PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peki motoru kışın kaldırırken depoyu mazotla doldursam???

lutteur
28 Kasım 2008, 00:00
arkadaşlar aklıma şöyle bir fikir geldi biz tatlı su motorcuların genelde motorlarını kışın kaldırırken içimize dert olur acaba depo paslanırmı vs bide benzin ucuyo haliyle mazot koysak nasıl olur hıc motora ındırmeden mazot koysak sonrada benzınle ıyıce yıkasak yıne kullansak olurmu benzın mazot benzın yag karısımının motora zararı dokunurmu motoru kurbandan sonra yaklasık 3 4 5 ay hiç çalıstrmicam nasıl olur sizce ?

Lucas
28 Kasım 2008, 00:06
Mazot koyup onu temizlemeye çalışacağına, başına bir sürü iş açana kadar, 3-4-5 ay çalıştırmamaktan vazgeçip haftada bir 5 dakika çalıştırsan? Depodaki benzin depon hava almadığı sürece uçmaz ayrıca..

lijoluna
28 Kasım 2008, 00:09
:cat: aynen öle :)

lutteur
28 Kasım 2008, 00:10
motor konyadaaaa ben ankaradaaa bende ıstemezmıyım her hafta bı kokluyum nefesıme cekıyım fakat sartlar:S:S

Lucas
28 Kasım 2008, 00:14
Motoru Konya'ya götür o zaman :)

motorhocası
28 Kasım 2008, 00:22
Mazot doldur,gazyağı doldur ama benzin hortumu ve benzin diyaframını unutma.
Klasik galiba motor ona göre yazdım.

yürekçe
28 Kasım 2008, 00:39
Motoru Konya'ya götür o zaman :)

olay budur... insan sevdiğini yanında görmeli :cat:

TORAMAN
28 Kasım 2008, 00:44
Motosikletten bu kadar uzak kalınırmı? Nefes alamaz insan ben bir gün bakım için bile uzaklaşmak istemem ne yapıp et motoru yanına getir arada çalıştır onu yaza hazır olsun.

lutteur
28 Kasım 2008, 00:50
yazıyı dıkkatlı okuyun ben ankarada motor konyada kardes 16 yasımdayım ahh ahh uyuyamıyorum:S:S::S:S getırtmıyolar koyde motor motor arora ar 100 7

TORAMAN
28 Kasım 2008, 01:01
yazıyı dıkkatlı okuyun ben ankarada motor konyada kardes 16 yasımdayım ahh ahh uyuyamıyorum:S:S::S:S getırtmıyolar koyde motor motor arora ar 100 7

Oğlum yaşındasın yanında bile olsa ehliyet yoktur binemezsin zaten beklemek zorundasın ne yapıyorsun okuyormusun?

yürekçe
28 Kasım 2008, 01:03
Oğlum yaşındasın yanında bile olsa ehliyet yoktur binemezsin zaten beklemek zorundasın ne yapıyorsun okuyormusun?

:queen::queen::queen:
MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ :bounce:

killing_machine
28 Kasım 2008, 01:07
cross olsaydı ver bana anahtarı ben kullanırım senin yerine diyecektim:mrgreen:hemde depo niye dolu olacak ki?hiç bişi olmaz boş olsa da.

TORAMAN
28 Kasım 2008, 01:27
:queen::queen::queen:
MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ :bounce:

Aferin doğru söyledin aslında..:cat:

parpiLiNe
28 Kasım 2008, 01:37
16 yasindasin ve motorunu alamiosun ilginc:silent: bence biras ikna etmeye calis babani gerekirse aglama numarasi yap:queen: kesin bi sonuca ulasirsin:rendeer:

Özer
28 Kasım 2008, 01:41
Benzin musluğu varsa kapat ve git, yoksa benzin otomatı var demektir yine bırak ve git.... :bounce:

shelbycobra
28 Kasım 2008, 12:07
16 yasindasin ve motorunu alamiosun ilginc:silent: bence biras ikna etmeye calis babani gerekirse aglama numarasi yap:queen: kesin bi sonuca ulasirsin:rendeer:

bi motorumuz warya ondada sorun çıakrtıosunuz ne yapcam ben başka öleyimmi he.. bi sosyal yaşantım o herşey biyere kadar tamam ya istemiorum satın mtoru... istemiorum . böle dedin mi hiç?

karayılan
28 Kasım 2008, 12:23
arkadaşlar hazır konu açılmışken bende bişey sorayım size bende motoruma yaklaşık 3-4 ay binmeyeceğim aküyü söksemmi yoksa hiç karışmayayımmı

OGLUMVE BEN
28 Kasım 2008, 12:27

sen yaptın şindi başkasına nasihat ver akbilin dolu dimi senin :queen::queen::queen:

bathu
28 Kasım 2008, 12:30
şaka gibi :):):)

banarlı
28 Kasım 2008, 12:32
aküyü Sökersen Hiç Bişi Olmaz Sök Yani Akü Bitmesin

karayılan
28 Kasım 2008, 14:21
sağol banarlı kardeşim

motorhocası
28 Kasım 2008, 14:39
arkadaşlar hazır konu açılmışken bende bişey sorayım size bende motoruma yaklaşık 3-4 ay binmeyeceğim aküyü söksemmi yoksa hiç karışmayayımmı

Soğukta akü daha çabuk deşarj olur. Ona göre hazırlığını yap.

gokhan_m
28 Kasım 2008, 18:34
depoyu dolu bırakma bence benzin çindeki pislik dibe çöker sonra çalıştırdıgında karbüratörü tıkar al başına sıkıntıyı bence depoyu ful boş bırak bide motorcu bi arkadaş bir yıl yurt dışınaçıktı motorunu gaajına çekti depo doluydu ama geldiginde deponun dibi pas tutu depoyu birlikte yaptırdık gerçi sen okadar uzun kalmayacan ama bence boş bırak

bahadinli
29 Kasım 2008, 20:26
kardes hç bişi olmaz...depoya bi10-15 ytl lık mazot koy gıt hiç arkana bakma....gerı calıstıracagın zamanda bosalt mazotu hiç depoyu yıkatmaya gerek yok....fulle benzınle...o ıcınde kalan mazot zaten benzınle karısıp gıder..hiçte bısey olmaz...guven bana....
ben cavanın deposuna benzının ustune 10 ytl lık mazot koydum...gerı geldıgımde hiç mazotu bosaltmadan doldurdum depoyu benzınle hiç sorunsuz gıttı motor...ha cava dedıgın her seyı yakar...
merak etme senın motorada bısey olmaz...:wiinkk:

by_001
29 Kasım 2008, 21:11
motor konyadaaaa ben ankaradaaa bende ıstemezmıyım her hafta bı kokluyum nefesıme cekıyım fakat sartlar:S:S

nerde motorun..ben gereklı ılgıyı gösterrım..

seccomann01
29 Kasım 2008, 21:35
Ben okula gıderken ustunu kapattım benzını fulledım lastıklerı havaya kaldırdım okadar bırsuru tantanaya gerek yok heee bu arada akü başlarınıda sök 1 sene sonra marşa bas bişicik olmaz ok

asm
29 Kasım 2008, 21:45
Depoyo benzin yerine mazotla doldurma işini mazot daha ucuz diye mi yapacaksın?

Eğer öyleyse jet yakıtı öneririm :P

Endurocu01
02 Aralık 2008, 00:25
Güzel kardeşim mazot yağlı bir yakıttır benzinli araçları depolarına paslanmasın diye konulmaz,3-4 ay binmeyeceksen
1-Aküyü sökeceksin
2-Karbüratördeki benzini motor stop edene kadar bitireceksin,yosunlaşma yapmaması için(başıma geldiği için biliyorum)
3-Lastiklerin altına tahta koyacaksın
4-Depo hava almadaktan sonra boş olmuş dolu olmuş farketmez
5-Yağmurdan çiğ ve nemden koruyacaksın (Çadır branda naylon örtü)
6-Krom kaplama yerlerine ve cıvatalara ince tabaka gres sürebilirsin korozyonu önler bunlar yapman yeterli