PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : akü beni delirtecek

hercai_ugur
31 Ekim 2008, 07:54
merhaba bende çelik motor trifox 150 var.surekli aku boşaliyordu ben aküyü degiştirdim.simdi aldıgım akü 1 ay cok sorunsuzdu ama iki gunde yada uc gunde bir akü yıne bosaliyor bana bılgısı olan bılgı verebılırmı motorcu konjektoru saglam dıyo yapmaması lazım dıyor ama bır turlu olmuyo verım alamıyorum aku nasıl şarj ederım yada nasıl bakım yaptırabılırım.yarıdımcı olursanız cok sevinirim bu motorsiklet tamırcılerı adamı öldürürler hep baska sey soyleyıp para alma derdındeler

sessizsakin
31 Ekim 2008, 08:19
motorun bi yerlerinde kısa devre olabilir. hala sorun oluyosa bi şarj redresörü al. geceleri bağlarsın ne bilim. motor çalıştıktan sonra rölantide iken aküyü sökmeyi dene.

eğer aküyü söktüğünde motor stop ediyosa elektrik üretme sisteminde bi sorun olabilir.

ozaktasi
31 Ekim 2008, 10:02
Önce şarj dinamosunun çalışıp çalışmadığı kontrol edilir..Şarj dinamosu çalışıyorsa aküyü şarj ediyormu kontrol edilir..Tabiki bu arada + uçtan şaseye kaçak varmı oda kontrol edilir..bu işlemide oto elektrikçi yapar..

navigator55
31 Ekim 2008, 10:54
Zaten yapılması gerekenler arkadaşlarca anlatılmış,bunlara ilaveten eğer motorda standart dışı 55/60W far ampülleri veya sis lambaları kullanıyorsan
bunların olması son derece olağan şeyler ,eğer değişexceksen bile 35/35W
olmasına dikkat etmelisin.Eğer daha kaliteli ama aynı güçte kullanayım diyorsan
philips in MOTOVISION veya osram ın nightbreaker adlı ürünlerini kullnmalısın.

Son olarak 140 desibellik hayvani kornalr bağlayanların gerekli altyapısı olmadığından bir haftada aküyü ellerine aldıkalrını da gördüm.Yani standart
değerlerdeki kaliteli ürünleri kullanmaktır esas olan...

mach1
01 Kasım 2008, 00:09
140 desibellik korna var bende onda bir sorun çıkmıyor,far içinde araya role koyunca bir sorun kalmıyor.

hercai_ugur
04 Kasım 2008, 21:44
ben akuyu degıstırnıstım taktıgım aku 12 ,06 voltmus takmam gereken 12,09 mus bende saglam olsun dıye 12,12 taktırcam sıkıldım her ındıgımde motor calıasacakmı dıye dusunmekten

yucika
05 Kasım 2008, 12:14
ben akuyu degıstırnıstım taktıgım aku 12 ,06 voltmus takmam gereken 12,09 mus bende saglam olsun dıye 12,12 taktırcam sıkıldım her ındıgımde motor calıasacakmı dıye dusunmekten
12 volt 12 A akü taktırsanda yine de akün boşalabilir. Daha uzun sürer ama şarj problemi yada kısa devre varsa akün boşalır. Bunlara baktırmadan akü alamk boşuna.

ProMoto
05 Kasım 2008, 15:04
216 459 04 73 ten murat,işini çözer ;)

hercai_ugur
06 Kasım 2008, 00:39
12 volt 12 A akü taktırsanda yine de akün boşalabilir. Daha uzun sürer ama şarj problemi yada kısa devre varsa akün boşalır. Bunlara baktırmadan akü alamk boşuna.

ona baktırdım elektrık kacagı yok dıyorlar ondan degstırcem

mterayes26
06 Kasım 2008, 00:44
motorun bi yerlerinde kısa devre olabilir. hala sorun oluyosa bi şarj redresörü al. geceleri bağlarsın ne bilim. motor çalıştıktan sonra rölantide iken aküyü sökmeyi dene.

eğer aküyü söktüğünde motor stop ediyosa elektrik üretme sisteminde bi sorun olabilir.

benımkı tam tersıne oldu akü yü takınca motor stop edıyordu

dumanxtr
08 Kasım 2008, 17:52
motora sonradan alarım taktırdıysa bu da öküyü emiyor sebebi ise sonradan takılan alrımlarda tesisat dogranır ve bu dogranan tesisatın birleşimyerleri zamanla oksitlenme yapar akünü başaltır ama kaçak yok diyorlarsa bu durumda sen konjektörü usta olan ustaya tekrar bi baktır