PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sonunda yolda kaldım..

ahmet-325
01 Kasım 2008, 23:07
gecen gün yoldaw giderken arka taraftan bişeyler oldu ve motor stop etti :salut:motoru tekrar çalıştırdığımda motorun gitmediğini fark ettim motoru elimle eve getirdim ve ayak marşının orayı açtım kayış kopmuş ..:pale:tamirciye:farao: gidecek kadar bişey yapamazmıyız motorum garajda kaldı gidemiyorum bir yere lütfen yardım plsssss:salut::pr:

ahmet93
01 Kasım 2008, 23:11
Ben de 2-3 gün önce kaldım ama benzinim bitti yalnız benimkide eşek şansı olcak herhalde benzinliğe 100 metre kalmıştı

chatkut
01 Kasım 2008, 23:22
Ben de 2-3 gün önce kaldım ama benzinim bitti yalnız benimkide eşek şansı olcak herhalde benzinliğe 100 metre kalmıştı

100 metre kala bittiyse şanslıymışsın...100 km itmek zorunda olsaydın işte o zaman eşşek şansı olurdu herhalde...geçmiş olsun :queen:

digi_boy26
01 Kasım 2008, 23:23
ahmet325, kendin kayışı alıp takabilirsen tak :) başka bişey yapılmaz :) ana hareket merkezi orası varyatörler ve kayış :)

aykan
01 Kasım 2008, 23:35
biraz teknik bilgin varsa kayışı kolayca takarsın başka yapacak bişey yok....

navigator55
01 Kasım 2008, 23:54
Parçayı ve ustayı alıp motorun yanına götürdüğünde takımların ve kendi tecrübbesiyle işi halledecektir,yalandan uğraşma başın ağrır ..

ByBaTeR!ST
02 Kasım 2008, 01:24
Yolda Kalmakta Ayrı Bi Zevk Ha Vallahi Billahi :P EĞer Biliyosan Kendin Tak.

kawasaki26
02 Kasım 2008, 01:46
geçmiş olsun

onur83
02 Kasım 2008, 17:37
benimde bir kere benzinim bitti ama ne şans tam benzincinin önünde

senin motora gelince kopan kayışın üstünde numaralar vardır o numaralarla parçacıdan temin edebilirsin eğer bidaha kopmasın diyosan çok kalitelibir kayış olan dayco yu tercihet

yürekçe
02 Kasım 2008, 18:28

MAZOŞİST BİRİ DAHA...:queen:

overrider
02 Kasım 2008, 18:38
100 metre kala bittiyse şanslıymışsın...100 km itmek zorunda olsaydın işte o zaman eşşek şansı olurdu herhalde...geçmiş olsun :queen:

katılıyorum :cat:+1

mterayes26
02 Kasım 2008, 19:02

5 km ittirdiğimi biliyorum ayrı bir zevk yaa manyak ter atıyorsun . antitoksin düşmanı yolda kalmak :p:p:d:d

modify
02 Kasım 2008, 19:49
hiç ugrasma ver 50 ytl taktır..

ahmet-325
02 Kasım 2008, 23:17
benimde bir kere benzinim bitti ama ne şans tam benzincinin önünde

senin motora gelince kopan kayışın üstünde numaralar vardır o numaralarla parçacıdan temin edebilirsin eğer bidaha kopmasın diyosan çok kalitelibir kayış olan dayco yu tercihet

kayış param parça olmuş ama numaralar kalmış ordan bakıyım bari üstündekide daycoymuş valla içini açtım ama ordaki vidaları sökemedim yuvarlak yerler varya oranın vidalarını :S:pr: scoterde nasıl sökülür bilen varsa lütfen yardım edein :pale::salut:

Birkannn
02 Kasım 2008, 23:52

harbiden bu kadar zevklimi ya :):)

ahmet-325
03 Kasım 2008, 15:09
yardımm pls kayış rresimli anlatacam biri yokmu yawww:silent::pr:

sakinseytan
03 Kasım 2008, 15:16
kayış param parça olmuş ama numaralar kalmış ordan bakıyım bari üstündekide daycoymuş valla içini açtım ama ordaki vidaları sökemedim yuvarlak yerler varya oranın vidalarını :S:pr: scoterde nasıl sökülür bilen varsa lütfen yardım edein :pale::salut:

kolay degil o vidayı sökmek bende denemiştim sökemedim o vida havalı anahtarla açılıyo yokbi bi arkadaşın cagır seni ceksin 2 lastik kullan kopmaz halatla cok zor cekiliyo lastik halatlar süper eger kayış yerine kayış görevi görücek idarelik birşey bulursan oda olur :)

harbiden bu kadar zevklimi ya :):)

zevkli mi:D dün yolda kaldım balbaros yokuşuunda benzinim bitti rezervenin ne kdr gittigini ögrenmiş oldum:p her neyse bi ustanın söledigi aklıma geldi şamandırayı doldur doldur git demişti bende öle yaptım motorun yan ayaklıgını actım sola yatırdım motoru solda kalan benzin karbiratörün şamandırasına doldu 2 km gittim öle yapa yapa:)
2-3 gün öncede devrijay telim koptu ta sarıyer meydanda 10km lik yolu hiç durmadan gittim:D beni durduramazsın şeytan:p

yardımm pls kayış rresimli anlatacam biri yokmu yawww:silent::pr:

neyini anlatim?gidicen bi motorcuya işte

ahmet-325
03 Kasım 2008, 15:21
motorsikletli arkadaşım hiç yok :silent:siteden yardımcı olacak varmıdır aramızda ??????:salut:

sakinseytan
03 Kasım 2008, 15:34
motorsikletli arkadaşım hiç yok :silent:siteden yardımcı olacak varmıdır aramızda ??????:salut:

ist da olsan ben gelirdim yardım etmeye yapay kayış fln yap bi arkadaş yapmıştı ama hatırlamıyorum neyle yapmıştı

_OLD_
03 Kasım 2008, 15:49
Kopan kayışın üzerindeki numaralar önemli.Onlar uzunluğunu,genişliğini ve diş sayısını belirtir.Alacağın kayış aynı numaralı ama Japon malı olsun.Mesela BANDO marka.Sen takabilirsin ama bir arkadaşında yardım ederse daha kolay olur.Gördüğün gibi önde ve arkada iki kasnak var.Bunları SÖKMEN GEREKMEZ.Arkadaki esnemez ama ön taraftaki esner.Esner derken birbirine ters konulmuş çay tabağı gibi olan parçalar biribirinden uzaklaşır ve kayış arasına girer.Kalan parçaları iyice temizledikten sonra yeni kayışı önce arka kasnağa tak.Sonra ön kasnağın altından başlıyarak üste doğru arka kasnağı çevirerek(bu işi arkaşın yapacak ve saat yönünde soldan sağa doğru)bir kalın tornavida yardımıyla(Kayışı zedelemeden,fazla yüklenmeden) takabilirsin.Başka bir ayar gerekmez.
Kolaygelsin.

showdownKing
03 Kasım 2008, 16:48
başka bi motorun arkasına bağla motoru aheste aheste git servise ne sen uğraş nede milleti uğraştır . .

ahmet-325
03 Kasım 2008, 18:59
Kopan kayışın üzerindeki numaralar önemli.Onlar uzunluğunu,genişliğini ve diş sayısını belirtir.Alacağın kayış aynı numaralı ama Japon malı olsun.Mesela BANDO marka.Sen takabilirsin ama bir arkadaşında yardım ederse daha kolay olur.Gördüğün gibi önde ve arkada iki kasnak var.Bunları SÖKMEN GEREKMEZ.Arkadaki esnemez ama ön taraftaki esner.Esner derken birbirine ters konulmuş çay tabağı gibi olan parçalar biribirinden uzaklaşır ve kayış arasına girer.Kalan parçaları iyice temizledikten sonra yeni kayışı önce arka kasnağa tak.Sonra ön kasnağın altından başlıyarak üste doğru arka kasnağı çevirerek(bu işi arkaşın yapacak ve saat yönünde soldan sağa doğru)bir kalın tornavida yardımıyla(Kayışı zedelemeden,fazla yüklenmeden) takabilirsin.Başka bir ayar gerekmez.
Kolaygelsin.

teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz:rendeer: deneyeceğim olmazsa paşa paşa motorcuya götüreceğiz bi şekilde....:wiinkk: