PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorum çalışmıyor

BY_SİVASLI
24 Kasım 2008, 02:08
arkadaşlar herkese selam ve iyi geceler 18 gün boyun ca motorumu hiç çalıştırmadım tekrar denediğimde ise marşa basıyorum hafif gaz alıyor gibi oluyır sonra trrrrrr diye bises geliyor ve yekrar denediğimde aynı işlem devam ediyor motoru vurdurmayı denedim ama olmuyor motorum jinlun 250 kendi kendime becerebileceğim bişeyse yapayım diyorum tabiiki sizin tecrübelerinizle akü boş değil bu arada şimdiden herkese teşekkürler

ExTReMa
24 Kasım 2008, 02:10
jigleyi çekmeyi denedin mi?
Jigleyi çek gaz vermeden çalıştır 5 dk ısınsın sonra stop etmez

RoLa
24 Kasım 2008, 02:16
jikleyi aç ve ayak marşından çalıştır. bu sayede aküyü yormazsın. bi kaç kez arka arkaya tekrarlayabilirsin bi süre sonra çalışıcaktır

ibrahim16
24 Kasım 2008, 02:22
Sorun benzinle alakalı gibi jiğleyle bi dene olmazsa benzin musluğunun açık kapalı olduğuna bak depodan gelen hortumu kontrol et karbüratör tarafına giren kısmını çıkar benzin akışına bak şimdilik aklıma gelen bunlar.

mterayes26
24 Kasım 2008, 02:29
bu motorda ayak marsı bulunmaz arkadaslar. dostum jıkleyı aç . 5-6 gaz pompala sonra marsa bas eger tırrr tırr şeklinde sesler geliyorsa çalışacak demek marş ver . 10 sanıye den fazla mars basma mars elemanlarını yakma . . . eger marsı kuru kuruya cevırıyorsa az daha pompala gazı genelde karbüratörlerimiz vakumlu . karbüratöre benzin çeker pompalamak . eger dedıgım gıbı kuru kuru gıy gıygıy cevırıyorsa bıraz marsı bir daha bas . eger tırrrr tırrr tırr yapıyorsa calısacak ama nazlanıyor demektır. bıraz daha marsla baktın calısmıyor. bayırlı bir yer varsa at 3. vitese azcık ittir sal asagı debrıyajı yavastan bırak . bayır bitince :D yolda arka tekerlek donecek sekılde ittir . 150 mt de calısıyor bnmkı kara ayazda bile . yine olmadımı cevrende sahin dogan vs .kutup basları takvıyeye musait bir arac varsa kablo bagla takvıye yap amper gucu yuksek olacagı için hemen calıstırması gerek yine çalışmazsa dooooggru servıse , motorcuya v.s

Sorun benzinle alakalı gibi jiğleyle bi dene olmazsa benzin musluğunun açık kapalı olduğuna bak depodan gelen hortumu kontrol et karbüratör tarafına giren kısmını çıkar benzin akışına bak şimdilik aklıma gelen bunlar.

bu sebeğtende olabılır . benzın gelmez karbüratör tıkalıdır . fln

birde bujilerine bak

THE_LANCET
24 Kasım 2008, 02:57
Eğer bıraktığında bir sorunu yoktuysa ve kimse kurdalamadıysa depoda veya benzindeki pislik dip'e çökmüştür uğraşırken karbüratöre geçmiştir ordanda silindire geçip atması lazım. Eğer olmazsa karbüratörü temizlemek gerekir. Diğer arkadaşların söylediklerinide göz önünde bulundur.

BY_SİVASLI
24 Kasım 2008, 03:09
arkadaşlar herkese teşekkürler yazmayı unuttum motor gaz almıyor belki dediğin gibi pislik dibe çökmüştür çünkü vurdurdumçalışmıyor yarın arabadan aküye takviyede yapıcam bide bujilere bakarım olmadı ite ite servise napalım gülü seven dikenine katlanır

THE_LANCET
24 Kasım 2008, 03:15
Kolay gelsin o zaman. Bu arada bujide ateşleme var mı, baktın mı? Bakmadıysan onada bir bak.

BY_SİVASLI
24 Kasım 2008, 04:00
okey toprağım onada bakıcam

ozan150zc
24 Kasım 2008, 07:25
Hocam sorun bujiden kaynaklanıyor!
Bujiyi çıkar..%90 kararmış olacaktır git yeni bi tane al 5-10 ytl bişi getir tak sonucu burayada yaz=)
Aynı sorun bendede vardı 3 hafta calısmadı..
Geldıgmde motor calısıcak gıbı oluyoduu ama calısmıyordu aku vardı benzınde vardı bujı kararmıs degıstır goreceksın calısacak:):)

Kolay gelsin