PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : q-ring veya did zincir vs.. orjinal zincirden farkları nelerdir ?

ethemm76
24 Ekim 2008, 02:05
Slm arkadaşlar..1500 km de cbf 150 sahibiyim. orjinal zincirimin ömrü bitmeden bu zincirlerden temin edip değiştirsem mi ? Bu zincirlerin artıları nelerdir ? Bilenler paylaşırsa sevinirim..

GKN
24 Ekim 2008, 02:09
oring li zincirler asasında küçük oringler (lastikler) olduğu için bu ismi almışlardır..
bu oringler sayesinde sürtünem daha aza iner ve zincirin ömrü uzar..
oringsiz zncirden dha uzun ömürlüdür genellikle güçlü tip motorlarda kullanılmaktaylen günümüzde nerdeyse her motorda bulunmaktadır..
d.i.d ise kaliteli bir zincir markasıdır;)

ethemm76
24 Ekim 2008, 02:18
Lastik dediğin, yani zincirin neresi lastikten imal ? zincirin dişli ile temas eden yerlerimi ? böyle ise bu, zincirden daga az ses gelmesine sebep oluyormu =? Eğer böyleyse gayet güzel..

GKN
24 Ekim 2008, 02:21
Lastik dediğin, yani zincirin neresi lastikten imal ? zincirin dişli ile temas eden yerlerimi ? böyle ise bu, zincirden daga az ses gelmesine sebep oluyormu =? Eğer böyleyse gayet güzel..

zincir pullarını ortadından geçen bu pulları birleştirem pimler vardır..
bu pimler arasında lastik conta görevi görür oringler..
sesin de az olduğu doğru:wiinkk:

ethemm76
24 Ekim 2008, 02:29
bu zincirlerin yağlama ihtiyacının normal zincirlere nazaran daha az olduğunu duymuştum. Böyle bir şey gerçekten varmı ? Sürtünme daha az olacağından akıcılık ve performansa olumlu bir etkisi olurmu =?

GKN
24 Ekim 2008, 02:45
bu zincirlerin yağlama ihtiyacının normal zincirlere nazaran daha az olduğunu duymuştum. Böyle bir şey gerçekten varmı ? Sürtünme daha az olacağından akıcılık ve performansa olumlu bir etkisi olurmu =?

performan etkisini faketmen imkansız gibi bişey..
bunlar için zincir spreyi kullanıyorsun
500 km de bi spreyleyip her 3 spreylemede 1 temizlemen kafi:cat:

ozgurakman
24 Ekim 2008, 03:38
cbr125 de var mesela. peki kaç km de bir yenilemek gerekir ki?

GKN
24 Ekim 2008, 03:46
cbr125 de var mesela. peki kaç km de bir yenilemek gerekir ki?

motoruna , kullanım şekline ve bakım ına göre değişir..
al tak şu zinciri artık :P

jesse
24 Ekim 2008, 03:50
sevgili gkn vee ethem kardeşime burdan .. zincirlee vursalar zamanı durdursalar adlı şarkıyı armagan ediyorum :D :D :D

< iLk@yy >
24 Ekim 2008, 03:50
bence hiç gidip did alma motorun aşırı güçlü bir motor değil arkanda romorkörde taşımıyorsun sanırım karavan felan :P boşuna para vermiş olursun üstelik did'ede herhangi marka bir zincirede bakım yapmazsan o zincirde çok kısa bir zaman içinde bi kaç kez gevşeyip kopucaktık...

mondializzet100
24 Ekim 2008, 09:45
Dostum adını tam bilmiyorum ama zamanında CBF150'ye o-ring zincir (Heralde) almıştım çok memnun kalmıştım ..

yucika
24 Ekim 2008, 12:32
sevgili gkn vee ethem kardeşime burdan .. zincirlee vursalar zamanı durdursalar adlı şarkıyı armagan ediyorum :D :D :D

Bende Orhan baba dan "kır gönlünün zincirini" ve ingilizce versiyonu olan Joe Cooker dan "unchain my heart" şarkısını armağan ediyorum.

O-ring demek kesiti o şeklinde yani yuvarlak olan halka conta demektir. Aynı şekilde V ve X şeklinde kesiti olan contalarda vardır. X-ring yarış motorlarında kullanılıyor. Bu contalar zincir baklalarındaki pimlerin yanlarını kapatarak içine toz pislik girmesini ve aşınmasını engeller böylece zincirin ömrü uzar.

not:geyikten banlanmayız inşallah.