PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125 3. viteste fazla gaz verince anlık tekliyor

zeki73
24 Kasım 2008, 00:33
az gazda sorun yok yalnız 3 te yapıyor diyer viteslerde sorun yok

StormlorD
24 Kasım 2008, 00:45
motor boşta ve tam ısınmış durumdayken gazı sonuna kadar çevir, eğer redline'a gelmeden devir kesici girmiş gibi tekleme yapıyorsa (sizinkilkerde devir kesici var mı bilmiyorum ama) karbüratör ayarında sorun olabilir.

Genellikle benzin şamandrasının çok yüksek olmasından kaynaklanıyor.
Yada açık hava filtresi takılıysa üst devirlerde karışımn çok fakirleşiyır.

ihtimaller çok.

dynner
24 Kasım 2008, 00:49
Devir kesici var cbr125 lerde ;)

cbr125faik
24 Kasım 2008, 00:54
yenı komuslar herhalde...:mrgreen:

mesrur özgök
24 Kasım 2008, 01:09
arkadaşlar merhaba devir kesici nasıl çalışır aydınlatırmısınız

mterayes26
24 Kasım 2008, 01:14
arkadaşlar merhaba devir kesici nasıl çalışır aydınlatırmısınız

motorun devrini keser üst devirlere çıkıpda hem motora . motor çeşitli arızalar çıkartırsa da cebe zarar vermesin diye

zeki73
24 Kasım 2008, 15:30
arkadaşlar cevap için teşekkürler ama devir kesici degil çünkü 4.5 bin devir arası yapıyo sonra düzeliyo o aralarda yapıyo 3. viteste diyerlerinde yapmıyo

motorhocası
25 Kasım 2008, 03:28
arkadaşlar cevap için teşekkürler ama devir kesici degil çünkü 4.5 bin devir arası yapıyo sonra düzeliyo o aralarda yapıyo 3. viteste diyerlerinde yapmıyo

Kaç km.'de motorun ne biçim arızaymış o ya 3. viteste yapıyor sadece 2 de de

yapsa karbüratörün memelerinde tıkanma var diyecem acayipsin vala.

Çok aradın mı bu arızayı sen.:queen:

mondializzet100
25 Kasım 2008, 09:27
Gazı verince motor çok benzin istiyor ve karbüratöre fazla benzin gitmesse tekleme yapabilir..:)

mach1
25 Kasım 2008, 11:45
4.5 bin arasında yapıyorsa elektirksel bir sorun var.

engindmn
25 Kasım 2008, 13:11
benim motor farklı gerçi ama aynı sorunun benzeri bendede vardı devir yükseldikçe gitmesine gidiyordu ama tekleye tekleye tam devir çıkartamıyordu bujileri değiştirdim depoyu filtreyi temizledim cdi yi değiştirdim karburatörü temzilettim yinede sorun cözülmedi.sonra adam akıllı bi ustaya danıştım karburatör dedi bende temzilettim dedim ama yinede baktı hakkaten karburotörden miş sorun memeler kanalla hep tıkanmış demekki adam gibi ustaya götürüsen işini çözerler 20 ytl aldı oysaki ben yaklaşık 100 ytlden fazla masraf yaptım sorunu çözmek için butun yaz tekleye tekleye boşuna gezmişim

erman_erkan
25 Kasım 2008, 13:14
bende aynı sorunu yasadım 1 kere sureklı shell kullanıyordum benzın olarak 1 kere opet ten aldım o sorunla karsılastım allahtan yolda kalmamak ıcın az benzın almıstım opetten aldıgım benzını bosalltık usta ıle tekrar shellden aldım benzın 6500 km oldu 1 daha karsılasmadım oyle bır sorunla bence benzını aldıgın yerı degıstır pislik olabılıyor bağzen benzınde

zeki73
25 Kasım 2008, 13:25
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.benzin olabilir hep aynı yerden alıyorum bide degiştirim benzinciyi bari .cbr 125 de yakıt muslugu vokumlu olması lazım acaba vakummu arızalı yeterli benzin almıyo 3 viteste bide arkadaşlar cbr125 sanzıman yag vidası ters dişmi cok sıkı korktum acmaya boşuna bide dişli sıgırmıyom arkadaşlar.

elektriksel olamaz cünkü o zaman her viteste yapar arkadaşlar

mach1
25 Kasım 2008, 19:23
Evet benzindende fark ediyor opetin benzini daha çabuk bitiyor sheelinkisi daha çok gidiyor 2 arabada denedim 1 tane motoda denedim.

zeki73
11 Aralık 2008, 00:59
beyinden olabilirmi cünkü bi denemediyim o kaldı ve nerde uygun bulurum

sevvan
11 Aralık 2008, 01:57
selam.arkadaşlar bende cbr 125 dünyasına yeni katıldım.motorumu 2.el olarak geçen hafta aldım.motorum henüz 1000 kmde fakat 2005 model.yani 3 sene boyunca yatmış.bahsettiğiniz teklemeler bendede var.özellikle 3 ve 4. viteste resmen gaz yemiyor.bayramdan sonra hemen bakıma götürmeyi düşünüyorum.fakat şu karbüratör temizliğini nerde ve hangi usaya yaptırdınız merak ettim.yardımcı olursanız sevinirim.