PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aklım çok karışık artık birini almak istiyorumm !

erhaxx
07 Kasım 2008, 20:11
Arkadaşlar selamlar, uzun süredir bi motor alıp haftasonları kendimi dağa tepeye vurup stress atmak istiyorum ama motor almak bile stres yaptı bende. . bi el atın da birlikte karar verelim alayım birtanesini. . seçeneklerim ;

Honda XL 200 2004 model (4000 ytl) http://www.sahibinden.com/honda_xl-200_17448kmWQQaXQQ11014383WQQpXQQdisplayitem

Yamaha DT 125 r 1993 model (2000 ytl) http://www.sahibinden.com/cok_temiz_arayin_goruselimWQQaXQQ11033635WQQpXQQdi splayitem

ve ramzey qm 200gy (2500 ytl civarında)

Fikirlerinizi bekliyorum. Bu haftasonu birini alacam ama karar veremiyorumm :cat:

praetorian
07 Kasım 2008, 20:12
imkanlar cok kisitli diilse
kesinlikle xl 200..
dt cok eski,2 zamanli olmasindan bakimi daha kolay diyorlar
ramzey cinli bosver,o kadar para verdikten sora en azindan ybr alinir

ExTReMa
07 Kasım 2008, 20:17
O dt daha çok motor öldürür
Ben dt diyorum XL dt nin verdiği asla zevki vermez
Eğer arazi için kullanacaksan Dt yi al diyorum..
Merak etme her parçası bulunuyor vede ucuz

erhaxx
07 Kasım 2008, 20:31
dediklerinden sonra hemen dt ye yöneldim :) hem fiyat uygun ,bide yedek parça sıkıntısı olmaz demişssin tamam ya dt sanırım :) ama xl de 2004 model ve tertemiz. . . dt kaç b eygir acaba ? xl 18 beygirmiş . .

ExTReMa
07 Kasım 2008, 20:36
Dtr 125 26 beygir turbolu bir motor arkadaşım
Bence Dt de çok temiz hem fiyatte gerçekten çok iyi
Kaçırma diyorum ben diğer arkadaşları bilmem ama
Hatta size şu kadarını söyliyim pistonun fiyatı sekmanlar dahil 25 - 30 ytl civarıdır :)

draggy
07 Kasım 2008, 20:38
Dtr 125 26 beygir turbolu bir motor arkadaşım
Bence Dt de çok temiz hem fiyatte gerçekten çok iyi
Kaçırma diyorum ben diğer arkadaşları bilmem ama
Hatta size şu kadarını söyliyim pistonun fiyatı sekmanlar dahil 25 - 30 ytl civarıdır :)

Extrama özleteceksin kendini :)

ExTReMa
07 Kasım 2008, 20:41
Extrama özleteceksin kendini :)

Tamda unutmuştum hemen sokcaksınız aklıma yine dimi :queen:

GKN
07 Kasım 2008, 20:42
imkanlar cok kisitli diilse
kesinlikle xl 200..
dt cok eski,2 zamanli olmasindan bakimi daha kolay diyorlar
ramzey cinli bosver,o kadar para verdikten sora en azindan ybr alinir

:cat: :cat:

draggy
07 Kasım 2008, 20:44
Tamda unutmuştum hemen sokcaksınız aklıma yine dimi :queen:

:) :) :) : )

digi_boy26
07 Kasım 2008, 20:49
seçenklerindeki motorların teknik bilgileri hakkında bilgin varsa göz önünde bulundur derim :)

DT 125 cc 26 hp. ama bazı forumlarda ve ilanlarda 200cc'ye tekabul ettiğini okumuştum :) Honda da 200cc 17 hp :)

xl'yi yakından gördüm ama kullanmadım. tahminim 200cc bi enduro'nun performansını az çok tahmin edebiliyorum :) bundan bi kaç ay önce kanuni cross 250'yi test etme imkanım olmuştu ordan biliyorum :) kaldı ki Honda teknolojisi. :)

biraz daha etrafından ya da motorcu sitelerinden yedek parça bulunabilirliği hakkında bilgi edinip kara vermeni tavsiye ederim :) ben öle yaptım artık rahatım :) ama fazla sürmicek terfi etme çabasındayım :)

benim yorumumu sorarsan Honda alırdım :)

hate....!
07 Kasım 2008, 21:32
kardesım tabı hep hondaya yamahaya bınelım ıyı tamam ama.bu ısın bıde maddı yonu war.hondada yamahada sonucta cıwata uzerınde yuruyor.ben eskı bır .bırde degıl 2 ramzey 200 kullanıcısıyım bırakın sımdı bı kenara teknık werılerı arastırmaları muhendıs ıslerını falan yasanmısı anlatıyım.xl200 cok samımı bı arkadasımda yanı dag yoldasımda war.kalıtsını tabı tartısmak mumkun degıl.ama her yolda her sartta ona rmz200 cok rahat ayak uydurdum 2 yıl.yuksek torku mukemmel suspansıyonu garıltısız sorunsuz gıclu motoruyla gercekten mukemmel bı dag kecısıdır.sana oylesı denk gelmıstır demeyın.2 tane eskıttım:D bız xl200 le sırt sırta sarıp camurdan mınıbus cıkardık rmzyle:Dsenı her yonden doyuracagına we gonlunu yormayacagına kefılım kardesım gerek yok werme o paraları dagda tasda yıyecegın bı makıne ıcın.

erhaxx
09 Kasım 2008, 00:16
arkadaşlar bugün dtr 125 imi aldım :) tun yorum yapanlara teşekkürler . . . çook uzun süredir takip ettiğim okuduğum foruma artık bir motor sahibi olarak yazabileceğim :)

kawasaki26
09 Kasım 2008, 00:18
kardeş xl 200 al bence

army77
09 Kasım 2008, 00:20
kesinlikle honda

hate....!
09 Kasım 2008, 00:20
arkadaşlar bugün dtr 125 imi aldım :) tun yorum yapanlara teşekkürler . . . çook uzun süredir takip ettiğim okuduğum foruma artık bir motor sahibi olarak yazabileceğim :) hayırlı ugurlu olsun beyım ıyı bı secım yapmıssın.honda ya o kadar para werseydın canım sıkılırdı.ılk zaman dıkkatlı bın olurmu:)

t00t
09 Kasım 2008, 00:23
bak kardeşim sana söle acıklayayım türkiyede sadece HONDA nın fabrikası var(kocaelı turgut ozal caddesi adresli) Kesınlıkle Xl 200 Honda hemde kullanılan yer de motor eskımemıskı trafıgı yogun olmayan bır mekan Parca sorunun performans sorunun olmas modelde yenı ve en onemlısı her turlu ıhtıyaca cevap verır. Özwllikle bnm kuryeci abimde var bundan 33binde şakır şakır trafıkte ıstanbul traıgınde akıyo sahane :D bı sorun olsa motorda gıt servıse bırak yarın gıt al cunku gumruk beklemsı yok yanı ıstıhtam saglayan bı honda var ulkemızde Honda hayat kolaylastırıyor. kal sağlıcakla:cat:

tüh geçmiş olsun güle güle kullan inşallah Allah beladan kazadan uzak eyler :P

cmüco
09 Kasım 2008, 00:26
Hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler

fullthrottle
09 Kasım 2008, 03:42
adam aldim dio hala xl 200 al diyen var bi hayirli olsun diyen yok :D ne kadar fikirbaz olduk yaw! neyse sonradan toparlanmis durum..

ahmet93
09 Kasım 2008, 03:50
Hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın motorun yan yatmasın ilk zamanlar dikkatli kullan

erkunt
09 Kasım 2008, 05:02
hayırlı olsun..güle güle kullan

erhaxx
09 Kasım 2008, 11:27
Arkadaşlar bugün kask dizlik dirseklik alacam :) sabah sabah ilk kazamıda yaptım , motor bir devirden sonra coşuyor (turbo 6000 devirde açıyor) , coştu ve dik mucurlu bir rampada motoru yan yatırdım. . motorda bişe yok ama dizim birazaçıldı mucurlar yüzünden. . Motor şaka diil dikkatli olmak lazımmış ders oldu . .

erhaxx
09 Kasım 2008, 12:13
xl ile dtr arasında çok gittim geldim, ama dtr yi xl nin yarı fiyatına aldım. . umarım çok prob çıkarmaz ama canavar gibi 2 zamanlı exuplı bi motor.bu arada aklım xl de kalmadı diil :)

NoVaRiX
09 Kasım 2008, 13:05
DT diyecektimki almışsınız zaten.. Hayırlı olsun!..
Parçaları çok ucuz oluyor diye biliyorum; sıkıntı çekmezsiniz bu konuda.
Selamlar..

Blacklove16
09 Kasım 2008, 14:39
peki dtr nasıl yakıyo arkadaşlar

showdownKing
09 Kasım 2008, 16:11
paran varsa honda ama yamaha dan sa ramzeyi sıfır al daha iyi derim yinede senin kararın . . .

rafel
09 Kasım 2008, 16:31
honda xl ile bır haftada kuryelık yaptım motor ımkanım olsa almayı dusunurum nedenı ınanın rahat bır motor bıraz benzın sorunu var yamaha yı eskı kasa ala bılırsen yenı xl al derım ama hondadan şaşma derım parcası en cok bulunan motor cros sınıfında ıyı bır makına

maltintash
09 Kasım 2008, 19:19
Dt alırsan.. dağda belkide sırtına binebiilir yane.. çok yaşlı bah...sen ötekini al derim..

fullthrottle
09 Kasım 2008, 19:26
xl ile dtr arasında çok gittim geldim, ama dtr yi xl nin yarı fiyatına aldım. . umarım çok prob çıkarmaz ama canavar gibi 2 zamanlı exuplı bi motor.bu arada aklım xl de kalmadı diil :)

dostum aklin baska makinada kalmasin. altindaki motor cok basarili bir tercih ve inan seni zevkten ucuracak.. hele ki o exup teknolojisi yok mu allaaah inan canim cekti bi tur versene yaaa :D

ayrica ne alirsan al emin ol aklin her zaman baska motora kayar bunun doyumuda yok sonuda..

yamaha crossun o cigligini hatirlamak bile inan yeniden tuylerimi kaldirdi!!
dostum tekrar hayirli olsun.. motora tam adapte oldugunda o mucurlu yolda yan yatmayi birak yanlayarak driftle geciceksin emin ol!!
:cat: