PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet tehlikeli derler pekiya çöpçülüğe ne demeli.

ucanteneke5
05 Kasım 2008, 23:30
arkadaşlar geçenlerde E-5 te giderken bir çop arabası beni soladı ben her zamanki gibi sağadan 80km.hızla gidiyodum salana salana ve birde ne göreyim çop arabası tam gaz gidiyo birde bol bol şerid deiştiriyo ve arkasında çöpçü arkadaşlar gayet sakin laflayarak gülerek arka basamaklarda yolculuk yapıyolar
bakırköy incirliden aksaray vatan cadesi sapaana kadar tam gaz 90/100km.ile bol şerid deiğştirek gitiler bir ekip otosuyla iki tane motosikletli şahin onlari soladı ama hiç kimse bişey demedi.
şimdi bu duruma varın siz yorum yapın işte telefonlaçekebildiğim iki foto.
http://http://img183.imageshack.us/img183/8710/teneke001dg0.jpg (http://imageshack.us)
http://http://img366.imageshack.us/img366/4521/teneke002eu9.jpg (http://imageshack.us)

ahmet93
05 Kasım 2008, 23:37
Bizim burda yani tekirdağ çerkezköyde aynı bu şekilde mahalle arasında 20 km/h ile giderken arkadaki çöpçülerden birisi düştü kolu ve ayağı kırılmış galiba bunlardakide iyi cesaret o çöp arabaları zaten 3 kişilik

Maverick35
05 Kasım 2008, 23:43
Bu adamlara hiç bir şey denemez, polis te bir şey yapamaz.
Neden;

1-Bunlar sendikalı işçi, bunları suçlasalar ne olacak? Önce bir komisyon kurulur, işçilerin ifadesini alır, sonra işçiler İşyeri disiplin Kuruluna sevkedilirler.Bu kurul 5kişiden oluşur; 2 üye sendikadan, 2 üye işveren tarafından belirlenir.1 Kişi de iş yeri sendika baştemsilcisidir.
yani, sendika ve işçiler masaya en kötü ihtimal 3-2 galip otururlar.
Bu kurul, bu işçilere ceza verilmemesi yönünde karar alır.Olay kapanır.
zaten işçilere ceza verilirse ne olur; işin ucu işverene gider, sorarlar "işçilere neden ulaşım sağlayacak bir araç vermediniz?" diye.

2-Polisler bir şey demez;

Çünkü; belediye ve polisler iyi geçinmek zorundadır.belediye yollarda bir çalışma yapacak olsa, polisten izin almak zorunda.
Ayrıca, polisler, otobüslere, metroya ve gemilere bedava binerler.

maltintash
06 Kasım 2008, 01:08
heyyt behh.. yurdumun insanı beeh.. bana bişi olmaz mantığı..:mrgreen:

HAZAR
06 Kasım 2008, 01:56
ooo.onlar bu senin gördüğünü o kadar çok yapıolarki cambaz olmuşlardır cambaz.

muto
06 Kasım 2008, 02:11
Ne diyeyim ki, Allah akıl fikir versin :)

tufanbaydemir
06 Kasım 2008, 09:38
Güzel fotoğraflamışsın, yurdum manzarası şeklinde olmuş.
Ama 80 ile giderken , fotoğraf çekerek sen de biraz risk almamış mısın? :silent:

yürekçe
06 Kasım 2008, 10:20
Neden;

1-Bunlar sendikalı işçi, bunları suçlasalar ne olacak? Önce bir komisyon kurulur, işçilerin ifadesini alır, sonra işçiler İşyeri disiplin Kuruluna sevkedilirler.Bu kurul 5kişiden oluşur; 2 üye sendikadan, 2 üye işveren tarafından belirlenir.1 Kişi de iş yeri sendika baştemsilcisidir.
zaten işçilere ceza verilirse ne olur; işin ucu işverene gider, sorarlar "işçilere neden ulaşım sağlayacak bir araç vermediniz?" diye.

Çünkü; belediye ve polisler iyi geçinmek zorundadır.belediye yollarda bir çalışma yapacak olsa, polisten izin almak zorunda.

baba yaw, daha güzel özetlenemezdi.... tebrik ederim..

Emrahkucukgirgin
06 Kasım 2008, 10:28
Bu arada motosiklet kullanırken cep telefonu çıkarmak ve iki de foto çakmak konusunda kimse yorum yapmamış. Dile getirmeden duramadım.

canercamalan
06 Kasım 2008, 10:32
:D yurdum insanı :D

Sadık1453
06 Kasım 2008, 10:46
Neden;

Herhalde bundan daha iyi açıklanamazdı...:cat:

caracalstar
06 Kasım 2008, 11:13
vay anasını ya aslında zevklidir havadar havadar gidiyolar :)

spawnem
06 Kasım 2008, 12:12
hani bu çöpcülerin kaskarı :farao::P

pata
06 Kasım 2008, 12:28
Bu arada motosiklet kullanırken cep telefonu çıkarmak ve iki de foto çakmak konusunda kimse yorum yapmamış. Dile getirmeden duramadım.

Ucan teneke arkadaşım yıllardan beri Motor üzerinde yolculuk yapan ve kuryelik yapan biridir ve tecrübesi eminim senden benden iyidir. Bu konuda yorum yapılmasını yersiz buluyorum. Elbette uygun bir davraış değil Fakat yapan mustafa ise su götürür:queen:

teknoali
06 Kasım 2008, 12:58
hani bu çöpcülerin kaskarı :farao::P

:cat::cat::cat:

ucanteneke5
06 Kasım 2008, 19:30
Güzel fotoğraflamışsın, yurdum manzarası şeklinde olmuş.
Ama 80 ile giderken , fotoğraf çekerek sen de biraz risk almamış mısın? :silent:

arkadaşlar ben telefonu pantalonumun kemerinde kılıfta taşımıyom bildiğiniz gibi (tabi siz bilmiyonuz galiba)motorcu montlarının hepsinde fermuar arasında çok kolay ve sorunsuz erişebileceiniz bir yerde telefon cebi var.
ayrıca sız hiç mi tek elle motosiklet kulanmıyonuz mesala yağmurlu havada kask camınızı silmek için tek elinizi brakmanız gerekiyo ama tabi siz çok nizami ve tatlı su motorcusu olduğunuzdan direksyonu her zaman iki elle sarılmış durumda dolaşıyonuz.
neyse konuyu dağıtmayalım burda mesele çöpçülerle.
Pata (ömür)sana ayrıca teşekürler dostum.:cat:

OGLUMVE BEN
06 Kasım 2008, 19:57
Ucan teneke arkadaşım yıllardan beri Motor üzerinde yolculuk yapan ve kuryelik yapan biridir ve tecrübesi eminim senden benden iyidir. Bu konuda yorum yapılmasını yersiz buluyorum. Elbette uygun bir davraış değil Fakat yapan mustafa ise su götürür:queen:

örnek olacaksak eğer bu yorum bence yanlış :rendeer: kendi fikrim :cat:

delipoyraz
06 Kasım 2008, 20:06
zaten çöp kamyonunda ölen çokkk duydum ben... Bazen arkadan araba çarpıyor, kamyonla çarpan araba arasında sıkışarak vefat ediyolar :pale:

Bu arada konuyu dağıtmayalım lütfennn :cat::cat:

pata
06 Kasım 2008, 21:18
örnek olacaksak eğer bu yorum bence yanlış :rendeer: kendi fikrim :cat:

gelir o gelir öyle topların içine parmak sokmasını sever o:queen::queen::queen::queen:

duran toplarla işim olmaz ben genelde hareketli toplara vuruyorum
:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen:

Bu yorumlarınıda okuduktan sonra Ben sanırım senin kendi fikrini öğrenmek istemiyorum OGLUN VE SEN

showdownKing
06 Kasım 2008, 21:22
farklı tutkular yapıyo millet bari kask ve korumalık ta verse devlet tam olur :mrgreen:

ucanteneke5
06 Kasım 2008, 21:22
zaten çöp kamyonunda ölen çokkk duydum ben... Bazen arkadan araba çarpıyor, kamyonla çarpan araba arasında sıkışarak vefat ediyolar :pale:

Bu arada konuyu dağıtmayalım lütfennn :cat::cat:

sana katılıyorum arkadaşım burda bazı kişiler konuya odaklanacaığna boş ve gereksiz mesajlar atıyolar.
lütfen konuyu dağıtmayın burada tarışılacak konu bizim çöpçüleri nasıl daha dikatli olmaları gerektiğidir benim bu fotoları nasıl çektiğim deil çünkü ben onları çekerken ne cambazlık yaptım nede kendimi veyat başkalarını tehlikeye atım lütfen cevap yazmadan önce resimlere iyi bakın ve konuyu iyi anlayın maksat mesaj sayım artsın diye yazmayın...

bidaha yazıyom konu resimdeki çöpçüler size göre bu yolculuk motosiklet kulanmaktan daha tehlikelimi yoksam deilmi??

maviergün
06 Kasım 2008, 22:01
Bence araçta oturacak yer olmadığı için mecburen asılmış
gidiyor garibim, o hızda keyif için kendini tehlikeye atacağını
zannetmiyorum (en azından böyle olmadığını düşünmek istiyorum).
Diğer yandan "bana birşey olmaz zihniyeti" yavaş yavaş da olsa
yerini "her an her şey olabilir" anlayışına bırakıyor.
Bizler duyarlı davrandıkça, denetleyiciler işlerine uygun hareket etmeyi
öğrendikçe aşacağız bunları.

kawasaki26
06 Kasım 2008, 22:07
şaşırmadım türk insanımın klasiği .ondan sonra bir çöpçünün dramı :S