PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosikletde cep telefonu çalınca yanan lamba ( telefon algılayıcısı)

Süvarİ
17 Kasım 2008, 22:49
arkadaşlar motorda uzun süredir ne olduğunu bilmediğim küçük bi ışık var telefon simgesi altında ( bi tane led) geçenlerde farkettim benim tel çalınca o yanıyor hatta çalmadan önce titriyor telefon çalınca kesintisiz yanıyor görüşme bitince kapanıyor. sonra onu kullanmaya başladım yolda giderken o ışık dikkatimi çekince telefonu kontrol ediyorum bazen işe yarıyor bazende başka telefonlarla karışabiliyor...

bu benim çok hoşuma gitti ilk defa gördüm acaba yaygın bişey mi kullanan varmı farkeden varmı.

bu arada motorum kanuni tigrina 100 yani cup tarzı

VaScO1925
17 Kasım 2008, 22:50
bütün çin motorlarında var zaten. tek yararlı bişeyi o dicem ama yandan geçen arabada birisi tel ile konusuyosa bile yanıo :D

Süvarİ
17 Kasım 2008, 22:54
bütün çin motorlarında var zaten. tek yararlı bişeyi o dicem ama yandan geçen arabada birisi tel ile konusuyosa bile yanıo :D

evet o kötü karışıyo adamlar onu düşüneceklerine daha mantıklı bişey yapamıyorlarmış heralde

Serk21
18 Kasım 2008, 03:28
bnm 2005 çin schooterda wardı,tel baz değiştirdiğinde de yanıyor ama güzel bişey,motor tepesinde tel duymam mümkün olmuyordu sayesinde anlıyordum.şimdiki motorumda yok teli hiç duymuyorum :)

< iLk@yy >
18 Kasım 2008, 03:43
çok gereksiz bir lamba şey nedenmi
en başında sizin kendinizin yola verdiğiniz dikkati dağıtıyor en basit açıklaması bu hemde her şeye yanıyor genel olarak

mterayes26
18 Kasım 2008, 04:41
ptt nin önünden geç yine yanıyor

RoLa
18 Kasım 2008, 04:47
en başında sizin kendinizin yola verdiğiniz dikkati dağıtıyor en basit açıklaması bu hemde her şeye yanıyor genel olarak

yok be ilkayım öle dikkat dağıttığını zannetmiyorum zaten sürekli yanan bi lamba değil.

telefon çalmaya başladığı zaman baktın lamba yanıyo çekersin sağa paşa paşa konuşursun. scooterlardaki işe yarayan tek aparat desek yeridir

aparat dedikte cem abi üzerine alınmasın hemen :P

ketchup
18 Kasım 2008, 10:42
yanından geçtiğiniz her baz istasyonunda yanıp sönüyor.. "telefon çalıyo galiba" diye işkilleniyosun, bazen yavaşlayıp bakıyosun mesaj falan gelmiş mi diye.. bi süre sonra "bakmayacam o lambaya" diye kendi kendime telkinde bulunuyodum ama yine de ara sıra yanıp söndükçe işkillendiriyodu beni.

TanImsIz
18 Kasım 2008, 10:48
Telefonu titresime alıp cebinize koymayı denesenize :) Fantazi aramayın uğrasmayın böyle yanar dönerli şeylerle :)

MrCool
18 Kasım 2008, 11:17
Bunun ayrı satılan bir modeli var mı? Yani bu sistem olmayan motorlarlara eklemek için sordum. İnternette linkini aradım ancak bulamadım. Anahtarlık gibi olabilir.

sentepeli
18 Kasım 2008, 11:44
o koydukları sistem maliyeti 0,25ykr lik sistemde ondan koymuşlar
telefonların arkasına takılan ipler varya 0,50 ykr lik onların 12 voltluk versiyonu koymuşlar çok ucuz bi sistem zaten pahalı bişey olsa çinler koyarmı

OGLUMVE BEN
18 Kasım 2008, 12:24
yanından geçtiğiniz her baz istasyonunda yanıp sönüyor.. "telefon çalıyo galiba" diye işkilleniyosun, bazen yavaşlayıp bakıyosun mesaj falan gelmiş mi diye.. bi süre sonra "bakmayacam o lambaya" diye kendi kendime telkinde bulunuyodum ama yine de ara sıra yanıp söndükçe işkillendiriyodu beni.

bu kadar işkilli olma be kardeşim bendede var o lamba telefonun devamlı giderken titreşimde ikaz lambasına hiçte bakma gereği duymuyorum kazasız yollar:rendeer::rendeer::rendeer:

nitrious81
18 Kasım 2008, 18:24
Evet Benim Skuter da da var bende genelde duymuyorum Telefonu cogu kez onun yandıgını fark edıp elımı montun cebıne koyuyorum bakıyorum tıtrıyor sag cekıp konusuyorum..

ahmet93
18 Kasım 2008, 18:28
Çoğu çinlide var zaten

ragman
18 Kasım 2008, 18:32
Şehir içinde hiçbir randıman alamazsınız.Habire sinyal veriyor.
Ancak şehir dışında durum farklı.

Hücre mesajı, istasyon değişimi v.s. iletişimlerde kısa süreli yanıyor.En fazla beş altı sefer. Durup telefonunuzu kontrol etmeden önce biraz inatlaşmasını ve yanmaya devam etmesini bekleyin :)

merichhh
18 Kasım 2008, 18:34
ptt nin önünden geç yine yanıyor

hehe iyimiş bu :)

baco
18 Kasım 2008, 18:37
motora bitane anı işlevi gören anahtarlık takarsın olur biteş ışıl ışıl olur :)

< iLk@yy >
18 Kasım 2008, 19:13
yok be ilkayım öle dikkat dağıttığını zannetmiyorum zaten sürekli yanan bi lamba değil.

telefon çalmaya başladığı zaman baktın lamba yanıyo çekersin sağa paşa paşa konuşursun. scooterlardaki işe yarayan tek aparat desek yeridir

aparat dedikte cem abi üzerine alınmasın hemen :P

ben normal yada bluetooth kulaklık taraftarıyım çalmaya başladığında sağa çekip ole konuşuyorum yada titreşimi hissedersem

ama genel olarakta telefonu açmam yoluma devam ederim :cat:

StormlorD
18 Kasım 2008, 19:14
baz istasyonların etrafından geçerken de yanar o led yalnız dikkat et :)

mertun
19 Kasım 2008, 01:03

Hücre Bilgilerindede yanıo hani Telefon nerde olduumuzu falan sölüo ya :D onda bile yanoo ama işe yarayan bişi tabikide gerçi telefonunuzda Bluetooth warsa bi kulaklık alıp kaskın altına takmanızı yada kulaklıkla tel kullanmanızı öneriyorum yolda giderken tel cıkartıpta alo denmez :D

diyen cok gördüm emminin teki ben 90 la giderken aynı hızda yanımda telini cıkartıp konustu :D o telden bende ona bakıp aaa demekten kaza yapıoduk :queen:

abal
19 Kasım 2008, 01:13
var ama istanbulun mahalle aralarında pek işe yaramıyor çünkü ben işten gelirken sürekli yanıyordu malum her yer telefon baz istasyonu falan filan.. :mrgreen: ancak uzun yoldayken falan lazım oluyor bazen..

Hücre Bilgilerindede yanıo hani Telefon nerde olduumuzu falan sölüo ya :D onda bile yanoo ama işe yarayan bişi tabikide gerçi telefonunuzda Bluetooth warsa bi kulaklık alıp kaskın altına takmanızı yada kulaklıkla tel kullanmanızı öneriyorum yolda giderken tel cıkartıpta alo denmez :D

diyen cok gördüm emminin teki ben 90 la giderken aynı hızda yanımda telini cıkartıp konustu :D o telden bende ona bakıp aaa demekten kaza yapıoduk :queen:

eski işimde eczaneye gelen kurye bi abide görmüştüm. ve ince sağlam bi telefonlada yapılabilir. tabi kaskınızda çok sıkı değilse. telefonu direk kaskın arasına sıkıştırarak yola devam ediyorlar :queen:

mertun
19 Kasım 2008, 01:25
var ama istanbulun mahalle aralarında pek işe yaramıyor çünkü ben işten gelirken sürekli yanıyordu malum her yer telefon baz istasyonu falan filan.. :mrgreen: ancak uzun yoldayken falan lazım oluyor bazen..

eski işimde eczaneye gelen kurye bi abide görmüştüm. ve ince sağlam bi telefonlada yapılabilir. tabi kaskınızda çok sıkı değilse. telefonu direk kaskın arasına sıkıştırarak yola devam ediyorlar :queen:

samsung marka telle yapılır :D fakat yes tusuna basamassın :d en güzel nokia baba bide sesli arama özelliği yapcaksın yolda giderken bağırırsın sonra AHMEEET EMMİİİİİİ :D :D öle bi eleman wardıda o geldi aklıma kardesime gidiodum abinin teki bağıryodu önüne bakarak AhMET AHMET AHMETT !!!! ...q telefonu demişti ben gülmekten atv önüne yıgıllmıstım :D

< iLk@yy >
19 Kasım 2008, 02:02
samsung marka telle yapılır :D fakat yes tusuna basamassın :d en güzel nokia baba bide sesli arama özelliği yapcaksın yolda giderken bağırırsın sonra AHMEEET EMMİİİİİİ :D :D öle bi eleman wardıda o geldi aklıma kardesime gidiodum abinin teki bağıryodu önüne bakarak AhMET AHMET AHMETT !!!! ...q telefonu demişti ben gülmekten atv önüne yıgıllmıstım :D

ben elimdeki samsungla ole konuşuyorum onun için aldım saten özellikle :queen:
açıp aradan tıkıyorum kulağıma konuşuyorum ellerimde direksiyonda paşalar gibi yese basmak dert olmuo önceden telefona bakacağın için düşük hızda sağdan sağdan gidip konuşuyorum sonra yola dewam:cat:

mertun
19 Kasım 2008, 02:18
ben elimdeki samsungla ole konuşuyorum onun için aldım saten özellikle :queen:
açıp aradan tıkıyorum kulağıma konuşuyorum ellerimde direksiyonda paşalar gibi yese basmak dert olmuo önceden telefona bakacağın için düşük hızda sağdan sağdan gidip konuşuyorum sonra yola dewam:cat:

ben genelde arayana küfür ettiğim için :D bana dert olmuo :D artı bakmam tele kim ararsa arasın ! müsait olursam kenara çeker geri arar gene küfür ederim :D he bide potansiyel arıcak kişilere (anam babam akrabalarım sevgilim) mesaj atarm motordayım diye yaşasın avea :D
hem teli elime almam motordayken SAFETY FİRST !

ByBaTeR!ST
19 Kasım 2008, 03:27
Evet Aynı Bunun Gibi Telefon Çalınca Sinyal Veriyo Beşinci 5.Vitesin Altında Telefon Şeyi Var Ney di Yaw :D Neyse Orda Bakın :) ;
http://www.rialli.com/static/images/productimage-picture-rialli-gosterge-panosu-komple-125-agk-ms197637313.jpg

deliberk
06 Haziran 2010, 01:31
bu sistemi olmayan motrlara nasıl uygularız acaba

yigido_
06 Haziran 2010, 01:47

aynen ole yolda gıderken yanından araba gecese ıcınden bırı konussun yanıyor cok durdum onun yuzunden :D

cdcleaner
06 Haziran 2010, 02:33
Telefon Aksesuarı satan mağazalarda telefona yapışan etiket şeklinde olanı var. Ucuz birde aşağıdaki gibi etine buduna dolgun mini cihaz var fiyatı 6 $. Resmi linki aşağıda.

http://www.mobilzirve.com/cep-telefonu/2009/01/mathmos.gif

http://www.mobilzirve.com/telefonun-caldigini-ikaz-eden-led-isikli-rozet/

McWarnaly
06 Haziran 2010, 03:13

katiliyorum yukset suratle giderken birden bire yandiginda tum dikkati dagitip kazaya sebebiyet verebilir.zaten telefon caldigini anlasanizda durup kafanizdan kaski cikarip telefonunuzu cikarana kadar karsi taraf kapar.bu led yerine handsfree daha kullanisli olur bence

deliberk
06 Haziran 2010, 03:28
buunu satan yer neresi acaba