PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bianchi Falcon 125 Korna çalışmıyor

karşıyaka
29 Kasım 2008, 23:26
Merhaba Arkadaşlar,
Benim motorun kornası bazen çalışıyor bazen çalışmıyor serviste pek ilgilenmiyor bir kere götürdüm tornavida ile düğmenin arkasındaki soketi ittirdi çalıştı zaten ben onun yaptığını daha önce yapmıştım ama servis seni dinlermi seni hiç açmak zor geliyor ön kısmı neyse sizden yardım bekliyorum sorun nerde düğmede mi yoksa kablolarda mı yoksa kornada mı bu modelin ön kısmı nasıl açılır bilgisi olan var mı fren kolunun ordaki vidalar yalama gibi dönüp duruyor yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler...

eeraktan
29 Kasım 2008, 23:34
kornanın arka kısımında diyafram ayarı için bi somun ve civata vardır
ordan ayarını yapablırsın .. çoğunda benzer sorunlar vardır ayarlarla dene çalışır o..

http://www.ssb6.net/users/22568/dsp_12v_mini_horn.jpg

karşıyaka
29 Kasım 2008, 23:40
Ön kısmı açamadım ki vida elimde kaldı

mhrrmkpnr
29 Kasım 2008, 23:47
Ön kısmı açamadım ki vida elimde kaldı

ön kısmını acarsan bozarsın kornayı kornayı akuye direk bagla ayarı oyle yap daha kolay olur yada yeni bi korna al tak sorun kornanda..

karşıyaka
29 Kasım 2008, 23:51
Cevaplarınıza teşekkürler...

gokhan_m
04 Aralık 2008, 10:52
korna dügmesinin arkadaki soketi ittirdi çalıştı demişsin sen korna dügmesni bi tornavida ile al dışarı kolay çıkıyor sonra soketi çıkar al eline bi kablo parçası ikitane kablo gelyo zaten birbirine degdir bak çalışıyormu eger çalışıyosa dügme bozuk ama yok çalışmıyorsa korna arkasındaki diyafram ayarı yada sudegmesinden dolayı korna arkasındaki sokette oksitlenme vardır yok oda olmuyosa bi lamba bagla 12 voltluk kornaya giden kablolara korna dügmesine bas bakki yanıyomu lamba yanıyorsa korna gitti demektiir degiş

erginy
09 Temmuz 2010, 22:41
kornanın arka kısımında diyafram ayarı için bi somun ve civata vardır
ordan ayarını yapablırsın .. çoğunda benzer sorunlar vardır ayarlarla dene çalışır o..

http://www.ssb6.net/users/22568/dsp_12v_mini_horn.jpg

Merhabalar. Tavsiyeniz çok işe yaradı. sayenizde hallettim. Bu internet kadar ulvi birşey olamaz. :):)

motorhocası
09 Temmuz 2010, 22:58
Güvenlik için korna çok önemli.

Kornalar su alınca içindeki diyaframın ayarı kaçabilir, motorun üzerinde yapmak mümkün olmayabilir, 12v'luk adaptöre bağlayıp yaptım 2 kornadan hiç çalmayan bile zor da olsa ayara geldi, her türlü aracı ikaz edecek şekle ayarladım. Korna 7 yıllık bu arada.

Önce elektronikçi Philips yağlı spreyle(kırmızı kapak) boşluk olan her yerde her türlü temassızlık ve oksitlenme giderilir.

Kornanın arkasında ortada diyafram saplaması var, somunu gevşetilip en başta onun ayarı adaptör enerji kablosu bağlı halde yapılır. somun sıkılmadan önce diğer yıldız tornavida başlı çivata istenen tona ayarlanıp diğer somun sıkılır.

JRValentin
23 Temmuz 2010, 09:40
selamun aleykum.aranıza yeni katıldım.ve inşallah artık çoğu zaman vakit geçiriririz.arkadaşlar.Ben Bianchi mach 150 motorsikleti bir arkadaşımdan aldım.Motor arkadaşımın görev yaptığı fabrikanın müdürünün oğlununmuş.Kaza yapınca babası bizim arkadaşa verip sat demiş.Motorda kazadan dolayı kaportalarında ufak tefek kırıklar ve çizikler var.Motorcuyla konuştum yan sanayi olarak 6 parça kaportayı 125 tl ye değişirim dedi.motor 2007 model ve 9800 km.600 TL ye aldım.Yalnız şöyle bir sorunum var; arkadaşım bu motor az yakar demişti.Ben bundan evvel yamaha bws kullandım ve malumunuz çok yakıyordu (5 TL lik benzine 35 km gidebiliyordum).bu motor 4 zamanlı diye az yakar diye inandım ve tahmin ettim.Oysa 5 tl lik benzine şu an anca 24 km gidebiliyorum.İşe gelip gitmek için almıştım arada bir sahil boyu yapıyorum.günde bir kez eve çıkarken 1 km rampa çıkıyorum.ama 24 km yakması aklıma takıldı ve motorcuya gösterdim (kazadan dolayı filtresi,karbüratörü zarar görmüştür benzin kaçırıyor olabilir diye) motorcu dediki bu motorlar 150 lik ve 24-25 km yakması gayet normal.ama arkadaşım bana satarken az yakar demişti.sizce gerçektende bunlar çokmu yakar?ne yapmam lazım bu durumda?henüz devrini bile almadım,motoru gerimi vereyim?tşkrler şimdiden..
Not:Çok hız yapmıyorum.en fazla 80 ile gidiyorum.rampada 40 ile gidiyorum.