PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farların Yetersiz mi?. .. .!

showdownKing
14 Kasım 2008, 16:36
Philips firması Motovision Adı altında geliştirilen daha görünmenizi ve görmenizi sağlayan bu sistem %40 daha fazla ışık 10-20 metre daha ileri görmenize olanak sağlayacaktır. Sadece H4 ve H7 tip ampulleri bulunmaktadır.
http://img354.imageshack.us/img354/6558/smotovisionuspex2.jpg (http://imageshack.us)

Diğer Bir Bölüm ise Extra Duty adı verilen, 4 kez daha sarsıntıya dayanıklı resist edilmiş ampuller. Genellikle şehiriçi kullanıcıları ve scooter kullanıcılarına hitap eden bu ampuller vibrasyona karşı dayanıklılığınla öne çıkıyor.

fiyatı : 34ytl
http://img89.imageshack.us/img89/1605/spackspmvlt5.jpg (http://imageshack.us)

(yanlış anlaşılmasın reklam değildir sadece paylaşım için.)

DiKMeN
14 Kasım 2008, 16:38
Hımm,

TVS Apache'ler H4 ampul kullanıyor, o zaman uyar, fiyatı kaç gayme acaba bunların ?

Sis farı ile uğraşana kadar bunlardan takılabilir mi acaba ?

OGLUMVE BEN
14 Kasım 2008, 16:38
fiyatı nedir bunların bilgin varmı:rendeer:

showdownKing
14 Kasım 2008, 16:44
pardon arkadaşlar hemen yazıyorum özür dilerim ,

DiKMeN
14 Kasım 2008, 16:49
Saolasın, 34 YTL aslında gerçekten söyleneni yapıyorsa çok fazla bir miktar sayılmaz. Ama gerçekten işe yarıyor mu acaba ?

http://www.motobakkal.com/images/products/00/06/52/652_buyuk.jpg
Şuradaki resimdeki kutuya göre H4 için 60/55 W yazmışlar

35/35 kullanan motora fazla gelmez mi acaba ?

200 dereceye kadar da ısınıyormuş

http://www.motobakkal.com/images/products/00/06/52/652_buyuk_4.jpg
http://www.motobakkal.com/images/products/00/06/52/652_buyuk_3.jpg

showdownKing
14 Kasım 2008, 16:59
scooter için ideal yazıyor ama netten araştırdım 55w enerji kullananlar kötü yorumda bulunmamış memnun olduklarını belirtmişler fiyatının pahallı olduğu açık ve net fakat xenon fiyatları ortada ve normal ampüllerin aydınlatmalarıda ortada tercih bize kalıyo ben ilk iş denicem ayrıntılı bi şekilde foto ile deneyimlerimi paylaşıcam bu forumda . .

OGLUMVE BEN
14 Kasım 2008, 17:08
bence 200 derece ısınıyorsa eritir fakat deniyen arkadaşlar varsa resimli yanıtlarsa bilgilenmiş oluruz:rendeer:

DiKMeN
14 Kasım 2008, 17:11
scooter için ideal yazıyor ama netten araştırdım 55w enerji kullananlar kötü yorumda bulunmamış memnun olduklarını belirtmişler fiyatının pahallı olduğu açık ve net fakat xenon fiyatları ortada ve normal ampüllerin aydınlatmalarıda ortada tercih bize kalıyo ben ilk iş denicem ayrıntılı bi şekilde foto ile deneyimlerimi paylaşıcam bu forumda . .

Aslında oradaki logoda Motorcyles & Scooters yazarak her ikisine de uyumlu olduğunu belirtmiş.

Zaten Scooterlar için bile uyumluysa bizimkine de uyacaktır diye düşünüyorum.

35/35 + 55 w sis farını aynı anda direk motordan kaldırmıyor ama sis farsız 55w kaldırır diye tahmin ediyorum.

Ayrıca, yeterli aydınlatmayı sağlıyorsa extradan sis farı takana kadar bu ampule verilen para aşağı yukarı birbirini karşılamış olur diye düşünüyorum.

Ben de açıkçası alabilirim. Ayrıca sis farı için tesisat çekmekle uğraşana kadar ?

Teşekkürler paylaşım için

bence 200 derece ısınıyorsa eritir fakat deniyen arkadaşlar varsa resimli yanıtlarsa bilgilenmiş oluruz:rendeer:

Açıkçası bu sonuca varmadan önce 35/35 lerin kaç dereceye kadar ısıttığını bilmemiz lazım.

TVS Apache'ler orjinalinde H4 35/35 kullanıyor. Eğer onlar da 200 derece civarı ısınıyorsa sıcaklık sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

alisemerci
14 Kasım 2008, 17:40
bu konuyu takip edelim bakalım ne çıkacak :cherry:

giotine
14 Kasım 2008, 18:33
YBR125 2004 modellerde de H4 ve 35/35w ampul kullanılıyor. 60/55 zarar verebilir. Deneyen arkadaşların yorumlarına göre hareket etmeli ..

Terrorizer
14 Kasım 2008, 18:42
Cbf 150'ye uyan var mı =)

DARKDIAMOND
14 Kasım 2008, 18:45
KOnuyla ilgili teknik detaylar verebilecek arkadaşların fikirlerini merak ediyorum.Zira standart ampüllerle yeterli aydınlatma sağlanamıyor.

okayyorukcuoglu
14 Kasım 2008, 18:58
deneyen yokmu yaw işe yarıyorsa bende değiştireyim 30 mt önümü zor görüyorum girecem bitarafa bunun tanesimi 34 çiftimi :silent:

deliberk
14 Kasım 2008, 19:12
peki h4 değilde normal dipsiz ampul kullananlar ne yapacak benim gibi

caner22
14 Kasım 2008, 19:14
nereden teymin edebilirim ben bunları??:)

satoyama
14 Kasım 2008, 19:45
halogen ampul ne olursa olsun en fazla kralı %5 veya %10 farkeder hiçbirzaman xenon un yerini tutmaz ama ben halogen kullanıcam xenona gerek yok diyen varsa philips güzel ampul yapıyor

muratcan7
14 Kasım 2008, 19:57
CBF lere uyarmı bu. Xenon takanlar var cbf'lere ama önce farları dinamodan aküye bağlatıyorlar sanıırm. bende yetersiz buluyorum .

showdownKing
14 Kasım 2008, 21:35
nereden teymin edebilirim ben bunları??:)

http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=45242

deneyen yokmu yaw işe yarıyorsa bende değiştireyim 30 mt önümü zor görüyorum girecem bitarafa bunun tanesimi 34 çiftimi :silent:

teki olması lazım sitede tek görünüyo çifti 70ytl felan . .

mach1
14 Kasım 2008, 22:45
Benim motor kaldırıyorsa Ybr Cbf kaldırır ama araya far rolesi koyun yoksa hem aküyü bitirir hemde düğmeyi yakar:)

nitrious81
14 Kasım 2008, 23:39
Ama sorun şuki bunlar 55/60w yanı her motor kaldırmıyor ozelıkle ufak skuter lar falan :) Hele benım gıbı cıft farınız var 2 x 55/60w baya yorucu olabılıyor Akuı ıcın hele gece gunduz acıksa ve ayrıca bır kere takma gafletınde bulundm 55/60w arka yansıtıcının ust kısmını erıttı..

satoyama
15 Kasım 2008, 12:21
Ama sorun şuki bunlar 55/60w yanı her motor kaldırmıyor ozelıkle ufak skuter lar falan :) Hele benım gıbı cıft farınız var 2 x 55/60w baya yorucu olabılıyor Akuı ıcın hele gece gunduz acıksa ve ayrıca bır kere takma gafletınde bulundm 55/60w arka yansıtıcının ust kısmını erıttı..

+1:cat:

malesef dostum halogen ampuller çok ısınırlar başına gelen aslında normal bir durum ama tecrübe edinmişsin 35w+35w normal ampul ısısına göre ayarlanıyor far ayna mesafesi 70w bile sorun çıkarırken 110w hayatta kaldırmaz malesef 250cc de bi xmax da var çift halogen hatta s.s. lere bile tek halogen H7 takılır daha az güç çeken bir konjektör dinamo sistemi uygulansın diye ayrıca buna 70-85 ylt verene kardar xenon takarım hiç birşey xenon gibi olmaz heleki motorun aynası çok iyi ise dehşet oluyor

DiKMeN
17 Kasım 2008, 09:41
Ben TVS ye mail atmıştım bu konuyla ilgili olarak aynen şu şekilde bir cevap geldi.

Gürcan Bey;

Belirtmiş olduğunuz marka ve değerlerdeki ürünü kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur…Bizim önerimiz tavsiye ettiğimiz TVS marka ürünü kullanmanızdır…Kullanıcı olarak ifade ettiğiniz ürünün kullanılmasında da aracın herhangi bir elektronik sisteminde arıza teşkil edecek bir durum yoktur…

Saygılarımla….

Fakat, aynı ampulden taktığını söyleyen birisi de yeterli gücü motorun üretemediğini (direkt olarak aküden almıyor biliyorsunuz TVS) farların sönük kaldığını falan söylemişti.

Şimdi arada kaldım :pale:

navigator55
17 Kasım 2008, 10:51
Bahsi geçen MOTOVISION ampül serisinin 35W/35 güçte olanı var mı ,diğer bir husus ise EXTRA DUTY denen model motovision dan farklı bir ürün mü
yoksa motovision un bir özelliğimi..
Bu konuda netleşmiş bir ayrıntı görmedim yazılarda,sadece kuutusundan görünen değerler standart 55W/60 resimlerde..

sakinseytan
17 Kasım 2008, 11:08
Ben TVS ye mail atmıştım bu konuyla ilgili olarak aynen şu şekilde bir cevap geldi.

Fakat, aynı ampulden taktığını söyleyen birisi de yeterli gücü motorun üretemediğini (direkt olarak aküden almıyor biliyorsunuz TVS) farların sönük kaldığını falan söylemişti.

Şimdi arada kaldım :pale:

benim motorun bir elektrik problemi olmustu göstergeler arka plakalık ve kısa stop anpülü yanmıyordu ben ölece tvs mi epeyce kullandım yollarda farım süper yanıyodu karşıdan gelen araçlar selektor yapıyodu genelde uzunları kapa diye ama ben yaptırdıgımda anpülleri şuan sönük yanıyo sanki benim farlar dedigin gibi aküden direk almıyo elektrigi dinamodan alıyo bu h4 farlar cbf 150 ye fln olurmu acaba onların sıkıntısı çok büyük sapsarı igrenc bi anpülleri var ben tavsiye ederim bu h4 olayı çok süper zenondan sonra geliyo ama deniyen yokmu bu anpülleri?

Mustafa ÖZEN
17 Kasım 2008, 11:16
Bu ampulleri nerden satın alacağız Malum ben boludayım

ARBETUS
17 Kasım 2008, 11:23
ben HID aldım 10 ytl lik. Şu ana kadar gece gündüz yakmama rağmen bukadar uzun rüeli dayanan tek ampul oldu. Halojen olmasıda ayrı bir özellik normal ampuller gibi ışığı bir yerde toplamıyor dağıtıyor daha fazla alan aydınlanmakta.

xufuk
17 Kasım 2008, 11:35
35/35 w kullanan motorda 55w şehir içi kullanımda ve düşük devirde akünün azalmasınna şarj dinamosunun altarnatör yorulmasına belkide bozulmasına neden olucaktır yüksek devirde sorun yaratmaz..
ve 35w göre 55 w daha fazla ısı vereceği için farın mikadan camı ve çevresindeki plastiği matlaştırıp erite bilir..
bence sis farı daha uygun bir çözüm gerektiğinde kullanırsınız gerekmediğinde kapatıp altarnötörü ve aküyü yormazsınız öteki türlü sürekli aküden gider..

secretplay
17 Kasım 2008, 12:17
bende suzuki an 125 hk var arkadaşlar bu ampulu almıştım fakat motorun orjinal farı 35w idi bu 55/60w farın içindeki reflektör hafif erime yaptı bende çıkardım biraz fazla ısınıyor alıcak arkadaşların dikkatine

45Kasabalı
17 Kasım 2008, 12:31
Bu ampulleri nerden satın alacağız Malum ben boludayım

http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=45242

mevlutgs
17 Kasım 2008, 13:04
ya ltfen biri sölesin yaa kaç forumada yadım:):) ama cvp 0 yk:( benim todaye takabilirmiyim? bunu

satoyama
17 Kasım 2008, 13:11
arkadaşlar tekrar söylüyorum her gören atlamasın motorunun orjinalinden halogen (H4-H7 gibi) ampuller olmayan bunları alıp boşa takmaya açlışmasın

misal: tvs apache ye olur honda cbf 150 ye olmaz yada yamaha cynus rs e olur suzuki an125 e olmaz

HAZER
17 Kasım 2008, 13:17
35/35w ampul çıkarılıp yerine 55/60w ampul takıldığında zaten verdiği ışık %40 artacaktır bunun olması gayet normal ama mesele şuki verdiği fazla ışığın yanında birde ne zararlar verecek??

muratcan7
17 Kasım 2008, 13:17
Cygnus RS 'nin aydınlatmaları iyidi. Sorun yaşatmadı bana .

CBF'e xenon takan kimse yokmu ya bizede söylesin nasıl yaptığını.

erdo2002
17 Kasım 2008, 14:30
Cbf 150'ye uyan var mı =)

Bende bunu merak ediyorum :)

CBF lere uyarmı bu. Xenon takanlar var cbf'lere ama önce farları dinamodan aküye bağlatıyorlar sanıırm. bende yetersiz buluyorum .

Bizde enerjiyi direk dinamodan alıyor bizdeki durum biraz farklı herhalde.:silent:

Cygnus RS 'nin aydınlatmaları iyidi. Sorun yaşatmadı bana .

CBF'e xenon takan kimse yokmu ya bizede söylesin nasıl yaptığını.

bende bunu soruyorum forumda ama sanırım daha takan yok.YRB 125 e takılanı görmüştüm gerçekten hoş gözüküyordu.Umarım cbf 150yede takan biryer bulabiliriz :cat: Bende düşünüyorum taktırmayı.:cat:

Not:Birde CBF hangi seri ampul kullanıyor.H4-H7 falan değil sanırım.:silent:
Üzerinde E1 yazıyor fotosu aşşağıda.:cat:
http://img232.imageshack.us/img232/3686/resim001li6.jpg (http://imageshack.us)

muratcan7
17 Kasım 2008, 14:55
Fotoğrafı göremedim nedense. Özel civalı bir ampul kullanıyorlar diye duydum. Ayrıca başka bir ampul takılması durumunda belirli bölgenin kesilip yer açılması gerekiyor sanırım.

Ampul'un philips'in normal sarı ampullerinden olduğuda yazıyor.

Ayrıca Cbf'te rolanti'de veya daha doğrusu düşük devirlerde ışığın az yanması , rolanti devrini yükselterek çözülebiliyormuş. bana mantıklı geldi.

http://www.sahibinden.com/iste_sizlere_cbf_150WQQaXQQ7761931WQQpXQQdisplayit em

Xenon takmış . XENON H 800 diyor.

_SuLeYMaN_
17 Kasım 2008, 15:30
Ben 60/55 w ampulleri kendi motoruma taktım. Araba ampulü olarak aldım motordaki yuvayı değiştirdim motorun plastik olan ön camını traktör camı ile değiştirdim. Şu an arabalar kadar güzel aydınlatıyor. Aküm 10 amper hiçbir şekilde akü problemide yaşamadım.

Süvarİ
17 Kasım 2008, 23:38
arkadaşım ben geçen gün motorun arka stop lambasını deiştirdim ampülü söktüm 50 ykr ye aldım ( 500 bin lira) taktım aynen devam bence 34 ytl çok fazla farı yukarı aşağı ayarlayarak kullanırım daha iyi sizi bilmem ama bana göre değil bu :queen:

logaritma
17 Kasım 2008, 23:47
bu ampül işiyle zamanında çok ama çok uğraşdım ostram ın bir ton verisyonunu aldım philipsin bluevision v.b lerini kullandım anladımki ampülün gücüde ışığı dağıtmasıda bir yere kadar ampüllerden kimse bir mucize beklemesin bende aldım xenon farı takdım gecelerim resmen gündüz oldu uzunları yakamıyorum bir kere yakdım önümdeki arabadaki adam 4 lüleri yakdı gözümü .... dedi :) :) pardon abi dedim :) kısalar bile gündüz yapıyor geceyi ışıkla sorunu olan gecede çok kullananlar paraya kıyıp mtec alsınlar 350 ytl bazıları derki benim motorum çin zaten değmez alakası yok satarken çıkarır onu ayrıda satabilirsiniz yada yeni alıcağınız motorunuza takarsınız.. ama mtecden şaşmayın benim arkadaşda çin işi xenon var normal ampül gibi bir işe yaradığı yok lafda xenon mtecler mükemmel kalitede..