PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bluetooth ile artçıyla konuşmak

ermandem
13 Kasım 2008, 15:46
arkadaşlar,

herkese merhaba. küçüklük hayalim olan motosikletime güvenli eğitim kursumdan sonra yazın kavuşmuştum. haftasonları turlamak suretiyle cbr 125imle 1000 km'i devirdim :)

sorum şu olacak; motosiklet kullanıcısı ve artçı arasında bluetooth'lu bir ekipmap aracılığıyla iletişim kuruluyor, yolda giderken sohbet muhabbet ediyorsunuz. (yurtdışında bir fuarda görmüştüm)

forumda bu tarz ekipmanları kullanan var mı? yoksa bazı kaskların içinde bu sistem hazır var mı?
teşekkürler.

mourndare
13 Kasım 2008, 16:02
açıkçası ben böyle bir teknolojinin karşıtıyım, bluetooth kulaklıkların yaydığı enerji dalgası beyin için hiç de sağlıklı olabilecek düzeyde değil.

Kaiser
13 Kasım 2008, 16:06
1 yıldır Scala-rider Teamset kullanıyorum. Her kaska uygun, son derece başarılı. Gürültü önleyici filtresi var, parazit yapmıyor ve çok uzun bir stand by süresi var.

showdownKing
14 Kasım 2008, 15:31
http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44280
işte sana link bence bu sistem için pahalı keza yurt dışında fiyatı 70-80 ytl burda fiyatın coşması tamamen rekabet ortamının kısıtlılığı . .

< iLk@yy >
14 Kasım 2008, 15:35
showdownKing akradaşımızın gösterdiği linktei gibi kaska monte edilebilen bu tarz cihazlarda var yada nolanda felan n-com'lu kasklar var bu senin bahsettiğin şey için ama fiyatlarıda bi o kadar güzel oluyor bu sistemle alınca =)

ermandem
14 Kasım 2008, 15:42
teşekkür ederim. arai kaskların chaser modellerinde veya rx7 lerde bu özellik var mı acaba?

< iLk@yy >
14 Kasım 2008, 15:48
aparat takma özelliğini diyorsan saten bu sonradan alınanlar her türlü kaska takılabiliyor nerdeyse =)
yanak padiyle kask arasına monte ediliyor bi şekilde sıkıştırmalı bişeyler sanırım

ermandem
14 Kasım 2008, 15:52
hayır aparat olarak değil n-com gibi... yeni bir kask alacağım da boşu boşuna bu zımbırtıya para vermektense kask alırım :)

Kaiser
14 Kasım 2008, 16:25
N-com Nolan'a özgü bir sistem ama kask düşebilir, kırılabilir ve dahası Nolan sevmeyebilirsin. Ama dışarıdan takılan sistemlerle marka bağımlılığı olmuyor, bunuda gözönünde bulundur.