PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radyatör suyu değişince hava yaparmı

muyi
12 Kasım 2008, 03:17
arkadaşlar bazı otomobillerde radyatör suyu değişince havasını felan almak gerekiyor yoksa bol bol hararet yapıo araç ben şimdi motosikletin suyunu değiştirecem tüm suyu aktıktan sonra radyatörün üst kapagını acıp ordan dolduracam yedek su deposuna da yeteri kadar su dolduracam herşey tamam ama bu motosiklet hava yaparmı ? yaparsa havasını nasıl alırım motosiklet 600 f

THE_LANCET
12 Kasım 2008, 03:36
Evet hava yapma ihtimali var. Suyu değiştirirken suyun içerisine bir miktar antifiriz'de koy. Hem aşırı soğuktan etkilenmez hemde paslanmayı,kireçlenmeyi önler.
Suyu motor soğukket değiştir. Radyatör kapağı açıkken çalıştır. Termostat su kanalları içindeki ısınmış suyu değiştirirken içeride kalan havayıda açık radyatör kapağından dışarıya atar. Eğer su'da bir eksilme olursa üzerini tamamlarsın.

Benim bildiklerim bu kadar. Umarım yardımcı olabilirim. Diğer bilgili üyelerden yanlışım varsa düzeltmelerini ve açıklık getirmelerini beklerim.

muyi
12 Kasım 2008, 03:50
evet bende antifiris koyacamda onun için soruyorum hazır yapmısken komple suyunu da değiştireyim dedim yarı yarıya koyacam su ile antifiris i ama honda 600 f kac litre su alıyor ki amanın bunu unutmuşum bak harbi yaf honda 600 f kac litre su alır

yucika
12 Kasım 2008, 10:11
Antifiriz koyarken cinsine dikkat edin. Alüminyum radyatörler için ayrı bir antifriz satılmaktadır. The_Lancet havanın nasıl alınacağını anlatmış zaten.

bahadinli
12 Kasım 2008, 11:00
yapmaz...onun kapagı zaten depo kapagı gıbıdır kendı kendının havasını alır...bısey olmaz yanı...

muyi
12 Kasım 2008, 11:46
çok teşekkürler olay anlaşılmıştır :D sagolun varolun