PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : servis bakımı mı? yoksa...

enginer6
19 Ekim 2008, 02:58
selam arkadaşlar...
er6 mtorumu 10 bin bakımına götürücem önümüzdeki hafta. öğrendiğime göre 200 YTL civarında bi rakama malolacak. merak ettiğim 10 bin bakımında tam olarak neler yapılır (ne değişir, ne temizlenir vs. vs)

servis bakımı yerine daha ucuza mal edebileceğim herhangi bir motorsiklet tamircisine götürsem nasıl olur.

demirgursel
19 Ekim 2008, 13:15
yeni makinayı iyi bir usta tanımıyorsan servis haricine dokundurtma bence.

yalnız_kurt
19 Ekim 2008, 13:27
selam arkadaşlar...
er6 mtorumu 10 bin bakımına götürücem önümüzdeki hafta. öğrendiğime göre 200 YTL civarında bi rakama malolacak. merak ettiğim 10 bin bakımında tam olarak neler yapılır (ne değişir, ne temizlenir vs. vs)

servis bakımı yerine daha ucuza mal edebileceğim herhangi bir motorsiklet tamircisine götürsem nasıl olur.

Hocam istersen bızım servıse gel senın yanında acar uygun bır sekılde hallederız.Yerımız goztepe kuyubasında.Bakımda yag degısecek ,yag fıltresı degısecek,hava fıltresıne bakılır temızlemeyle hallolursa temızlenır ama cok kotu durumdaysa yenısıyle degısır,bujılerıne bakılır tırnakları ıyıyse temızlenır takılır yok tırnaklar bozulmussa degısır,zıncır bakılır durumu ıncelenır normalse temızlenır yaglanır ve gerılıp ayarlanır.Bu sıteden bır cok dostumuzun motor ben bakıyorum.En azından bakarsın ıcıne yatmazsa cayımızı ıcer gıdersın sorun deıl.Bana msn'den ukasabılırsın...

asm
19 Ekim 2008, 13:40
Motorunuzun garantisi bitmiş ise yetkili servis dışında bir yere de yaptırabilirsiniz bakımını. (değişecek parça var ise orjinali temin edilebilir)

viper_1
19 Ekim 2008, 13:57
Motorun yağı değiştirilir. Zincir gerilir. Sağ-sol silinir.

Sonuç:

-Karburatör, hava filtresi temizlendi.
-Motor yağı,yağ filtresi değişti.
-Bujilere bakıldı.
-Zincir temizlendi, yağlandı, gerildi.
-Dişlilere bakıldı. vs vs vs

Tamamen şişme bir fatura ve 200 YTL :)

MrSpark
19 Ekim 2008, 14:00
Arkadaşlar macera aramayın.
Bakım dediğiz işlemde 20 küsür kontrol ve ayar var.
Yetkili servisi dışında kimler biliyor ki ne yapılması gerektiğini..
Eksik yapılan her işlem daha sonra problem olarak geri döner.

cem_ali
19 Ekim 2008, 14:07
özel servise gideceksen mutlaka tanıdığın güvendiğin yere git,bilmediğin yere gidip rezil olduktan sonra keşke 250 ytl verip yetkiliye gitseydim diyebilirsin

enginer6
19 Ekim 2008, 21:04
Hocam istersen bızım servıse gel senın yanında acar uygun bır sekılde hallederız.Yerımız goztepe kuyubasında.Bakımda yag degısecek ,yag fıltresı degısecek,hava fıltresıne bakılır temızlemeyle hallolursa temızlenır ama cok kotu durumdaysa yenısıyle degısır,bujılerıne bakılır tırnakları ıyıyse temızlenır takılır yok tırnaklar bozulmussa degısır,zıncır bakılır durumu ıncelenır normalse temızlenır yaglanır ve gerılıp ayarlanır.Bu sıteden bır cok dostumuzun motor ben bakıyorum.En azından bakarsın ıcıne yatmazsa cayımızı ıcer gıdersın sorun deıl.Bana msn'den ukasabılırsın...

cevap verren herkese teşşekkür ederim... genel görüş yetkili servis dışında özel servislere de götürülebileceği yönünde... benim de görüşüm o yönde gibi... yapılacak bakımlar belli sonuçta...

yalnız_kurt arkadaşım bana buradan veya özelden irtibat numaranı gönderebilirsen sevinirim...saygılar

GKN
20 Ekim 2008, 00:42
motorun garanti kapsamındamı haala ?

enginer6
20 Ekim 2008, 00:55
[QUOTE=GKN;1299631]motorun garanti kapsamındamı haala ?[/QUOTgaranti

garanti kapsamında değil motor gkn...

yalnız_kurt
20 Ekim 2008, 00:55
cevap verren herkese teşşekkür ederim... genel görüş yetkili servis dışında özel servislere de götürülebileceği yönünde... benim de görüşüm o yönde gibi... yapılacak bakımlar belli sonuçta...

yalnız_kurt arkadaşım bana buradan veya özelden irtibat numaranı gönderebilirsen sevinirim...saygılar

0535 976 08 78 msn : salihkilic1977@hotmail.com

GKN
20 Ekim 2008, 00:59
garanti kapsamında değil motor gkn...

o zaman herhangi bi yerde yaptırabilirsin..
laser iridyum buji, yağ değişimi kesin yaptır..
balatalarını, zincir bolluğunu, ampüllerini vs.. kontrol..
hava filtresi temizleme..
er6f lerin kafa karenajında titreme vardır, söktürüp araya çift taraflı bant yaptır.. sesi ve titreşimi bayaa kesiyor..

0535 976 08 78 msn : salihkilic1977@hotmail.com

sizin yer neresi kuyubaşında, dükkanın ismi nedir?

sametrix
20 Ekim 2008, 01:00
200 ytl nin ne kadarı işcilik ne kadarı parça fiyatı bu konuda bilgin var mı benim apache 5000 bakımında buji yağ filtresi hava filtresi ve yağ bedeli olarak 70 ytl +15 ytl işcilik ödemiştim yani parça fiyatları yanında işcilik yaada servisin aldığı para küçük kalıcaktır hele hele kawasaki için çok daha farklı olacaktır gibime geliyor.

yalnız_kurt
20 Ekim 2008, 01:07
o zaman herhangi bi yerde yaptırabilirsin..
laser iridyum buji, yağ değişimi kesin yaptır..
balatalarını, zincir bolluğunu, ampüllerini vs.. kontrol..
hava filtresi temizleme..
er6f lerin kafa karenajında titreme vardır, söktürüp araya çift taraflı bant yaptır.. sesi ve titreşimi bayaa kesiyor..

sizin yer neresi kuyubaşında, dükkanın ismi nedir?

dukkanın ismi piton motor
kadıkoyden marmara unıye gelmeden sol tarafta prestıj otomotıv var onun yanındakı sokaga gırıyorsunuz ıkıncı dukkan motorları onunde gorursunuz...
Ben hergun saat 16 dan sonra ordayım...

sametrix
200 ytl nin ne kadarı işcilik ne kadarı parça fiyatı bu konuda bilgin var mı benim apache 5000 bakımında buji yağ filtresi hava filtresi ve yağ bedeli olarak 70 ytl +15 ytl işcilik ödemiştim yani parça fiyatları yanında işcilik yaada servisin aldığı para küçük kalıcaktır hele hele kawasaki için çok daha farklı olacaktır gibime geliyor.

samet nerlerdesın sen gelmıyosun caddeye artık satamadınmı senın apacheyı daha gel degıstırelım onu sana...

GKN
20 Ekim 2008, 01:11
dukkanın ismi piton motor

bildim bildim:) bora nın yanındasın sen:wiinkk:

yalnız_kurt
20 Ekim 2008, 01:12
bildim bildim:) bora nın yanındasın sen:wiinkk:

ewet :cat:

mterayes26
20 Ekim 2008, 01:23
tvs apache olarak bence çok fazla bir rakam taş çatlasın 50 ytl malzeme tutarı

esk bu bakım 5 ytl buji , en çok 15 ytl hava filtresi , yağ filtresi 10 ytl ( olsa ) yağ 20 ( en çok ) = 50 ytl 20 ytl de burası istanbul demek oluyor galiba

enginer6
20 Ekim 2008, 01:31
yalnızkurt,

bu hafta içi uğrayacağım bi aksilik olmazsa, bi de kafa silkeliyo biraz balans istiyo sanırım, yapabilir misiniz sizin dükkanda onu

gkn

o grenaj sesi sahiden çok rahatsız edici o aklımda zaten mutlaka yaptırıcam

GKN
20 Ekim 2008, 01:37
bakım işi ile ilgili Marv (selim) ile de irtibata geçebilirsin, 07 er6f var onda da, bakımlarını daha yeni yaptırdı, yardımcı olur elinden geldiğince:wiinkk:

yalnız_kurt
20 Ekim 2008, 01:39
yalnızkurt,

bu hafta içi uğrayacağım bi aksilik olmazsa, bi de kafa silkeliyo biraz balans istiyo sanırım, yapabilir misiniz sizin dükkanda onu

gkn

o grenaj sesi sahiden çok rahatsız edici o aklımda zaten mutlaka yaptırıcam

istedıgın zaman gel buyur dostum sorun deıl gel sen hallederız bakarız once neyı var neyı yok ıncelerız hep bırlıkte,ustamız bıner test eder eksıgı gedıgı hatası sesı nesı varsa cıkarır sen ok demeden hıcbırsey yapılmaz motoruna...

cancagliyan
20 Ekim 2008, 01:47
Gkn sana bi sorum olcak forumdan gordugum kadarıyla baya motor ıslerınden anlıon herhalde yenı konu acmıstım pek yazan olmadı lınkını vereyım benım motorda tekleme sorunu var ama http://www.motosiklet.net/forum/teknik-bilgiler/50542-er-5-tekleme-sorunu.html