PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Flip-front Kasklar İçin SHARP Sonuçları Açıklandı

Gökhan
28 Kasım 2008, 12:44
http://img123.imageshack.us/img123/2051/helmetsap6ws1.jpg (http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/53930-flip-front-kasklar-icin-sharp-sonuclari-aciklandi.html#post1348128)

Full-face kapalı kasklarda açıklanan reytingleri çok tartışılan SHARP ‘ın yaptığı yıldızlı derecelendirmeler, İngiltere ‘de satışa sunulan kaskların üzerinde SHARP logosu ile beraber tüketiciye bildirilmekte.

İngiltere ‘de pazarda ki en popüler 20 flip-front kaskın İngiliz hükümetinin belirlediği yıldızlama sistemine göre aldığı değerlere bakıldığında ise en yüksek derecelendirme olan 5 yıldızı BMW System 5 ve Caberg Trip kaskları almış.

SHARP ‘ın açıkladığı liste şu şekilde;

Marka Model Reyting (Beş Üzerinden)

AGV Longway ****
Airoh Matisse RS **
BMW System 5 *****
Caberg Trip *****
Caberg Justissimo GT ****
Duchinni D601 *
G-MAC Concept ***
Grex RF2 ****
KBC FFR *
Lazer Granville ****
Lazer Revolution ****
Nolan N103 ****
Nolan N102 ****
ROOF Boxer ****
Schuberth C2 ****
Shark Openline ***
Shark Evoline ****
Shoei Multitech ***
Viper RS V121 ***
Viper RS RS101 ****

SHARP web sitesi (http://sharp.direct.gov.uk/)ne giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Site dili ingilizce.

Moto Aktüel (http://www.motoaktuel.com/blog/index.php/flip-front-kasklar-icin-sharp-sonuclari-aciklandi)
Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

babaçi
28 Kasım 2008, 12:49
iyi ki caberg almışım :)

schumacher__
28 Kasım 2008, 12:49
güzel haber, benim kaskım 5 yıldız almış :) (caberg trip, cox trip, veya caberg rhyno, hepsi aynı kask :) )

CaBRioLeT
28 Kasım 2008, 12:53
demekki iyi bir kask değilmiş ...............diğer sayfada söylediğim gibi ..:)

giotine
28 Kasım 2008, 13:24
caberg trip - yada cox trip bildiğim en kötü kasktır. nasıl 5 yıldız almış.
cox dediğiniz kask kendi kendine kırılıyor vizörü rüzgarda kendiliğinden açılıyor ...
o listeye girmesi bile çok anormal ...

yürekçe
28 Kasım 2008, 13:38
cox dediğiniz kask kendi kendine kırılıyor vizörü rüzgarda kendiliğinden açılıyor ...

ben cox trip kullanıyorum, vizör açılmıyor ama

güneş vizörü çok içte, burnuma değiyor, tan indiremiyorum
çok ses alıyor
kilşt yerleri şakaklar çatladı

ben de şaşırdım. ya bizdeki cox dandik, ya da onların bu açıklaması.

shoei neden yok veya arai ?

Shrieker
28 Kasım 2008, 13:38
Bu darbe testi.2 ay kullanıp vizörün veya kaskın herhangi bir yerinin kırılıp kırılmadığına bakmıyorlar.Kriter başa aktarılan enerji.Kask başa ne kadar düşük enerji aktarırsa testte o kadar başarılı olmuş oluyor.

babaçi
28 Kasım 2008, 14:01

caberg ayrı cox ayrı markalar bildiğim kadarıyla.

cox caberg'in birebir aynısını üretiyor,1 senedir caberg rhyno kullanıyorum içeri ses almasından başka bir şikayetim yok

Bu darbe testi.2 ay kullanıp vizörün veya kaskın herhangi bir yerinin kırılıp kırılmadığına bakmıyorlar.Kriter başa aktarılan enerji.Kask başa ne kadar düşük enerji aktarırsa testte o kadar başarılı olmuş oluyor.

ben cabergi alırken yapılan açıklama vizörünün dahi 10 ton basınca dayanıklı olduğu yönündeydi not:denemedim

schumacher__
28 Kasım 2008, 14:45
ben de 6 aydır caberg rhyno kullanıyorum, ses dışında herhangi bi şikayetim yok.(Gerçi çene kısmı açılırken çok gıcık bi gıcırdama sesi çıkarıyor ama pek sorun sayılmaz o :))

Bolu'lu Lynx
28 Kasım 2008, 15:02
ARAİ ve SHOEI nerede göremedim:silent: Özellikle Arai nin olması gerekirdi.....:silent::silent::silent:

Bu arada ELİNT, avatardaki kaskın markası modeli nedir???

bboy_iced
28 Kasım 2008, 15:33
E arai ye yıldızmı yetmemiş :mrgreen:

kameraman
28 Kasım 2008, 15:38
sanırım shar"k" olması gerekiyor.

pyro
28 Kasım 2008, 15:38
Arai'nin flip-up kaskı yok.
Shoei Multitech ise zaten listede

CBF150
28 Kasım 2008, 15:44
Nolan N102 ye 4 yıldız Shoei multitech'e 3 yıldız vermişler.
Her iki kaskıda kullanıyorum.Bence tam tersi.
Shoei bana göre daha sessiz,daha kullanışlı,daha çok güven veriyor.
Nolan N102 daha çok ses yapıyor.daha çok rüzgar alıyor ve daha çok terletiyor.
Zaten fiyatlardan da belli oluyor.

Gökhan
28 Kasım 2008, 16:00
ARAİ ve SHOEI nerede göremedim:silent: Özellikle Arai nin olması gerekirdi.....:silent::silent::silent:

Bu arada ELİNT, avatardaki kaskın markası modeli nedir???

Bmw'nin enduro modeli

AYBERK
28 Kasım 2008, 16:23
Bmw'nin enduro modeli

şuan ki tahmini fiyatı nedir? biliyormusun?

babaçi
28 Kasım 2008, 16:51
Nolan N102 ye 4 yıldız Shoei multitech'e 3 yıldız vermişler.
Her iki kaskıda kullanıyorum.Bence tam tersi.
Shoei bana göre daha sessiz,daha kullanışlı,daha çok güven veriyor.
Nolan N102 daha çok ses yapıyor.daha çok rüzgar alıyor ve daha çok terletiyor.
Zaten fiyatlardan da belli oluyor.

testteki puanlamada sanırım ses alması değilde çarpışmada maruz kaldığı basınca göre yapılmış.

izolasyona göre yapılmış olsa caberg'in listeye girememesi lazım

Shrieker
28 Kasım 2008, 17:02
Anlatmak istediğimi biraz daha açayım.Şimdi sağlamlık deyince aklımıza kaskın bir darbeden sonra kırılıp kırılmadığı geliyor.Aslında bu testteki aranan kriter tam olarak bu değil.Bir kaska balyozla vurulduğunu düşünün.Kask kırılır, kırılmaz vs.İşte kırılırsa deriz ki "bu kask çürükmüş" veya kırılmassa "bu kask sağlammış".Şimdi kafanız o kaskın içindeyken balyozla vurulduğunu düşünün:) Kask belki kırılmayabilir, ama başınız (beyniniz) büyük hasar almış olabilir.Tam tersi olarak kaska dışardan bakıldığında çatlamış kırılmış olabilir ama içindeki baş sağlamdır:)(buradan illa kaskın sizi korumak için kırılması, veya kask kırılmıyorsa içindeki kafa kesin patlamıştır gibi sonuçlar çıkmasın).Bu testteki puanlama (yıldız) tam olarak buna göre yapılıyor (Başa,beyine aktarılan enerji).

wert_35
29 Kasım 2008, 01:23
bence 850 liraya shoei'ye az yıldız vermişler:mrgreen:

qrar
29 Kasım 2008, 01:36
schuberth'de 4 yıldız vermişler yaa. nedenli güvenli bir derecelendirme olduğu buradan anlaşılmakta

Bolu'lu Lynx
29 Kasım 2008, 09:26
Bmw'nin enduro modeli

Teşekkürler....:rendeer:

Gökhan
29 Kasım 2008, 10:05
şuan ki tahmini fiyatı nedir? biliyormusun?

Fiyat konusunda bilgim yok ama bmw'ye mail attım cevap gelirse buraya eklerim

canercamalan
29 Kasım 2008, 17:34
2. el ve kredi kartına taksitli kask almam lazım sağlam olmalı ve 200 ytl yi geçmemeli ???? varmı yardımcı olabilecek vatandaş?

jumper
29 Kasım 2008, 20:00
Yok malesef öyle ... bir vatandaş!
Anca "safabet" falan bulursun sanırım!
Hem 2.el,hem taksitli,hem de en fazla 200 ha,hem de sağlam,karışık pizzalı dolma gibi birşey yani!:mrgreen:

DARKDIAMOND
29 Kasım 2008, 23:33
Schubert C2 kullanıyorum ve ben memnunum valla.Oradaki 4 yıldızında benim için pek anlamı yok.Almak isteyenede hiç tereddütsüz tavsiye ederim.

strangerRTR
29 Kasım 2008, 23:43
2. el ve kredi kartına taksitli kask almam lazım sağlam olmalı ve 200 ytl yi geçmemeli ???? varmı yardımcı olabilecek vatandaş?

ls2 bence yeterli bi r6 kullanıcıs tanıyorum ls2 cartoon kullanmakta

VaScO1925
29 Kasım 2008, 23:50
Fiyat konusunda bilgim yok ama bmw'ye mail attım cevap gelirse buraya eklerim

fiyatlar burda, Price: £250.00 (pound)

http://www.john-clark.co.uk/acatalog/Helmets.html

http://www.john-clark.co.uk/acatalog/BMW-Enduro-Helmet.jpg

clemenze
30 Kasım 2008, 00:30

Arkadaşım, aradığın kriterlerde ve daha fazlası için Kızıltoprakta Önder Motor'da birşeyler bulabilirsinz. Birkaç hafta önceki yağmurda su bastığı için markalar hiç paraya satılıyor..Millet 3'er 5'er alıyor...

Gökhan
30 Kasım 2008, 15:48
VaScO1925 ben Türkiye'deki satış fiyatını kastetmiştim :)

Bu maille olmayacak sanırım. Yarın bu kaskın Türkiye'deki fiyatı konusunu kesinleştirecegim. Topigi izlemeye devam ediniz:P

VaScO1925
03 Aralık 2008, 10:30
abi türkiyede ne var ki Allah aşkına :P

isteyen varsa gidip alayım geleyim :P

ama halis abi bu kasktan kullnıyordu sanırım yanlış hatırlamıyorsam :silent:

edit yanlış hatırlıyormuşum evet =) bmw enduro kaskı yokmuş..

dorlion
08 Aralık 2008, 15:18
demekki iyi bir kask değilmiş ...............diğer sayfada söylediğim gibi ..:)

dostum yapma yaa, 270 liraya aldığım cox trip kask nasıl 5 yıldız alsın :queen:

tamam kalite ile pahalılık her zaman doğru orantılı değildir ama yine de kaskını önüne koyup bi düşünmen lazım :P

ya tamam haklısın belki ince detayları ve işçiliği kötü olabilir ama yine de bi cox ile bi shoeinin darbe emilimi aynı olamaz herhalde...

schumacher__
10 Aralık 2008, 13:53
testler yapılmış işte, niye hala yok shoei daha iyidir diye savunuyorsunuz anlayabilmiş değilim.

Örnek: 150 milyar verip aldığınız bir mercedes euro n-cap çarpışma testlerinde 4 yıldız alır, ama 30 milyara satılan megane 5 yıldızla en yüksek skoru alır. En pahalı olan her zaman en güvenli olacak diye bir şart yok