PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım edin aklım karıştı

mehmetinan
20 Kasım 2008, 21:52
öncelikle bu siteye yeni kaydolmuş birisi olaraktan kendimi tanıtayım istedim adım mehmet yasım 28 ve motosikletim 600 f
arkadaşlar şimdi şöyle bir problemim var yardımcı olursanız cok mutlu olacam kırmızı ve mavi 2 adet antifiriz çeşidi varmış kırmızı olan aliminyum içinmiş bir kac yerde okudugum kadarı ile kırmızı motosikletlere koyulmuyormuş mavi koyuluyormuş bir baska yerde okduğum ise aliminyum olan motosiklete koyuluyormuş yani kırmızı olan şimdi ben motosikletime ne koyacağım lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim :D ne detaylı işler bu motosiklet işleri şimdiden yardımlarınız için cok teşekkür ederim

mach1
20 Kasım 2008, 23:18
Arabaya yeşil ile mavi koyuluyor motor sistemi aynı

muyi
21 Kasım 2008, 01:26
bende mavi olanlardan biliyorum

deli_mavi
21 Kasım 2008, 02:07
Sonucda benim bildigim antifirizlerde viskosite rengi senin bulundugun bolgeye gore olmalirid ve rengi sicaklik bandina goredir diye tahmin ediyorum.hic kontrol etmedim acikcasi ama genelde markaya gorede degismekde ama buyuk ihtimalle iklime gore renk degisebilir olmali arkadasim cunku antifirizin amaci zaten sogutma sivisinin kisin donmamasi icindir diye biliyorum ben rengi konuru konmazi birak bence sen yasadigin yerin iklimine bak derim ona gore secim yap ok...antifiriz sogukda sogutma sivisinin donmamasi icindir....

mehmetinan
21 Kasım 2008, 10:57
hayır viskotise ile alakası yok rengin adam öle dedi ama 2003 yada 2005 emin değilim sonraki arabalara kırmızı koyuyorlarmıs aliminyum için olanlarmış kırmızı olan burda da araştıma yaptım 1 kişi yazmış ki aliminyum için olan antifiriz kulllan demiş vallaha şaştım kaldım ama renk sölememiş ama bildiğim kırmızı olanı motosikletlerde kullanmıolar :D

ergun37
21 Kasım 2008, 11:14
kırmızı antfrz soğutma sisteminde küçük zızıntı akıntı olduğunda havaile temasında sızıntı bolgesinde tonma yaparak sızıntıyı keser dereceleri aynı
tvsıyem 2lt petrol ofisi kullan ben servisinde kullanıyorum::)

muyi
21 Kasım 2008, 11:25
Honda Ekim ayı bülteninde ayın konusu "Motosiklet ve Kış".Mehmet Tamer bu konuda yazdıkları
Soğutma sisteminde %50 oranında antifiriz olduğundan emin olun. Motorların malzemesine uygun antifiriz kullanılmalıdır. Örneğin alüminyum motor bloğu için buna uygun antifiriz kullanılmalıdır. Yanlış veya kalitesiz antifiriz kullanımı soğutma kanallarına zarar verir.
demekki kırmızı renkte olanmış aliminyum radtatör ve blokları için olan

yucika
21 Kasım 2008, 11:49
Rengini bilmiyorum ama antifirizin üstünde Alüminyum (aliminyon) radytör için yazması gerek.

motorhocası
21 Kasım 2008, 20:41
Bende kırmızı var 8 sene oldu -20 gösteriyo bomemetrede tavsiyemdir. Total.

mehmetinan
21 Kasım 2008, 21:20
evet arkadaşlar gittim kırmızı aldım üzerinde aliminyum motor ve radyatör için uygundur yazıyordu vayvolin marka %50 su %50 antifiz koyuldugu zaman -45 derece donuyormuş ve ömrü 5 sene yazıyordu 15 ytl imiş 1 lt si gittik aldık motosikletimize koyduk sorun yok çok teşekkür ederim yardımlarınız için neredeyse mavi koyacaktım siz olmasaydınız ha bu arada mavi olan castrol dü o da 8 ytl idi bilginize