PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım motorumda kaçak var

alper666
24 Kasım 2008, 00:27
arkadaşlar merhaba bende regar raptor chappor var motorumu 1 gün çalıştırmayayım aküsü bitiyor çalışmıyo aküyü şarj edince bu seferde bujileden dolayı çalışmıyor servisi çağırıyorum her defasında buji değiştiriyor çalışıyor bana motorda kaçak var akü bitiyo çalışmayıncada buji meme yapıyor dedi yardımcı olurmusunuz birde ankarada iyi servis varmı?

alp_tunay
24 Kasım 2008, 00:30
acil yardım motorumda kaçak var -

Ben başlığına yazayımmmm....

Kaçak varsa at aşağı..Taşıma boşver....:P

Bu arada bujinin meme yaptığını sende öğrendim...Pardon ustandan..... :P

ByBaTeR!ST
24 Kasım 2008, 00:49
ßence Sen iYi Bir Ustaya Götür...

SuPeR BiKe
24 Kasım 2008, 00:49
:pr:

ankarada iyi bir servis bul derim öncelikle bilmiyorum var mı ama mutlaka vardır...

iyi servis bulunca şarj dinamosunu kontrol ettir birde adam gibi buji taktır:pale:

buji meme falan yapmaz servis her gelişinde senden para alıyor mu alıyorsa kaç para alıyor merak ettim....:silent:

alper666
24 Kasım 2008, 00:57
ya cevremde hiç motorcu olmDIĞI İÇİN BİLMİYORUM FAZLA bir heyecanla aldım motoru servis her geldiğinde 20 ytl alıyo bujiye meme yapmayıda servis söylüyor

cbf 150
24 Kasım 2008, 01:02
arkadaşım bir an önce adam gibi bir ustaya baktır motorunu servis servis diye parçlanma servistekilerin hiç bir halttan haberi yok senin cebindeki paradan başka hiç bir şeyi düşünmezler

mach1
24 Kasım 2008, 01:03
İlk önce motorunun elektirik tesisatını incele kaçak varmı diye sonra akün bitmiş olabilir,şarjdinomosu şarj etmeye bilir.Buji meme yapmaz yapsa yapsa platin yapar o da sizin motorda yok.

SuPeR BiKe
24 Kasım 2008, 01:03
off yaa....

ankaradan arkadaşlar yardımcı olsun burdan sana düzgün güvenilir bir servis bul orda baksınlar... inş çözülür problemin ama işte araştırmadan gidip onca para veriyorsunuz abuk subuk makinalara sonra astarı yüzünden pahalıya geliyo verdiği sıkıntıda cabası ona üzülüyorum...

cbf 150
24 Kasım 2008, 01:06
off yaa....

ankaradan arkadaşlar yardımcı olsun burdan sana düzgün güvenilir bir servis bul orda baksınlar... inş çözülür problemin ama işte araştırmadan gidip onca para veriyorsunuz abuk subuk makinalara sonra astarı yüzünden pahalıya geliyo verdiği sıkıntıda cabası ona üzülüyorum...

eee napalım herkesin senin motor gibi alacak maddi imkanı yok kesesine göre almış garibim:bounce:

RoLa
24 Kasım 2008, 01:07
HAHAHAHA KOPTUMMMMMMMMM:queen::queen::queen: Usta Bujilerde MEME YAPAR Öğrenmiş Oldun...:queen::queen::queen: Sütte Verir Haa:P

dalga geçmek yerine düzgün bi şekilde arkadaşı uyarsanız daha verimli olursunuz diye düşünüyorum. arkadaşın bilmediği zaten ortada. bu şekilde davranarak sorunu olan bi insanın dalga geçecekler diye çekinip sorunlarını halledememesine sebep olursunuz. burası paylaşım sitesi bilmiyosan milletle dalga geçme sütüde konu dışı topiclerinde iç:farao::farao:

jesse
24 Kasım 2008, 01:07
meme yapmıştır o bi tık zımpara ... sonra ojeliiceksin (((((((((((: misss

cbf 150
24 Kasım 2008, 01:14
dalga geçmek yerine düzgün bi şekilde arkadaşı uyarsanız daha verimli olursunuz diye düşünüyorum. arkadaşın bilmediği zaten ortada. bu şekilde davranarak sorunu olan bi insanın dalga geçecekler diye çekinip sorunlarını halledememesine sebep olursunuz. burası paylaşım sitesi bilmiyosan milletle dalga geçme sütüde konu dışı topiclerinde iç:farao::farao:

kardeşime aynen katılıyorum:cat:

SuPeR BiKe
24 Kasım 2008, 01:18
eee napalım herkesin senin motor gibi alacak maddi imkanı yok kesesine göre almış garibim:bounce:

arkadaşım beni niye karıştırıyorsun ki o motora o kadar para vereceğine biraz araştırıp gider düzgün motor alırdı sıfır olmasa bile 2.el en azından sorun çıkarmayacak bir motor alırdı ben bunu kast ettim yoksa kimseyi küçümsemek gibi bir derdim yok...

Khutuck
24 Kasım 2008, 01:22
@Super Bike

Regal Raptor o paraya alınabilecek en iyi (hatta almaya değer tek) chopper.

aparat
24 Kasım 2008, 01:32
ya arkadaşlar millet birbiriylemi didişecek yoksa arkadaşa yardımcı olmak için fikrinimi söyleyecek bazen anlam vermekte zorlanıyorun :bounce:bu arada RoLa'yada katılmamak imkansız.
alper kardeşim öncelikle iyi bir servis yada usta bul elektirik kaçagı var ise motorunun sargısını kontrol ettir derim umarım çözümlersin:cat:

SuPeR BiKe
24 Kasım 2008, 01:39
@Super Bike

Regal Raptor o paraya alınabilecek en iyi (hatta almaya değer tek) chopper.

çok fazla bilgim olmamakla birlikte 10dk lık yaptığım küçük bir araştırma ile sahibinden de sende yapabilirsin 3000 -7000 ytl fiyat aralığında 2. el temiz

honda cmx regel250
kawasaki el250
suzuki vl250 intruder
yamaha dragstar xvs 250 bulabilirsin

kendi adıma regal alacağıma gider bu motorlardan birini alırdım... en azından motorla servise gitmek yerine boğazda gezmeye giderdim...

motorhocası
24 Kasım 2008, 01:45
Git o motorcuna söyle alternatörün şarjına baksın, iyi derse çalışı halde akü voltajını ölçtür. Ne biçim servis anlayışı anlamadım.

ExTReMa
24 Kasım 2008, 02:26
Konjektörün şarj ediyomu onu ölçtür..
Şarjda sorun yoksa eğer karbüratörü temizlettir ve ayarlarını yaptır fazla yakıt bujileri bozuyordur

muratgergerli
24 Kasım 2008, 10:41
PROBLEM:
aküsü bitiyor çalışmıyo aküyü şarj edince bu seferde bujileden dolayı çalışmıyor

ÇÖZÜM:

1) Konjektörü değiştir..

2) Karbüratör "hava ayarını" yaptır...

3) Hava filtreni temizle/değiştir.

Şu 3. maddeyi özellikle yazdım..
Şimdiki usta(diye geçinenler) tamirciler:bounce: hatırlatmazsan yapmazlar.

alper666
24 Kasım 2008, 17:26
arkadaşlar yazdıklarınız için teşekkürler bu dediklerinizi yaptırcam sonucu yazarım

yürekçe
24 Kasım 2008, 17:32
arkadaşlar yazdıklarınız için teşekkürler bu dediklerinizi yaptırcam sonucu yazarım

ustalar yazmış zaten. sonucu bildirisen çok sevinirim. başka bir arkadaşın başına gelirse en azından yol gösterici bilgilerle yardımcı oluruz. ( kendimize de)

karafetva
10 Şubat 2009, 19:03
Selamun aleyküm
İnşAllah hayırlısı lolur
Ama sizden her defasında alınan bir para var. İkinci üçüncü gelişlerinde soun devam etmesine rağmen sadece daha önce yaptıklarını yaparak sorunu engelleyememeleri para almayı hak etmediklerini gösterir gibi. Ben ce hakkınızı da arayın . Biliyorsunuzdur tüketici haklarının insanlara bazen bir kısım konularda faydaları oluyor Bu tip tamir parça değişiminde ne olur bilmiyorum. Tüketici haklarına adliyeden ya da vilayetten ulaşılabiliyordur sanırım.
Hayırlı günler dilerim