PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben bile sıkıştırıyorum..

Lucas
30 Kasım 2008, 00:25
Seneler önce, kendime ait bir motor almaya karar verdiğimde Babamla repliklerimiz;
Yanımızdan bir motor otomobillerin arasından geçerek trafik ışıklarının hemen önünde yerini alır ve ben;
- Baba, karar verdim, motor alıcam.
- Niye?
- Araba çok benzin yakıyo.
- Eşşolubeşkulak benzin aldığın mı var, ben alıyorum ya.
- Olsun, sende alsan çok yakıyo işte, yazık günah değil mi
Direk damardan ve ekonomi uzmanı edasında devam ediyorum konuya..
- Her hafta benzin alıyoruz, dünyanın parasını veriyoruz, ben motorla gitsem sağa sola 2 haftada bir benzin alırsın.
- Ben sana benzinin hesabını mı soruyorum? Hem nereye koyucan o motoru?
- Apartmanda kapının önüne kilitlerim, branda falan..
- Çalarlar ordan, çoluk çocuk oynar.
- Çalmaz kimse çalmaz (Yalova da senede ya 1 otomobil çalındığını duyarsınız yada hiç)
Ve benim kararlı olduğumu anlayınca
- Oğlum sıkıştırırlar seni trafikte, ben bile sıkıştırıyorum bazen.
- Hı ?
- E mantar gibi bitiyorlar yanında, farketmiyorum bazen, son anda görüyorum..
Velhasıl sülalenin genlerinden gelen bir motor sevdası olduğu için kimse pek itiraz etmemiş ve almıştım motorumu..
Kıssadan hisse; babana bile güvenme :D
Not: Babam artık motor sürücülerine çok saygılı, zaten yılda 15 gün Türkiye'de ben size haber veririm geldiğinde :)

Erfer
30 Kasım 2008, 00:27
:d...........

muratcan7
30 Kasım 2008, 00:32
Bunu marifetmiş gibi söyleyen çok kişi var.

azgurbuz
30 Kasım 2008, 00:33
Adana'ya gelmez değil mi peder? :mrgreen:

Kasti sıkıştıranlar fena, onları Allaha havale ediyorum.

Dikkatsiz araba sürenleri de uyanmaya davet ediyorum.

ask
30 Kasım 2008, 00:36
çok güzel hareketler bunlar:)

atlantic
30 Kasım 2008, 00:38
:) aynı muhabbeti ben motor almaya karar verdiğimde babamla konuşurken yapmıştık. yalnız geçen arabada gidiyorum, zincirlikuyu trafiğinde sağımdan geçen bi motoru farkedemedim ve üzerine kırarken son anda çevirdim direksiyonu. o da hafif motoru yatırarak kaçmayı başardı. yani o gün gerçekten bazen istemeden de olsa motosikletlerin farkedilemediği durumlar olduğunu anladım. ben ki o kadar dikkat ediyorum, göremediysem... aklında hayalinde motosiklet olmayan şoförler naapsın. :pale:

Lucas
30 Kasım 2008, 00:38
Adana'ya gelmez değil mi peder? :mrgreen:

Kasti sıkıştıranlar fena, onları Allaha havale ediyorum.

Dikkatsiz araba sürenleri de uyanmaya davet ediyorum.

Gitmişliği var, yine gelirse haber veririm size :)

jumper
30 Kasım 2008, 00:40
Valla farı yanmayanları 20 yıldır otomobil kullanan biri olarak ben bile farketmiyorum bazan!
Gündüz olsa bile far yanmaması çok tehlikeli!

Lucas
30 Kasım 2008, 00:41
:) aynı muhabbeti ben motor almaya karar verdiğimde babamla konuşurken yapmıştık. yalnız geçen arabada gidiyorum, zincirlikuyu trafiğinde sağımdan geçen bi motoru farkedemedim ve üzerine kırarken son anda çevirdim direksiyonu. o da hafif motoru yatırarak kaçmayı başardı. yani o gün gerçekten bazen istemeden de olsa motosikletlerin farkedilemediği durumlar olduğunu anladım. ben ki o kadar dikkat ediyorum, göremediysem... aklında hayalinde motosiklet olmayan şoförler naapsın. :pale:

Aslında tam da anlatmaya çalıştığım şeye örnek verdin.. Gerçekten bende otomobil kullanırken hep yolu ortalarım, motosikletli bir sürücünün geçebileceği kadar mesafe bırakırım solumdaki sağımdaki araçla.. Bizler hernekadar sıkıştırılmaktan şikayetçiysek de bazen gerçekten farkedilmiyoruz.. Çünkü herkes bizler gibi hem otomobil hem motosiklet kullanmıyor.

DARKDIAMOND
30 Kasım 2008, 00:55
Paranoyak gibi aynaları devamlı kontrol ediyorum.Özellikle farı yanan motorlar daha iyi farkediliyor.Çoğunlukla pizzacı,burgerci ve kebapçı servis elemanları,farsız ve fütursuz yol aldıklarından insanlar tepki gösteriyor.Bu konuda bilinçli bir gurup olarak ne yapmamız gerektiğini düşünmeliyiz Bence.Çünkü onlar yüzünden "bütün motorcular!" ifadesi yerleşmiş insanların kafasına.

atlantic
30 Kasım 2008, 01:03
Aslında tam da anlatmaya çalıştığım şeye örnek verdin.. Gerçekten bende otomobil kullanırken hep yolu ortalarım, motosikletli bir sürücünün geçebileceği kadar mesafe bırakırım solumdaki sağımdaki araçla.. Bizler hernekadar sıkıştırılmaktan şikayetçiysek de bazen gerçekten farkedilmiyoruz.. Çünkü herkes bizler gibi hem otomobil hem motosiklet kullanmıyor.

:cat: Benim de demek istediğim şu ki; sıkıştırılma olaylarının hepsi isteyerek ve/veya dikkatsizlikten olmuyor aslında. Tek sebep "sadece farkedilmememiz". Farkedilmek için elimizden geleni yapmalıyız. Arkadaşların da dediği gibi gündüz de olsa far yakmak alınabilecek ilk ve en önemli yöntem. Hatta gündüz ben uzunları da yakıyodum. Kör ediyodum şoförleri belki ama farkedilmek önemli. :)

Rigel
30 Kasım 2008, 01:09
Sevgili Lucas,

Hikayenin sonunda babanın kaybettiği anlaşılıyor. Ben de ekonomik filan deyip ikna etmiştim ortamı...

Cadence
30 Kasım 2008, 01:15
Haha çok güldüm paylasım için tesekkurler.

yürekçe
30 Kasım 2008, 01:45
harika bağlamışsın... aman haber et haaaa :P

erdemd
30 Kasım 2008, 03:24
:)

Abi görmeden sıkıştırıp özür diliyen adamlarda var. seni görüp sıkışık trafikte yol verende. Ama aynı trafikte önünden geçmiyesin diye öndeki arabayla sıfır gidende en iyisi yeşil polislerinkine benzer fosforlu bişeyler giymek :)

Süvarİ
30 Kasım 2008, 10:12
ben motorla benim şeritimden gelenlerin üstüne gidiyorum sellektör yapıp yanaşınca kornaya basıyorum eminim onlar için çok kötü bi durum

cbr125faik
30 Kasım 2008, 12:19
sabah sabah ıyı oldu baya guldum:D