PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasaki zzr600

Murat2100
10 Kasım 2008, 21:11
Merhabalar Ben Daha 18 Yaşında Motor TutKunu Biriyim Öncelikle Mobillyet den başladım Wespa Ve Java İle Sürüşlerimi İlerlerttim Sormak İstedigim Soru İse 1994 Model Kawasaki zzr600 Alacagım Vites Düzmü Yoksa Pedallımı ?

serkanADH13
10 Kasım 2008, 21:31
ss modellerın hiçirisinde düz vites olmass,
elbette viteslidir,
sırası ile,
1 aşağı,
(N) üst boş,
2 üst,
3 üst,
4 üst,
5,,,,

aynı sıra takibi ile geriye doğruda düşer...

fakat aklında olsun,
o medel alacagın motor çok masraf açacaktır,
zincir dişli lastik vs,

karar senin,

Hayırlı Olsun Şimdiden...

< iLk@yy >
10 Kasım 2008, 21:49
daha önce belliki hiç vitesli motor kullanmamışsın kendine göre başlangıç denilebilecek motorlardan neden almıyorsun ???

hem aldığın o model motor sana bi sürü masraf çıkartıcak motor zincir dişli lastik vs vs...

eeraktan
10 Kasım 2008, 21:53
Merhabalar Ben Daha 18 Yaşında Motor TutKunu Biriyim Öncelikle Mobillyet den başladım Wespa Ve Java İle Sürüşlerimi İlerlerttim Sormak İstedigim Soru İse 1994 Model Kawasaki zzr600 Alacagım Vites Düzmü Yoksa Pedallımı ?

pedallımı ? derken??

google zzr 600 yazsan çıkar zaten ...geyikmi yoksa??

onca motor kullandıysan vitesi, pedalı bilirsin,,yaş 18 di dimi??

muratgergerli
10 Kasım 2008, 23:11

"Pedallı mı" derken ne anlatmak istediniz ki..

Konunun özüne dönecek olursak eğer kardeşim;

1994 model bir ZZR600 sana hayır getirmez bence..
Aldığın fiyatı 2 ile çarparsan ortaya çıkacak rakamla ancak onu ADAM edebilirsin..:)

Bence gerek yok..:pale:

Murat2100
12 Kasım 2008, 01:04
Abilerim İlk Kawasaki Motoruma Sahip Olacagım İçin Ve Beyendigim BİR tİP

Pedallımı Derken İse Ben Pek Vitesli Motor Kullanmadım Javadaki Gibi Pedal Aksamımı Var Yoksa Auto Vitesmi Onu Merak ettim Vede zzr600 Ü Cok Ucuz Bir Fiyata Alacagım İhale İşiyle Uraşıyorum 1.200 Ytl gelecek Oldugu İcin Bana Cok Cazip Motor U inceledim Temiz Ve Hic Bir Hasarı Yok

o model motor sana bi sürü masraf çıkartıcak motor zincir dişli lastik vs vs... Denildi Ne Gibi Bir Masraf

Gnusher
12 Kasım 2008, 01:46
600lük sslerin ya da türevlerinn lastik fiyatları vs uçuyor da.Onda bahsediyor arkadaşlar. Ama ihale işiyle uğraşan adam ihaleden lastikte alır:mrgreen:

Arka lastiği tahminim minimum 400ytl ye alabiliyosun.Ama yarıştan çıkma falan filan uydurursan kısa ömürlü olur ama bi süre idare eder vs..

zincir-dişli gibi parçaları da orjinal alacağını sanmıyorum. Düşük kaliteli çakmalar var piyasada fiyatlarıda orjinalinin 7de birine falan geliyor:cherry:

Ama heleki bir elektrik tesisatında ya da motor parçalarının birinde sorun çıkarsa işte o zaman üzebilir. Öte yandan kawasakinin eski modellerinin çıktıcısı çok oluyor.Al gitsin bence hiç gözüne gelmesin.Bu ihale işinin ayrıntılarını anlatabilrsen çok sevinirim.Bi tanede bana alalım:mrgreen:

Pedal deyince bisiklet pedalı sandılar ondan şaşırdılar bakma sen.

Murat2100
12 Kasım 2008, 02:24
Pek Hız Yapacagımı Sanmıyorum Lastik Yakma Gibi Bir Hevesimde yok :) Zaten Biraz Ses Cıkartsın Hızınıda Alsın Üzerinde Oturmam Bana Yeterli :)

satoyama
12 Kasım 2008, 02:33
o alacağın motor yaşayan bir ölüdür dostum :cat:

Murat2100
12 Kasım 2008, 02:38
o alacağın motor yaşayan bir ölüdür dostum :cat:

Saol Tşk Ederim Cok İyi Moral Ve Destek Verdin :queen: Dedigim Gibi Pek Hız Yapmam Lastik Kaydırma Gibi SORUNUM YOK Ve İlk alacagım Motor Olacagı İcin Elimden Gelen Bütün Modifikasyonları Yapacagım :) Beni Endişelendiren Kimsenin Tam Net Bir Cevap Vermemesi 1.200 ytl Sizce Cokmu Bu Motora

satoyama
12 Kasım 2008, 02:42
kardeş 1200ytl diyerek son mesajımı iyice onaylamış oluyorsun bence sana en ideal makina cup yada commuter bırakın allah aşkına şu gawasaki olayını ya dünyada başka motorlarda var ses ve hız için motora binilmez zevk ve güvenlik için binilir eğerki hız için bir motor tercih ediceksen bu yeni ve senin ölçülerine tecrübene uygun olmalı 1200ytl ne yazık etme

ok olay msn de çözülmüştür dikkatli sürüşler

muratgergerli
12 Kasım 2008, 10:26
1.200 Ytl gelecek Oldugu İcin Bana Cok Cazip Motor U inceledim Temiz Ve Hic Bir Hasarı Yok

o model motor sana bi sürü masraf çıkartıcak motor zincir dişli lastik vs vs... Denildi Ne Gibi Bir Masraf

Adaşım bir söz vardır..Meşhur..

" Ucuz etten TİRİT (http://telldolap.blogspot.com/2006/09/tirit.html) olmaz.."

O modelin bir karbüratörünü araştırsana..Fiyatı nedir?.....Bulunur mu?.:pale:

Yine de sana şimdiden hayırlı olsun..Ne diyelim..:)

Murat2100
13 Kasım 2008, 01:45
Adaşım bir söz vardır..Meşhur..

" Ucuz etten TİRİT (http://telldolap.blogspot.com/2006/09/tirit.html) olmaz.."

O modelin bir karbüratörünü araştırsana..Fiyatı nedir?.....Bulunur mu?.:pale:

Yine de sana şimdiden hayırlı olsun..Ne diyelim..:)

Bu ALACAGIM motorun ucuz olması İhaleden Dolayı 2000 Ytl den Acılacak %75 Masraf Düşecek tahmini olarak 1250 yada 1200 e kadr inecek Eyerki 2 ci Satışı Beklersem Böyle Bir Motoru 500 Ytl Bile Alabilirim :) ihale işim Sadece Motorlardan Pek anlamam Araba Desen Düzine :) Ama Dedigin Gibi Motor Ayrı Bir Aşk Tutku Şuan Alacagım Motora Kız Arkadaşım Gözüyle bakıyorum :=)