PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BaYGıN ÇaLıŞıYoR ;Sonrasında TIK Yapıyor.. Aküm mü biTTi ?

cakalaz
18 Ekim 2008, 19:23
Merhaba arkadaşLar.. Bildiğiniz üzere Honda CBR 125 R Kullanıyorum.. Motorumu 1 hafta üzerine dün çalıstırmaya kalkınca ;İlk marsta doğal olarak calısmadı.. İkinci basınca da Baygınlastı ve TIK dedi ; akü bitmiş gibi..

Vurdurarak calıstırınca alıyor ; ama Kontak açık iken farlar ve korna çalıyor.. Hiç bir sorun yok mus gibi aydınlatıyor farlar.. Sadece Vurdurarak calısıyor motor su an...

Sorun ne olabilir ? AKÜ mü bitti acaba ? Akü bitse farlar da yanmaz diye biliyorum..
Bu arada AKÜ Fiyatları ne kadardır ?

aykan
18 Ekim 2008, 19:29
sorun aküde bence vurdurma motoru beyine zarar verebilirsin aküyü söküp şarj ettir ondan sonra dene.

cakalaz
18 Ekim 2008, 19:30
yooo ; sen karıstırdın ; hayır göremediğm yuan dı.. cbr ilk kez sorun verdi bana..

efendy_iso
18 Ekim 2008, 19:45
Motorunun aküsüne 30 ytl sıkışmış,onu çıkar sorun kalkar...

Anladın sen onu...:)

THE_LANCET
18 Ekim 2008, 19:46
Akünün şarjı azdır belki. Çünkü farlar motor çalışmıyorken çalışıyor diyorsun. Marş kömürleride bitmiş olabilir. bence bir servise veya ustaya götür 2dk baksınlar.

ExTReMa
18 Ekim 2008, 19:47
sorun aküde bence vurdurma motoru beyine zarar verebilirsin aküyü söküp şarj ettir ondan sonra dene.

Motorun beynine mi?
Alakası ne arkadaşım peki açıklarmısın?

cakalaz
18 Ekim 2008, 19:48
Bu arada biraz calıstıktan sonra mars alıyor ... Biraz durunca almıyor yine..

ExTReMa
18 Ekim 2008, 19:54
Bu arada biraz calıstıktan sonra mars alıyor ... Biraz durunca almıyor yine..

Çako dedim sana işte akü diye
Biraz çalışınca akü doluyo durunca hemen boşalıyo
Git yenisini al :queen:

cakalaz
18 Ekim 2008, 19:54
Hmmm ; Aküden ise bi akü alırım ; Baska sorun olmasın da :P

Bu arada bir akünün ömrü ortalama kaç yıLDır... ?

Gökhan
18 Ekim 2008, 20:12
Konu dışı mesajlar silinmiştir.Geyik için uygun bir topic degil!! Mesaj yazarken daha dikkatli olalım.

sheltox
18 Ekim 2008, 20:24
CAKO aldın motoru hababam masraf:mrgreen: nedır bu , bu arada trabzondakı fazer noldu:silent: bencede yeni bi aku sorunu ortadan kaldırır

denizcimuzaffer
18 Ekim 2008, 20:26
Hmmm ; Aküden ise bi akü alırım ; Baska sorun olmasın da :P

Bu arada bir akünün ömrü ortalama kaç yıLDır... ?

Cakalaz kardeş, öncelikle geçmiş olsun.
akülerin genelde ömrü kalitesi ile alakalı. Ortalama 2 yıl ama 5-6 yıl da dayanabilir. senin sorun akü gibi:)

mach1
18 Ekim 2008, 23:23
Akünün şarj tutmamasının bi sebebi daha suyunun az olması.

Burhansefa
19 Ekim 2008, 00:17
tıpatıp aynı problemle karşılaştım benim cbr125 ile

şarj ettirip bi süre takılabilirsin ama sonunda yeni bi akü alman gerekecektir

cakalaz
19 Ekim 2008, 02:15
GeneL olarak Akü sorunu diyorsunuz.. O zaman Hafta içi bi şarj ettiriyiim ben ; Bi de o sekilde deneyelim.. Eğer Akü den değilse yine yazarım buraya ...

kartalizma07
19 Ekim 2008, 04:23
çalıştırmayı dene muhakkak çalışır. binmediğim motoru zorda olsa çalıştırdım. akü o zaman kendini yeniliyo. şarj ettiği için. uğraş biraz.:cat:

kullanıdığım motorun aküsü zayıftı yazın bile bitiyordu. hemen saf su doldurarak hallettim. yenilendi nerdeyse. soğukta bile basıyo şimdi.