PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jawa 350cc elektronik ateşleme yapımı yardımmm :)

kralejder03
27 Ekim 2008, 01:47
Öncelikle aranıza yeni katıldım tabi aranıza alırsanız benim isteğim jawama elektronik ateşleme yapmak elektrikten birazanlarım formada konmuş projeler var ama hep teksilindir olarak bilindiği gibi jawa 350cc çift silindirli ve şift platin bulunuyor ben bunu jawama nasıl takabilirim veya başka bir proje varmı çift platin için cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim ...........

Sergeant
27 Ekim 2008, 02:54
jawayla mzin ustası pek kalmadı inşallah soruna cevap bulursun

mzcı
27 Ekim 2008, 09:53
jawa nın 93 94 style modelleri kabinli olanlar zaten elektronik ateşlemeydi onun için orjinal elektronik ateşleme satılıyor olması lazım ama jawa nın devri kalmadığı için bulamayabilirsin yalnız elektronik ateşlemenin iyi olduğu kadar kötü yönleride var platin de meme sorunu felan olur ama elektronik düşük elektirik ürettiği için kompresör düştüğü zaman zor çalışır cok denedik cok uğraştık zamanında bu makinalarla

yucika
27 Ekim 2008, 11:44
Forumdaki tek silindir tek platin için yapılmış devreyi kullanabilirsin. Devreden 2 tane yapıp her platin için ayrı ayrı tak. Meksefeyeyi yerinden sökme. Bir arıza olursa devreyi iptal edip meksefeyeyi bağlar yoluna devam edersin.

kralejder03
27 Ekim 2008, 19:10
yorumlarınız için çok teşekkür ederim denicem motorum helebir çıksın bakalım boya silindir karank bilyaları krank kolları keçeler rulmanlar hepsini değiştirdim :___) buralarda jawa delisi derler bana :):))))

ama daha fazla bilgisi olan varsa bu konuda paylaşmalarını isterim :???

ExTReMa
27 Ekim 2008, 19:13
Mobiletin ducati ateşleme sistemi ile çalışanları alıyorsun
Sonra onu montajlatıyorsun herhangi bir tornacıya veya yeteneğin varsa eğer sen takıyorsun..
Bu kadar basit.
Çift silindirler için en iyi ve etkili çözüm budur
Çünkü hem üst ölü noktada hemde alt ölü noktada ateşleme yapmaktadır :)

karamurat
29 Ekim 2008, 00:24
Konyada Özerdem ticareti ara Orjinal 350 jawa elektronik ateşleme sistemi kalmışsa alabilirsin .Motor bambaşka oluyor.
Yoksa Tofaş doğanların ateşleme sistemini uygulayabilirsin,en az 10 tane yaptım .Zahmetli ama iyi sonuç vermekte..

pandomin45
04 Nisan 2009, 21:06
öncelikle merhaba :rendeer:

nasıl değiştiriyo motorun gidişini yakıtı falan ne derecede etkiliyo elektronik atesleme

sbugra
26 Nisan 2009, 17:39
bunu yapabilecek bir tamirci biliyor musunuz istanbulda ya da jawa servisi yapan bir motor ustası elimde bir jawa 350 ts var akü ve platinin değişmesi lazım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

buzzard71
27 Nisan 2009, 16:18
arkadaşlar bende 94 model turbosport her puch uma ateşleme sistemi yapmak istiyorum önerileriniz nedir

roadmaster
27 Nisan 2009, 21:58
bunu yapabilecek bir tamirci biliyor musunuz istanbulda ya da jawa servisi yapan bir motor ustası elimde bir jawa 350 ts var akü ve platinin değişmesi lazım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

ıstanbulda nerdesin arkadaşım

sbugra
27 Nisan 2009, 22:43
ıstanbulda nerdesin arkadaşım

İstanbulda ümraniyedeyim motor taş delende üstadım bu hafta taşdelenden alıcam motoru ama bir yer ve servis bulamadığım için gösteremiyor ve biryere götüremiyorum bu konuda yardımcı olursan sevinirim üstad