PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ablam arabayla dürttü...

saltuque
06 Kasım 2008, 18:47
selamlar,

Geçen gün motorla feriköyden fulyaya inmem gerekti ben de karıştım trafiğe yavaş yavaş gidiyorum... (daha 350-400 km geçmişim var. günlük güzergah dışına çıkınca tedirgin oluyorum zaten) Nişantaşındaki ışıklara geldim, trafik durdu ben de durdum. vitesteyim, bir el debriyajı sıkıyo, öteki freni sıkıyo ve önüm açılsın diye bekliyorum. derken motosiklet sol öne doğru gitmeye çalışmaya başladı. ben de acemiyim ya daha nooluyo yahu :silent: dedim "acaba debriyajı mı bırakmaya başladım farkında olmadan" diye düşündüm ama "niye sola gitsin ki" dedim. sağ arkama bi baktım albea lı bi abla sol tamponunu benim sağ çantaya dayamış mütemadiyen ittiriyo. :cyclopsan sağ elimi bırakıp "nooluyo" anlamında salladım. :silent: abla bana baktı, motora baktı, direksiyonu sağa kırdı. 10 m ilerde yanyana geldik camı açmasını işaret ettim ve "hanfendi biraz dikkat etsenize düşecektim" dedim. :farao: koltuğa sinip en küçük harflerle "yaaa, özür dilerim" dedi ve kafasını önüne eğdi. :pr:

daha pek taze motorcu olduğumdan başıma gelen ilk ekşını (action) paylaşayım istedim. umarım sizlerle paylaşacağım en kötü anı böyle olur ve daha kötülerini sizler de yazmazsınız...

kalın sağlıcakla...

jonturq
06 Kasım 2008, 18:49
Her gecen gun " Ablaların " karikaturler konu olabilicek davranislarindan bir tanesine daha sahit oluyoruz , insallah bu sinirda kalirlar :)

flying hellfish
06 Kasım 2008, 18:51
Durdugun yerde arkadan vurmalar has olaylardan biri zaten. Arabanin onu ile motorun arkasi arasinda ki mesafe anlasilmiyormudur nedir, bende bunu anlamiyorum.

hell24
06 Kasım 2008, 18:52
senin ki gene iyi ne ablalar var hem suçlu hem güçlü...

jonturq
06 Kasım 2008, 18:55
Biz ablalarin sadece suclu olanlarini severiz :)

slope
06 Kasım 2008, 18:56
Durdugun yerde arkadan vurmalar has olaylardan biri zaten. Arabanin onu ile motorun arkasi arasinda ki mesafe anlasilmiyormudur nedir, bende bunu anlamiyorum.

Arabanın önü ile motorun arkasındaki mesafe değil gözün gördüğü yerdeki şeylerin önemi ve hassasiyeti anlaşılmıyor. Bir ayna temasının ya da tamponun sürtmesinin iyi ihtimalle bir kırık olduğu idrakinde değil kafesçiler.

Çok geçmiş olsun.
Umarım anlatacak tek tehlikeli anın bu olur.

Motorsikletci
06 Kasım 2008, 19:11
Suç kadınlarda değil. Onalra ehliyet verende :P Şaka bi yana ben bir bayanın kullandığı arbaya binmemeye özen gösteriyorum :D. Başıma gelen kötü olaylardan dolayı hafif bir tırsma oluyor.. huzursuz oluyorum :D

kaskşart
06 Kasım 2008, 19:54
bugüne kadar atlattığım kazakarın %75 bayan sürücüler yizinden oldu normal karşılıyorum artık bunları :P

Khutuck
06 Kasım 2008, 20:01
Geçmiş olsun :rendeer:

StormlorD
06 Kasım 2008, 20:23
ışıklarda dururken mümkünse yolun en sağında dur ve her an hareket edecekmiş gibi hazırda dur. Motoru kesinlikle boşa alma!!!!

çok kötü bir alışkanlıktır boşa almak bu sakın bunu yapma. Kaçman gereken yerde ıslanmış kedi yavrusu gibi bakıp izlersin olanları sonra :)

Şaka bir yana, her zaman aynalarını kontrol et! insan kullandıkça bazı şeyleri daha iyi anlıyor gerçekten. Güzergah dışında giderken de her an bir yerden araba çıkacak veya sürücüler üzerine kıracakmış gibi bir güvenlik boşluğu oluştur.

Kavşaklara yaklaşırken mutlaka YAVAŞLA!ya da DUR!!

geçiş hakkı sende olsa dahi sürücülere güvenip manevra yapma, alttan alan hep sen ol bırak geçsin.

umarım açıklayıcı olmuşumdur. :)
keyifli sürüşler :cat:

sahtekisi
06 Kasım 2008, 20:26
sen gene yat kalk dua et, hatasını anlayıp en azından özür dileyen birine rast gelmissin, öylelerine kızmıyorum, insandır hata yapar. bazısıda o durumda sana el kol yapmaya, laf atmaya baslıyor... tampondan yaslanmak benimde ilk basıma gelen olayımdı :) mazallah Allah beterinden korusun bundan bişi olmaz :)

maltintash
06 Kasım 2008, 23:47
bUNA BİR KARİKATÜR ÇİZİLİR BABA BEH...:mrgreen:

kuyucadısı
06 Kasım 2008, 23:49
geçmiş olsun bu ara amma kadın şöför olayı var..
ulusal kadın şöför haftası düzenleniyoda bizim mi haberimiz yok :P

GKN
06 Kasım 2008, 23:51
geçmiş olsun...
seni de bekliyoruz grubumuza..
www.ablamağdurlarıderneği.com :P:P

North_
06 Kasım 2008, 23:55
aaa abi ben o gruba dahıl degılım
gerci ben gruba karşıyım ama .... :P

GKN
06 Kasım 2008, 23:57
kızlara hava atçam die kaldırımda patlayan benim dimi:P
bak sonuçta bi kadın mağduriyeti var:cherry:

ByBaTeR!ST
07 Kasım 2008, 00:01
ALLAH Bizi Kadınların Şerinden ( GAZABINDAN ) Korusun İNŞALLAH Amin !!!

tugcetugce
07 Kasım 2008, 00:04
geçmiş olsun...
seni de bekliyoruz grubumuza..
www.ablamağdurlarıderneği.com :P:P

Tabi bu linke bir ben baktım yine:cherry:

Geçmiş olsun:rendeer:

GKN
07 Kasım 2008, 00:08

5 kişi baktım die msn den yazı, isim verimmi :P

viper_1
07 Kasım 2008, 00:09
Bu ablalara birgün birisi dürtecek. :mrgreen: Sözüm meclisten dışarı :P

kuyucadısı
07 Kasım 2008, 00:28
5 kişi baktım die msn den yazı, isim verimmi :P

bu 5 sazanın 2si bayan onu anladık diğerleri? :queen:

bat_boy
07 Kasım 2008, 00:52
aaahh bu kadınlar diycem ama hepsininde günahını almak istemiyorum ki şimdi ::baaas:: :pr:

Maverick35
07 Kasım 2008, 01:12
Ben de yetki olsa, ilk önce bütün kadınların ehliyetini iptal ederim.
İknci işim de kadınlara araç kullanmayı yasaklamak olur.

Ne bu ya...!
Aşırı temkinli davranıp trafiği felç eden onlar,
Ara yollardan önümüze çıkan onlar,
Yanlış yola girip motosikleti pert eden de onlar.
Başımıza "Ali kıran başkesen" oldular.

z.l.m
07 Kasım 2008, 01:18
ben gayet güzel kullanıyorum bu kadınlar benden ders alsınlar...esaslı kadın sürücülerinde hakkını yemiyelim yani.

wert_35
07 Kasım 2008, 01:19

itiraf ediyorum bende baktım arkadaşlar ama isim çok cazip geldi:pale:

Maverick35
07 Kasım 2008, 01:25
Linke Ben de bakacaktım...Son anda uyandım.
Ğ harflerini görünce:cherry:

GKN
07 Kasım 2008, 01:46
ben gayet güzel kullanıyorum bu kadınlar benden ders alsınlar...esaslı kadın sürücülerinde hakkını yemiyelim yani.

helal size :P
sözümüz meclisten dışarı..
evet arkadaşlar www.ablamağdurlarıderneği.com a katılım bekliyoruz:P

songiden
07 Kasım 2008, 13:25
Seninki yine iyiymiş. Geçtiğimiz ay bu şekilde, benim üstüme bir belediye otobüsü çıktı. Tabi özür falan yok. Allahtan otobüsün yüksekliği benim tekerin yüksekliğinden fazla değilmiş de, paçayı kurtardık.

Bizim sürücülerimizde, takip mesafesi gibi kavramların yerleşmesi zaman alacak. Popo popoya gitmeye bayılıyoruz çünkü ama fazla muhabbet cildi bozar..:)

AYGÜL
07 Kasım 2008, 13:35
geçmiş olsun umarım son olur

sadece motor yada araba ile kaza yapılmıyor ki

dün akşam iş çıkışı yürüyorum bi kahvehane :) den bi adam nasıl çıktı bilmiyorum öyle bir çarptıki 3 4 adım sola dogru gittim sol diz kapagım şişti ve kafamın sag tarafı

yani her koşulda dikkatsiz insanlar yüzünden yaralanıp hayatımızı kaybedebiliyoruz. Bizim dikkatli olmamız yetmiyor

tasarslan
07 Kasım 2008, 14:07
geçmiş olsun umarım son olur

sadece motor yada araba ile kaza yapılmıyor ki

dün akşam iş çıkışı yürüyorum bi kahvehane :) den bi adam nasıl çıktı bilmiyorum öyle bir çarptıki 3 4 adım sola dogru gittim sol diz kapagım şişti ve kafamın sag tarafı

yani her koşulda dikkatsiz insanlar yüzünden yaralanıp hayatımızı kaybedebiliyoruz. Bizim dikkatli olmamız yetmiyor

Bu da iyiymiş :) geçmiş olsun ....

helal size :P
sözümüz meclisten dışarı..
evet arkadaşlar www.ablamağdurlarıderneği.com a katılım bekliyoruz:P

İsim hakkını almanı tavsiye ederim ..Bu çok tutar...:queen::queen::queen:Düşünsenize...

Sa_ayberk
07 Kasım 2008, 14:11
aslinda kadinlarin degilde erkeklerinkini iptal edicez abi(yanlis anlamayin kadin degilim) Sonra kadinlar iyice bi aliscak trafik duzene gircek nasil simdi trafigin kurallari magandaliksa o zamanda kurallar saygili olmak olur heralde boylece bizde kurtulmus oluruz be abi :P Sonucta kadinlarda kurallara uymamayi erkek suruculerden ogreniyo :mrgreen: (araba suruculeri icin gecerlidir:P)

AYGÜL
07 Kasım 2008, 14:19
Bu da iyiymiş :) geçmiş olsun ....

:)

teşekkür ederim