitecekti,neyseki vidayı bulduk.telefonla aradım vidayı tam sık 3 tur gevşet olur dedi.yaptım motor ayara gelmedi.foruma yazdım herkes başka şeyler söylemiş inanın hepsini denedim olmuyor.bazı arkadaşlar bu motorların 120-130 yaptığını söylemişler benimki 100 bile zor yapıyor.hacmine göre seri ama çok değil.söylenenler abartılı gibi sanki.1994 ten beri motor kullanıyorum 100 cc den 900 cc ye kadar motorlar kullandım.yani yeni motorcu değilim ve bu makinalardan iyi anlarım.bu nedenle servislerin ilgisizliği ve becerisizliği canımı sıkıyor.ayrıca benim motor sıkıştırmadan kullandığım halde 1 depoyla 100 km yolu ancak yapabiliyor.testlerinde 178 km yazmışlar bence hayal ürünüdür.motor suzukiye göre çok gürültülü çalışıyor.ayrıca kymco agility ve movie gibi modelleri kymco nun çindeki fabrikasında üretiliyor yani taiwan diye kendimizi avutmayalım.kymco taiwan markası ve sadece üst modellerini taiwanda üretiyor.
şimdiki aklım olsaydı kesinlikle suzuki alırdım.acaba bendeki motorda üretim hatasımı vardır.eğer varsa bunu servise ispatlamak bence imkansız.benim yerimde olsanız ne yapardınız?
hadi herkese iyi geceler

yucika
02 Aralık 2008, 10:43
Motorunu başka bir servise daha göster. 1000 bakımında aynı servise gitme başka bir servise git. Durumu anlat; yağını şanzıman yağını değiştir. Karbüratörü güzelce ayarlat. Tekrar heryerini kontol ettir. Biraz kullan durumda değişiklik olmazsa TÜKODER e bir danış.

megmode
02 Aralık 2008, 11:13
yaklaşık 2 ay önce sıfır km agility 125 satın aldım.almadan önce forunlarda bayaa araştırdım.suzuki an 125 almaktan vazgeçip son anda kymco aldım.almaz olaydım.motorum şuan 1000 kmdeçyakında bakıma götüreceğim.300 bakımına servise götürdüğümde usta sağını solunu kontrol etti yağını değiştirdi.istemediğim halde yamalube 10w-40 yağ koydu.ben 15w-40 koymak gerektiğini söylediğimde en iyi yağ yamalube dedi.tabi ben tatmin olmadım ama olan oldu yamalube kondu yani.300 bakımı ücretsiz yalnızca yağ bedeli alacağız dedi 25 ytl aldı.motora koyduğu yağ piyasada 14 ytl.11 ytl işçilik geçirdi.şanzuman yağı değişmeli dediğimde,yok öyle birşey şanzuman yağı değişmez saçmalık dedi.rica minnet seviyesine baktırdığımda yağın eksik olduğunu gördü ve sae 90 olan yağa 80-90 yağ ilave edip vizikozitesini bozdu.motor rolantideyken gazı hafif çevirdiğimde stop edecek gibi oluyor tekliyordu.onuda söyledim hava ayarını kontrol edelim dedi.10 dakika uğraştı tamamdır dedi.yola çıktığımda 5 km sonra motor rolantide durmamaya başladı.kapağı açıp baktım hava ayar vidası düşmüş.hava ayarı çok fazla açıldığından 1-2 tur gevşeyip yerinden çıkmış.eğer yerinden çıkmasaydı ve farkına varmasaydık motor haliyle fazla hararet yapacak ve kısa sürede bitecekti,neyseki vidayı bulduk.telefonla aradım vidayı tam sık 3 tur gevşet olur dedi.yaptım motor ayara gelmedi.foruma yazdım herkes başka şeyler söylemiş inanın hepsini denedim olmuyor.bazı arkadaşlar bu motorların 120-130 yaptığını söylemişler benimki 100 bile zor yapıyor.hacmine göre seri ama çok değil.söylenenler abartılı gibi sanki.1994 ten beri motor kullanıyorum 100 cc den 900 cc ye kadar motorlar kullandım.yani yeni motorcu değilim ve bu makinalardan iyi anlarım.bu nedenle servislerin ilgisizliği ve becerisizliği canımı sıkıyor.ayrıca benim motor sıkıştırmadan kullandığım halde 1 depoyla 100 km yolu ancak yapabiliyor.testlerinde 178 km yazmışlar bence hayal ürünüdür.motor suzukiye göre çok gürültülü çalışıyor.ayrıca kymco agility ve movie gibi modelleri kymco nun çindeki fabrikasında üretiliyor yani taiwan diye kendimizi avutmayalım.kymco taiwan markası ve sadece üst modellerini taiwanda üretiyor.
şimdiki aklım olsaydı kesinlikle suzuki alırdım.acaba bendeki motorda üretim hatasımı vardır.eğer varsa bunu servise ispatlamak bence imkansız.benim yerimde olsanız ne yapardınız?
hadi herkese iyi geceler

bence problem serviste motor suzukiden kaliteli ve daha iyi yol yutuyor birde servisin adını yazarsan oraya gitmeyelim:cat:

motorhocası
02 Aralık 2008, 22:42
Paran çok olsa da suziki alsaydın. Servis hatalarını Kymco 'ya vuruyosun.

satoyama
02 Aralık 2008, 22:53
kymco aglity suzuki an125 den daha üstün bir scooter orası başka ama senein motorunda ayarları iyi yapılmamış hava ayar videsı iyi ayarlanmazsa motor çok yakıyor zengin karışım oluyor siyah duman bile çıkıyor bi kez benimde başıma geldi ayrıca aglty 130 yapmaz 120 bile yokuş aşşağı sanmam gerçek 100 yapıyorsa öp başına koy ama iyi bir ustaya götürsen sorunun süzelecektir yamalube 10w-40 yağ senin aklından geçen 15w40 yağdan daha iyidir ve daha pahalalıdır yağ konusunda usta haklı aa nekadar usta olduğu tartışılır bende bi dükkan açsam bunların hepsini zaten yaparım bu sorunlar yağ dan falan alakalı değildir

NoVaRiX
03 Aralık 2008, 00:10
Agility, AN125'ten 1-2 gömlek üstün bir makinedir. Bunu tartışmak bile yersiz. Ancak 2-3 senedir ilkkez senden ŞİKAYET duydum agility ile ilgili.
Anladığım kadarıyla ayarlarında problem var. Çok telaşlanacak bir durum yok, kolayca hallolur bu tarz şeyler. Başka bir servise götür, durumu anlat. Eğer olmazsa Silkar'a mail at. Aynı gün içinde dönüş yapıyorlar ve seni yönlendiriyorlar.

Yağ konusuna gelince... Yamalube iyi bir yağdır. 10-40 yada 15-40 olması çokta birşey farketmez. Ayrıca 30.000km'de şanzuman yağı değişmemiş onlarca Agility var piyasada. Şanzuman yağının değişmeside gerekmiyor. Sonuçta kirlenebilecek yada aşınabilecek bir yerde değil.

Ö.Z.€.R
03 Aralık 2008, 01:15
Ailece, 2000 km'dir Agility 125 kullanıyoruz. 2.650 ytl ye almıştım ve sitesinde yeni fiyatının 3200 ytl yazdığını gördüm.Keşke imkanım olsaydı da zam gelmeden 1 tane daha alabilseydim.

Sen, bence motosikletini değil servisini eleştir, anladığım kadarıyla sorun orada.

http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/52043-kymco-agility125-test-ve-ilk-1000-km.html

exxvoo
03 Aralık 2008, 15:00
Paran çok olsa da suziki alsaydın. Servis hatalarını Kymco 'ya vuruyosun.

arkadaşım sen beni tanımadan cebimdeki parayı nasıl tahmin edebiliyorsun?ben kymco yu 2850+plaka=3000 ytl ye mal ettim.aldığım yerde plaka dahil 2800 e suzuki satılıyordu.bilip bilmeden gereksiz marka fanatikliğine gerek yok.emin ol sahip olduğum arabanın ölüsü bile 1 kamyon hatta 1 tır dolusu suzuki an 125 veya kymco agility 125 almaya yeter.
kaç yaşındasın bilmiyorum ama muhtemelen ben zzr-600 le gazlarken sen muhtemelen bisiklete binmeyi öğrenmeye çalışıyordun.
herkes seviyesini bilmeli.

kymco aglity suzuki an125 den daha üstün bir scooter orası başka ama senein motorunda ayarları iyi yapılmamış hava ayar videsı iyi ayarlanmazsa motor çok yakıyor zengin karışım oluyor siyah duman bile çıkıyor bi kez benimde başıma geldi ayrıca aglty 130 yapmaz 120 bile yokuş aşşağı sanmam gerçek 100 yapıyorsa öp başına koy ama iyi bir ustaya götürsen sorunun süzelecektir yamalube 10w-40 yağ senin aklından geçen 15w40 yağdan daha iyidir ve daha pahalalıdır yağ konusunda usta haklı aa nekadar usta olduğu tartışılır bende bi dükkan açsam bunların hepsini zaten yaparım bu sorunlar yağ dan falan alakalı değildir
agility için tavsiye edilen yağ 15w-40 api-sg normlarında.yamalube 10w-40 api-sj olmalı.api-sj daha gelişmiş sınıf ama bu agility e uygun olduğunu göstermez.10w-40 kullanılacaksa castrol un yağlarından başka yağ hiç düşünmem zaten.

satoyama
03 Aralık 2008, 16:30
:cat:gardaşım yağ konusunda benden daha iyi ihtisas yaptıysan sorun yok markayı işin içine katacaksan motul verelim ozaman

en iyi yağ viskozite aralığı en çok olandır bulabilirsen 10w-50 yada 10w-60 koy iyi yağ gerektiğinde çok incelen gerektiğinde çok kalınlaşan yağdır bunuda zaten fiyattan anlarız castrol ün 15w-40 ile 10w-40 arasında en az 10 ytl oynuyor ama şunuda söylüyüm ya işi mevsim olayıdır tr şartlarında bu tarz motorlara 10w-40 ideladir gerisi müsrüflük olur

exxvoo
03 Aralık 2008, 23:03
Ailece, 2000 km'dir Agility 125 kullanıyoruz. 2.650 ytl ye almıştım ve sitesinde yeni fiyatının 3200 ytl yazdığını gördüm.Keşke imkanım olsaydı da zam gelmeden 1 tane daha alabilseydim.

Sen, bence motosikletini değil servisini eleştir, anladığım kadarıyla sorun orada.

http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/52043-kymco-agility125-test-ve-ilk-1000-km.html

agility 125 ile ilgili değerli tespitlerinizi okudum.agility ile ilgili sizinle bilgi alışverişi yapmak isterim.zira çevremde hatta yaşadığım şehirdeki tek agility bende.bu nedenle karşılaştırabileceğim başka agility yok.mesaj kutunuz dolu olduğundan özelden mesaj atamadım

asm
04 Aralık 2008, 00:02
Ufak tefek ayarsızlıklar sünek küçük mide bulandırır hesabı sıkıntılar doğurabilir.

İşinin ehli farklı(Kymco harici) bir ustaya göstermeli motoru.

kirki
04 Aralık 2008, 00:25
selam exxvoo
öncelikle geçmiş olsun diyorum..hangi ilde olduğunu göremedim.. istersen özelden istersen buradan bu olayları hangi serviste yaşadığını yazabilirmisin.. sana bu konuda yardım etmek isterim...

yağ konusunda yamablue yamahanın çıkarmış olduğu bir yağ.. sanırım aynı zamanda yamaha bayisi olan bir yere gittin servis için.. eğer bu konuda özellikle çok merakın varsa taiwana mail atabilirsin.. ancak benim nacizane önerim castrol kullanman yönünde.. agility için olan yağ castrolde 19 YTL ve servis ilk seferde hiç bir şart ve isim altında bu konuyla ilgili işçilik ücreti almamalı..
kymco agility yi çinde montajlamakta.. kullanılan malzemenin %73 ü taiwanda üretilmekte.. bu 73 lük kısım özellikle en önemli aksamlar olan şase, motor ve aktarma organlarını kapsamakta..geri kalan plastik kısım çinde belirli bir kalite standardında üretilmektedir. bu çin konusuyla aklında hiç bir sorun kalmamalıdır diye düşünüyorum..zaten bu konuda sitede oldukça bilgi mevcut..
agility bir çok konuda suzuki AN125 e göre daha üstün bir motordur diyebilirim. ( şahsi görüşümdür..her ikisinide kullanarak bu görüşe sahibim ) ayrıca suzukininde bir çok yerini iyice incelediğinde aynı şekilde made in china veya made in P.R.C yazısını görebilirsin..
eminim motorunu güzel bir ustaya götürüp ( ki bu konuda sana özellikle yardım etmek isterim ) tüm ayrlarını ve bakımlarını sorunsuzca yaptırdığında motorunu o kadar çok seveceksinki burada senin iyiki bu motoru almışım yazını göreceğiz.:):):):):):)
tekrar geçmiş olsun diyorum ve bilgilerini bekliyorum..

Ö.Z.€.R
04 Aralık 2008, 00:53
agility 125 ile ilgili değerli tespitlerinizi okudum.agility ile ilgili sizinle bilgi alışverişi yapmak isterim.zira çevremde hatta yaşadığım şehirdeki tek agility bende.bu nedenle karşılaştırabileceğim başka agility yok.mesaj kutunuz dolu olduğundan özelden mesaj atamadım

Bana mail adresini özelden yazarsan, ben sana dönerim. Mesajlarımı temizledim. Özel mesaj gönderebilirsin. Görüşürüz...

motorhocası
04 Aralık 2008, 01:01
arkadaşım sen beni tanımadan cebimdeki parayı nasıl tahmin edebiliyorsun?ben kymco yu 2850+plaka=3000 ytl ye mal ettim.aldığım yerde plaka dahil 2800 e suzuki satılıyordu.bilip bilmeden gereksiz marka fanatikliğine gerek yok.emin ol sahip olduğum arabanın ölüsü bile 1 kamyon hatta 1 tır dolusu suzuki an 125 veya kymco agility 125 almaya yeter.
kaç yaşındasın bilmiyorum ama muhtemelen ben zzr-600 le gazlarken sen muhtemelen bisiklete binmeyi öğrenmeye çalışıyordun.
herkes seviyesini bilmeli.

aklına şaşayım senin suziki alaydın o zaman ne servisi suçluyon sensin suçlu sen doğmadan ben 2 tekerdeydim zaten.

satoyama
04 Aralık 2008, 01:47
yaa arkadaşlar bikere kafadan far aydınlatma kymcoda halogen H4 kullanmış çok iyi
suzuki o motora traktör farı ampulü takmış 35-35w yaa :pr: bari sen yapma suzuki

exxvoo
04 Aralık 2008, 21:10
selam exxvoo
öncelikle geçmiş olsun diyorum..hangi ilde olduğunu göremedim.. istersen özelden istersen buradan bu olayları hangi serviste yaşadığını yazabilirmisin.. sana bu konuda yardım etmek isterim...

yağ konusunda yamablue yamahanın çıkarmış olduğu bir yağ.. sanırım aynı zamanda yamaha bayisi olan bir yere gittin servis için.. eğer bu konuda özellikle çok merakın varsa taiwana mail atabilirsin.. ancak benim nacizane önerim castrol kullanman yönünde.. agility için olan yağ castrolde 19 YTL ve servis ilk seferde hiç bir şart ve isim altında bu konuyla ilgili işçilik ücreti almamalı..
kymco agility yi çinde montajlamakta.. kullanılan malzemenin %73 ü taiwanda üretilmekte.. bu 73 lük kısım özellikle en önemli aksamlar olan şase, motor ve aktarma organlarını kapsamakta..geri kalan plastik kısım çinde belirli bir kalite standardında üretilmektedir. bu çin konusuyla aklında hiç bir sorun kalmamalıdır diye düşünüyorum..zaten bu konuda sitede oldukça bilgi mevcut..
agility bir çok konuda suzuki AN125 e göre daha üstün bir motordur diyebilirim. ( şahsi görüşümdür..her ikisinide kullanarak bu görüşe sahibim ) ayrıca suzukininde bir çok yerini iyice incelediğinde aynı şekilde made in china veya made in P.R.C yazısını görebilirsin..
eminim motorunu güzel bir ustaya götürüp ( ki bu konuda sana özellikle yardım etmek isterim ) tüm ayrlarını ve bakımlarını sorunsuzca yaptırdığında motorunu o kadar çok seveceksinki burada senin iyiki bu motoru almışım yazını göreceğiz.:):):):):):)
tekrar geçmiş olsun diyorum ve bilgilerini bekliyorum..

evet motoru götürdüğüm servis aynı zamanda yamaha ve italyan grubunun (piaggio, vespa, gilera,aprilia, )servisi.servisin asıl işi deniz motorları.aslında düzgün bir servis.yalnız küçük hacimli alt sınıf motorlar sanki onlara ayak bağı oluyor gibi bir durum var.balıkesir ayvalıkta yaşıyorum.
çin malı taiwan malı konusuna gelince.. her çin malı kötü değildir.biz ülke olarak çinlilerin ürettiği kalitesiz ve ucuz ürünleri alıyoruz.asıl sorun o.asya mondial vs. motorların çindeki fiyatları 350 usd civarında.türkiyedeki fiyatları bunun tam 3 katından fazla.agility 125 in amerika fiyatı 1999$ yani türkiyedeki fiyatından bile pahalı şuan.agility dünyada bir çok ülkede kullanılıyor.türkiyedeki bir firma adına fason üretilen bir motor değil.
işte ben bunları bildiğim için hayal kırıklığına uğramış durumdayım.
Motor yağı konusunda araba ve teknede tercihim her zaman castroldan yana oldu.motorda da farklı bir marka asla düşünmem.çok güvendiğim bir marka olduğu için fiyatı ne olursa olsun düşünmeden alır koyarım.bugün şanzıman yağının tamamen boşaltarak castrol sae 90 yağ koydum.aktarmadan gelen sürtünme sesi kayboldu.yarın vakit bulabilirsem motor yağını değiştirecem.ilk fırsatta karbüratörü söktürüp temizlettirdikten sonra ayarlarını yeniden yaptıracağım.servisi dün aradığımda sübaplar kaçırıyor olabilir dedi.bu tarz modellerde az da olsa rastlanan bir durummuş.ne gerekiyorsa yaparız dedi.

kirki
04 Aralık 2008, 21:13
istersen bu konularda düzgün ve işin ehli ustalardan aydın motor aydın ustayı bir ara sor merak ettiklerini..

exxvoo
09 Aralık 2008, 19:20
3 gün gün önce akşam saatlerinde sanayide yıllardır motor tamircisi olan bir ustayla karşılaştım.adam çok sarhoştu.motorun hayırlı olsun muhabbeti yaparken senin motor tekliyor ışığın altına getir bakayım dedi.ayakta zor durduğu halde tornavidayla ayar yapmaya çalıştı.bir elimle motoru diğer elimle adamı tuttum.neyse usta hava ayarıyla oynayarak motoru eski haline göre çok iyi gaz yer hale getirdi.usta ayar yaparken motor sıcaktı.denemek iöin yola çıktım.çeyrek gazla rahat 80 yapıyordu.sonunda düzeldi diye sevinmiştim.ertesi gün çalıştırdığımda rolantinin çok bozuk olduğunu farkettim.motor çok iyi gidiyor fakat rolanti ya çok düşüp stop ediyor ya da çok yüksek çalışıyor.rolantiyi biraz daha yükselttim.ışıklarda ve ani duruşlarda motor stop ediyordu.şuan stop etmiyor ama rolanti baya yüksek.bakalı ustayı bi ara yine sarhoşken yakalarsam onu ayarlatırım.zira ayık kafayla ustaya iş yaptırmak kolay deil.herkese iyi bayramlar

kirki
09 Aralık 2008, 19:36
o ustayı ayıkken yakala o halleder tüm işlemleri :):):):):):)